"Brundanje" ispod haube u voznji (1.9TDI 77kW)

"Brundanje" ispod haube u voznji (1.9TDI 77kW)

Član
vozio sam peticu sa tim motorom i fixnim, to je užas, kad krećeš čitavo auto se trese!

Totalno si u pravu. Posebno kad promjenis auto i predjes s nekog koji ima glatko kretanje...ovdje jos ne uspjevam naci balans izmedju dodavanja gasa i pustanja kvacila i svaki put krene neravnomjerno. Ali opet to je valjda cijena duzeg trajanja. Plus ovo brujanje tj brundanje u voznji i ubrzavanju. Malo se manje osjeti na otvorenom al po gradu je voznja skoro ko u dajcu.
 
Član
To nije cijena duzeg trajanja, nego gledanje da se ustedi 300-400KM na 5-6 godina.
I sam sam bio u dilemi, al kad budem mijenjao ide definitivno plivajuci...
 
Član
Kupio sam auto s ugradjenim...a momak koji je prodao nije zalio para na odrzavanje. Njemu je to sugerisano u servisu,tesko da je on sam insistirao. I nije mu smetalo nego bas suprotno kaze da je voznja postala puno ugodnija. Garant je kvacilo bilo na izdisaju nakon tih 130000km. Ja da sam mjenjao vjerovatno bih halalio tih 400KM zarad komfora. Ovako iskreno dati jos 850KM za drugi set nesto i nisam voljan trenutno.
 
Član
možda će zamajac duže trajat, ali šta je sa mjenjačem i ostalim sklopovima? te vibracije im sigurno ne gode :) to se ja mislim samo u bosni stavlja, mi pametni, a fabrika glupa... Svi bi auta sa pun ***** konja i Nm, ali kad treba dati za plivajući onda jebiga, stavi fiksni i vozi se ko u traktoru :D
 
Top