Carbon folija (kako lijepiti) ?

Carbon folija (kako lijepiti) ?

E ovako drugovi, posto sam narucio vec i TREBALA BI mi doc carbon folija.Ono sto mi je sad prioritet lijepit i pokrit snjom jeste instr tabla od Lagune.
Dakle kako se folija lijepi pomocu kojih sredstava i kakvi uslovi pripreme moraju biti za plastiku itd.
Molim sve koji su radili a vecina vas jeste da malo pojasne,jer ima puno krivina na tabli i zaobljenih dijelova gdje cu se izgleda bas NAPATITI....

Tu na slici se vidi dio koji zelim prelijepit znaci SREDISNI crni dio koji se siri u coskove instr table prema sajbi
renault_laguna_3244728_4_orig.jpg
 
Član
Kada dodje folija pokidaj rukohvate ili nesto slicno pa se malo stelni da vidis kako ide!
Treba ti fen i rasvor sapunice, naprsces po foliji i po djelu koji lijepis stavis foliju i lagano grijes i razvlacis... treba ti tu rutine nije tesko a nije bas i bezazleno!;)
 
Dejan 16v je napisao(la):
Kada dodje folija pokidaj rukohvate ili nesto slicno pa se malo stelni da vidis kako ide!
Treba ti fen i rasvor sapunice, naprsces po foliji i po djelu koji lijepis stavis foliju i lagano grijes i razvlacis... treba ti tu rutine nije tesko a nije bas i bezazleno!;)

cek jel moze pomoc ono sredstvo za ciscenje stakala, da snjim pospricam ilii???
 
Član
renault_fan je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Kada dodje folija pokidaj rukohvate ili nesto slicno pa se malo stelni da vidis kako ide!
Treba ti fen i rasvor sapunice, naprsces po foliji i po djelu koji lijepis stavis foliju i lagano grijes i razvlacis... treba ti tu rutine nije tesko a nije bas i bezazleno!;)

cek jel moze pomoc ono sredstvo za ciscenje stakala, da snjim pospricam ilii???

Nece valjati ono zbog ljepila na foloiji jer ima tu alkohola, uzmes sampon i razblazis sa vodom!
 
Član
prvi put cujem za tu sapunicu:icon_question:
polijepio sam dosta nekih sitnica bez sapunice, nije mi jasno kako se folija preko nje uopste zalijepi. Cak i bez nje hoce po rubovima da popusta bez dodatnog ljepila.
 
Član
dumpors je napisao(la):
prvi put cujem za tu sapunicu:icon_question:
polijepio sam dosta nekih sitnica bez sapunice, nije mi jasno kako se folija preko nje uopste zalijepi. Cak i bez nje hoce po rubovima da popusta bez dodatnog ljepila.

Pa valjda se ljepi kao i stakla, nece ostat sapunica ispod nje. :icon_smile:
 
Član
Franki je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
prvi put cujem za tu sapunicu:icon_question:
polijepio sam dosta nekih sitnica bez sapunice, nije mi jasno kako se folija preko nje uopste zalijepi. Cak i bez nje hoce po rubovima da popusta bez dodatnog ljepila.

Pa valjda se ljepi kao i stakla, nece ostat sapunica ispod nje. :icon_smile:
moguce je, ne znam, zato i pitam, bas cu probati;)
 
Samo da ona dodje pa da odma krenem u experimentiranje heheheh.....A fen jel industrijiski MORA biti ili moze i ovaj STANDARDNI za kosu hehehehe:lol:
 
Član
pocetnik je bolje da radi sa obicnim fenom, jer ces industrijskim odma proprzit foliju, radi obicnim, malo ces se patit ali ce ti bit sladje kad zavrsis
prije ces dobit osjecaj:cool:
 
Član
Nemas razloga stavljas sapunicu ili sta vec ccc .. samo fino odmastis sve dijelove znaci ocistis sa nekim sredstvom za staklo ili malo alkohola ,potreban ti je obicni fen ne mora biti industrijski i fino krenes nemoj previse razvlaciti foliju jer moze puci a i gubi svoju teksturu, ja sam kod sebe radio instrument tablu na Cliu ali ja sam fino skinuo citavu vani i to uradio kako treba ispalo extra , ja bih radije dao nekome da to uradi da ispadne kako treba , ja sam dosada radio vise auta pa sam i znao ipak ovo nije bas lagano uraditi sto ti zelis al sve u svemu sretno i da uradis kako treba ako jos nesto treba tu sam ;)
 
Ma znam ja lijepit folije na stakla,polijepio ih do sad milion hehe....Nego bas me interesovalo ovo za ovu carbon foliju.
Nadam se da ce sutra stici,pa da odma i probam kako ide...Bice ovo zeznuto na laguni tog gore dijela se najvise i bojim jer je poprilicno zavucen a pun nekih pregiba itd.
 
Član
Izgledaj jako zanimljivo. Ovo bi mogao probati nekad. Kako se odljepljuje? Hoće li povuci ista za sobom?
 
Član
To zavisi od podloge. Ako je dobar lak nece se nista desiti. Trebalo bi se odljepljivati pod uglom od 180 stepeni i da je topla folija.
 
Top