Brujanje guma/felgi??

Brujanje guma/felgi??

Član
veceras probao po krivinama u desnu krivinu kad ulazim skoro da ne bruji,u lijevu kad naglo ulazim bruji glasno...izgleda da je do guma,a stare godinu dana,nove kupljene,pff goodyear ultragrip 7+
 
lov2xlr8 je napisao(la):
veceras probao po krivinama u desnu krivinu kad ulazim skoro da ne bruji,u lijevu kad naglo ulazim bruji glasno...izgleda da je do guma,a stare godinu dana,nove kupljene,pff goodyear ultragrip 7+

Da ti lezaj ne bruji???
 
BHT Ovisnik
meni sad bruji samo u lijevoj krivini kada naglo ulazim,mislio sam da je lezaj,ali da je lezaj cuo bi se na dizalici ili i po pravcu,u pitanju je bio lijevi zglob;)
 
Član
gume garant , i meni su rekli vuklanizeri felge krive digo ga na kanal gume kao da je neko brusio herlave i volan je treso se strasno , zamijenio prednje ma grmi sve :icon_smile:
 
Član
Kod mladeg brata na Ibizi 6K2 profil AdiFR isti slučaj,
pred zimu kupi set guma Sava -zimske cjena kom 120 KM
do 60kmh ne osjeti se ništa, a preko .... bruji, cvili, ko da čopor mački u gepeku ima.
isao u AC quattro da pregleda ležajeve i ostalo, naravno opale ga po ušima za "kinetički"???
međutim opet isto, mislili špura, ode na špuru al opet ništa...
Napominjem felge ko strijela.
 
Član
eto ga,riješeno...
sve u svemu,jedno loše iskustvo i još jedan dokaz kako smo mi balkanci pogan narod...
elem,nasao u Zenici kod covjeka 2 gume,maltene nove,kada smo skinuli stare,imali smo sta i vidjeti,gume grbave kao da jaja po njima stoje,a felge prave 100%,cak stavise skidao mi je tegove...
moze lock
 
Član
drago mi je da si rjesio taj problem... treba paziti gdje kupovati polovne gume, ja sam skoro kupio 4 u zenici isto polovne i super sam zadovoljan... i opet cu sada ici kod njega kupiti neke ako bude u ovoj dimenziji sto meni treba naravno...
 
Član
u mene su pireli hucale su 3 4 dana kad sam ih tek stavio sad kad je toplije malo se cuju po novom putu nikako
 
Član
na gumama ne treba stediti, bolje stedite na felgama ( za 1-2 cola manje ) i drugim stvarima al ne na gumama
 
Član
GaRGa je napisao(la):
na gumama ne treba stediti, bolje stedite na felgama ( za 1-2 cola manje ) i drugim stvarima al ne na gumama

potpuno se slazem...sad bar mogu normalno voziti,da nisam napet k'o da sjedim na iglama :lol:
 
Shelby je napisao(la):
eto ga,riješeno...
sve u svemu,jedno loše iskustvo i još jedan dokaz kako smo mi balkanci pogan narod...
elem,nasao u Zenici kod covjeka 2 gume,maltene nove,kada smo skinuli stare,imali smo sta i vidjeti,gume grbave kao da jaja po njima stoje,a felge prave 100%,cak stavise skidao mi je tegove...
moze lock

Drago mi je drugar, al smo iz svega ovog nešto naučili; s gumama se nije šalit.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Shelby je napisao(la):
eto ga,riješeno...
sve u svemu,jedno loše iskustvo i još jedan dokaz kako smo mi balkanci pogan narod...
elem,nasao u Zenici kod covjeka 2 gume,maltene nove,kada smo skinuli stare,imali smo sta i vidjeti,gume grbave kao da jaja po njima stoje,a felge prave 100%,cak stavise skidao mi je tegove...
moze lock

Drago mi je drugar, al smo iz svega ovog nešto naučili; s gumama se nije šalit.

upravo :)
hvala svima na savjetima :cool:
 
Član
Ima i do tezine auta ja sam 195/50/15 stavio na auto od 800-900kg i gume su bile bucne poslje nekih 80km na sat a kad sam ih stavio na auto od 1300+kg samo tako drze i nema nikakve buke prakticki se ljepe za asfalt;)
 
Top