"Brundanje" ispod haube u voznji (1.9TDI 77kW)

"Brundanje" ispod haube u voznji (1.9TDI 77kW)

Član
Vec duze vrijeme cujem neko "brundanje-brujanje" ispod haube u voznji. Tesko je opisati ali prisutno je svo vrijeme, nije to nesto strasno, ali najvise cujem kada ubrzavam pri niskim obrtajima. Nesto kao propeler koji mlati u praznom buretu, zaista tesko opisati. Nije grebanje, lupanje.
E sad, pomislio sam da je stradao i fiksni zamajac iako je malo presao za ovo vrijeme (oko 50k km). Odem u servis da testiraju i majstori kazu da nije (nisu vozali auto vanka, nego palili i gasili i kratko vozili). Auto je Octavia 1.9tdi 77kw, sa fiksnim zamajcem (ne znam koji, stavljen prije 4god,cio set mjenjan)
 
Član
ja sam primjetio da neki 1.9 prirodno imaju neki zvuk koji malo kao "brunda" kao npr. americki crossplane v8 motori.. sad jel to, ili imas problem ne znam stvarno
 
Član
okej ne zamjeri ne mogu da ne kazem ali mislim da je to motor sto brunda ispod haube :D sala mala.
jedno pitanje kad vozis npr prebacis u prvu i drizis lagano ruku na mjenjacu osjetis li kakve udare ili vibracije pri polasku i ubrzavanju
 
Član
Hehe..motor "prede" dok radi u leru..onaj fini umilni zvuk vw motora :)

Ovo je vezano za transmisiju jer se javi samo kad auto krene i vozi. Nor kada vozim i pritisnem kvacilo i auto nastavi da se krece zvuk se gubi. Pustim kvacilo i zvuk se vrati. Recimo kao kod auta koje ima diferencijal i kad se pusti u pogon. Da mi je naci neko slicno auto pa da provozam malo i uporedim al nema niko od raje skodu..sve skodomrsci :D
 
Član
Ja sam kontao da to imaju samo 4x4?
Da prebaci pogon na zadnje tockove. Nisam auto expert. Gdje to dodje kod skodilaka koji nije 4x4 i kakva mu je funkcija ako prenos na prednje tockove ide preko onih aksijalnih lezajeva? Da i ja nesto novo saznam ;)
 
Član
Ja sam kontao da to imaju samo 4x4?
Da prebaci pogon na zadnje tockove. Nisam auto expert. Gdje to dodje kod skodilaka koji nije 4x4 i kakva mu je funkcija ako prenos na prednje tockove ide preko onih aksijalnih lezajeva? Da i ja nesto novo saznam ;)

To sto se cuje moze biti druk lezaj, cuje li se na leru a kad pritisnes kvacilo cuje li se ? Moze isto biti mjenjac. Aksijalni lezaj se nalazi na amortizeru. Posto vidim da nemas pojma o autima ukratno preenos snage sa motora ide sa radilice na zamajac sa zamajca na kvacilo sa kvacila na mjenjac sa mjenjaca na diferencijal sa diferencijala preko polu osovina na tockove. U auta sa zadnjim pogonom postoji kardansko vratilo jos izmedju mjenjaca i diferencijala :D
 
Član
E super za objasnjenje..ovdje mi je jedino diferencijal nedostajao u liniji prenosa :cool:

Nema promjene zvuka pri stiskanju i pustanju kvacila. A ovdje je fehler u pisanju za lezaj....kineticki valjda. Aksijalne sam mjenjao na jednom jer su cvilili pri motanju.

Ako stignem sutra pravac Hercegovinaauto MO da i oni malo pogledaju.
 
To sto ti bronda pri voznji je sve zbog fiksnog zamajca
Plivajuci umiruje vibracije i cuva motor a i sam mjenjac pa i diferencijal postavim link da vidis i edukujes se sta znaci plivajuci zamajac za novija vozila


Pogledaj ako neznas engleski nadji nekog nek ti prevodi :)
 
Top