Bump u oglasima

Bump u oglasima

Poz dobri ljudi dobre volje :cool: imam prijedlog sto se tice oglasa, vidio sam na dosta foruma da tako ljudi rade , jer ev npr ovdje ljudi bumpuju kad god se konektuju sto ostale oglase automatski pomjeri na drugu stranu iako su novijeg datuma od drugih , znaci ja predlazem da se bump moze uraditi svaki 5-7 dana , a ako hoces nesto da izmjenis , sliku cjenu ili sl. onda ides EDIT i to je to
 
Član
BUMP samo jednom tjedno uz obaveznu promjenu cijene
a ne ovako bumpa se svaki dan i po 3 mjeseca cijena ista bla bla
 
Član
slazem se za sedmicni bump, ali bez obavezne promjene cijene, jer ionako ima dosta oglasa ispod svake cijene.. ovdje bi ljudi sve da im se da besplatno.
 
da da bez promjene cjene , ako se cjena promjeni ima EDIT i to je to , ako ne ide ispod vise onda samo bump i to jednom sedmicno ili svaki 5 dana samo da ne bumpuju u danu 2 puta smorise
 
Evo npr. ovo pravilo sa CICA mi se pravo svidja i navikao se se na njega a bio sam opomenut jer sam poslije 2-3 dana bump uradio...

Post u prodaji/potraznji obavezno mora sadrzavati :
- pravilno oznacen naslov P(Prodajem) , K(kupujem), M(mjenjam), D(darujem), PiP(procjena i prodaja)...SVE TEME KOJE NE BUDU U NASLOVU SADRZAVALE TRAZENE OZNAKE BITI CE OBRISANE BEZ UPOZORENJA!!
- sto detaljniji opis proizvoda ( specifikacije, stanje, starost, garancija…)
- CIJENU i u uvjete prodaje/kupnje ( mogucnost probe, slanje postom i sl)
- Sliku doticnog predmeta prodaje ( ako ne, barem istog predmeta pronadjenog na internetu – s time da je obavezno napomenuti radi li se bas o tom predmetu ili nekom slicnom kojeg ste pronasli na netu.
- za svako odstupanje postoji mogucnost kazne, stoga vas molimo da se pridrzavate ovih pravila.
Napomena: trgovina mora biti cista, sva manipulacija, lazne prodaje, prodaje «muda pod bubrege» , uvaljivanje neispravne robe i laganje o popravcima, naici ce na javni linc i sankcioniranje.
Ljudi, dobar dio nas se jako dobro zna, svi smo kao velika obiteljidol:: , nadam se da «familiji» ne zelite podvaljivati ..
- svi dupli postovi untrag se BRISHU bez obavijesti, a svako daljnje dupliranje se kaznjava...
- BUMPANJE TEME...pripaziti da se drzite pravila NE BUMPATI BEZ PROMJENE CIJENE BAREM 7 DANA, ZA SVE OSTALO KORISTITI EDIT!! , inace ce bumpovi biti obrisani a ponavljaci kaznjeni banom u trajanju min 1 dan, te brisanjem tema
- Kada u prodaji napisete da je stvar rezervirana, moderator ce zakljucati/lockati temu, a u slucaju da se stvar ipak ne proda, javite se administratoru...
 
Član
;)

Forum zatrpan oglasima, svaki čas neko bumpa oglase, a ne možeš ništa prodati. Kome nešto treba, prelistaće nekoliko stranica i vidjeti ima li šta zanimljivo.
 
Sad sam usao tamo u pravila gdje je IGY stavio ovaj isti text samo sto pise 1 dana se ne smije bumpati , znaci samo da se to promjeni na 5 dana i sve ce biti super i naravno da se kazne oni koji ne budu postovali pravila
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Sad sam usao tamo u pravila gdje je IGY stavio ovaj isti text samo sto pise 1 dana se ne smije bumpati , znaci samo da se to promjeni na 5 dana i sve ce biti super i naravno da se kazne oni koji ne budu postovali pravila

Obavezno uvesti kaznu.:icon_mad:

Minimum 100KM.:D
 

IGY

Član
davno smo to stavili ali nemaju ljudi izgleda obraza da postuju pravila
a kad ih kaznis odmah se zale kako tjeramo raju sa foruma
pa sta ucititi onda???
 
Član
ubaciti ova pravila u podsekcije u oglasima.. da na vrhu svake sekcije da pise tema " Obavezno procitati pravila", ili tako nekako.. ja ne vidim u oglasima da to ima, ako sam negdje preskocio, moja greska ;)

EDIT: Nasao sam u "ostali oglasi" i "auto akustika" .. kopirajte u svaku temu.. mozda pomogne
 
Član
moglo bi se programirati da onaj koji je oglas objavio može samo novi post napisati jednom sedmično.
 
Top