C3 vs Golf plus VI (koje auto kupiti)

C3 vs Golf plus VI (koje auto kupiti)

Član
E pozz narode....
Buraz uzima auto pa je u dilemi koje od ova dva
Citroen je 1.4HDI 2010 god 45000km na satu a golf je ista godina 1.6TDI ali ima 130.000km (cijena je ista)
Oprema nebitna jer covjek putuje na posao svaki dan 70km.
Koje vise pogledat od ova dva...sta geldati najvise

Hvala.
 
Teško ti je tu dati pravi odgovor oko samog izbora, jer su potpuno različite klase u pitanju, C3 skoro nov (po kilometraži), Golf puno veći, prostraniji i on relativno malo prešao, zadržat će dobru vrijednost ako dođe vrijeme za ponovnu prodaju. Ako niije ljubitelj posebne marke auta onda neka vidi koliko mu auta treba u metrima.
 
Član
Znaci golf... :)
6500€....


af4eb537c2862c785eb24ee28f00fac7.jpg
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Ovo je na slici golf +,a ti govoros 6ca. Svakako bolje golf kad je mnogo vece auto
 
Član
Iz prve ruke,citroen 2010 isti motor kupljen sa 90 000km,samo se po gradu vozi godinu dana,stvarno nikakvih problema nema auto. Fino se ponasa,ali to je mali auto samo za grada. U toj varijanti golf,opet sve zavisi sta ti treba i za sta,ali posto pise da putuje svaki dan 70km onda ne bi ni razmisljao o C3 u toj varijanti. Golf je bolji izbor.
 
Legend
Sivu boju je bas tesko pogodit, treba pogledati sta je sa ovim zadnjim vratima kao sto kolega rece, i meni se cini da nije bas ista boja..
Sto se ova dva auta tice, ja bih isto isao na golfa, veci, prostraniji, ovaj 1.6 jako malo trosi (ne kazem da citroen trosi).
Također ovo sto porschefan kaze ima smisla..
 
Član
Logičniji je izbor C3 ako mu samo treba s posla na posao, ne vidim tu smisao Golfa + (i sličnih auta), posebno ako ide sam.
 
Član
Uzet golf. Auto ide solidno s obzirom da je 1.6 dizel.
Ali nema nista opreme.... start je potrebno da se ugradi tempomat ? Rucica i da se aktivira na kompu?
 
Član
Da ne otavaram temu...
Neki dan majstor ubacio rucice i kad je pokusao da aktivira nije mogao (citajte nije znao)
E sad me interesuje koji kabal da se uzme i sta da se aktivira u programu (ako moze printscreen) Citao sam ovdje na forumu neki kabal VAG com ili slicno
Jel to problem uraditi ? :)
Hvala.
 
Član
E pa nije mi jasno... govoriš da od opreme ništa nije bitno, a sad kažeš ugrađujete tempomat?! Kupiš auto jučer, JUČER i odmah neke karafeke i izmjene na autu se prave!! Mislim, nije moja stvar, ali neke ljude ne kontam...
 
Top