BROJ OBRTAJA VARIRA;nekad zadimi

BROJ OBRTAJA VARIRA;nekad zadimi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
BEGA je napisao(la):
Aha, znaci gumice ventila (to sam jos negdje cuo-procitao) ili turbina. Morao bih onda provjeriti i tu osovinu kompresora sto je Galone govorio, a i te gumice... A u pm, mozda da vidim u skoda servisu Zenica, vjerovatno znaju sa tim motorima... uh uh

Uh zaboravio sam i naglasiti da se to desilo poslije zamjene zupcastog, mozda nakon 10 do 15 dana nakon zamjene. Moze li biti da je zupcasti nekad ne 100% uzubljen pa dok se zagrije remenje? Neznam, poceo sam lupati :)


To nisu gomice ventila nego gumice na diznama!!!
To nije ni slicno a kamoli isto!!
 
Član
moze ti biti svasta do turbine do temperatur gebera ,do dizne more biti da joj je doslo ulja na stekeru koji se nalazi ispod dekla skine se deklo i raskaci se dizna opere kontakt sa kontakt sprejem i sve bude ok radili smo to par puta i spasili raju jer je jedna dizna mija u asi ali zafrkano je napraviti kvar koji se desava i nedesava ako ti to more iko rjesiti to je onda moj majstor fadil colic neznam dali ga raja znaju pozzz.
 
Član
Heheheheh ma na to sam i mislio. Izvini ako sam te uvrijedio :) Salim se.
[/quote]
To nisu gomice ventila nego gumice na diznama!!!
To nije ni slicno a kamoli isto!!
[/quote]
 
Član
BEGA je napisao(la):
Heheheheh ma na to sam i mislio. Izvini ako sam te uvrijedio :) Salim se.
To nisu gomice ventila nego gumice na diznama!!!
To nije ni slicno a kamoli isto!!
[/quote]
[/quote]

Ma staces me uvrijediti kralju!!!:cool::cool:
 
Član
100% se slazem sa clanom zizosb,i nemoj da ti svak cacka oko tog motora i mjenja maf senzor turbinu i tako to,to ti je posljedica zraka taj bijeli dimi zbog toga trokira,jer mozda su otisle te gumice,kad je hladan motor skupe se te gumice i vrati ti naftu i dimi sve dok ne proguta zrak,i kad se auto zagrije gumice se rasire i drze zato ti tek pocne nakon 2-3 sata kad se ohladi,to ce se vjerovatno vremenom povecavati,al ovo ti je moj savjet poslusaj zizosb...
inace desava se to kod njih jer stari i radi takve motore...i nema tu nista komplikovano,samo se poslije nasteluje brizgaljka ako je potrebno...pozz
 
Član
Ovako, isao sam prvo na stelovanje paljenja, ona tri sarafa odvrnuli i nesto tamo okretali, al to je ok, i prije je bila potrosnja na leru kad je zagrijan motor 0,7l/h , sad je 0,6l/h. Ali opet se isto desava. Znaci to otpada. Znaci, sljedece sto bih trebao pogledati su gumice na diznama. Na dijagnostici je sve super, maf senzori uredu, egr uredu, sve stima i po brojkama nema problema, cak kaze majstor da je u veoma dobrom stanju motor.
POZ i hvala puno.
 
Član
BEGA je napisao(la):
Ovako, isao sam prvo na stelovanje paljenja, ona tri sarafa odvrnuli i nesto tamo okretali, al to je ok, i prije je bila potrosnja na leru kad je zagrijan motor 0,7l/h , sad je 0,6l/h. Ali opet se isto desava. Znaci to otpada. Znaci, sljedece sto bih trebao pogledati su gumice na diznama. Na dijagnostici je sve super, maf senzori uredu, egr uredu, sve stima i po brojkama nema problema, cak kaze majstor da je u veoma dobrom stanju motor.
POZ i hvala puno.
ma samo ti ovo provjeri ,odnosno te gumice,sve su to simptomi vracanja nafte ,odnosno povuce zrak....usput provjeri dobavnu pumpu sto dodje pored dekla,pogoni je bregasta,moze i na nju da vrati naftu,jer imaju i tu gumice...pozz;)
 
Član
Vjerovatno pada pritisak goriva u sistemu ili je do gumica na diznama ili je do tandem pumpe. Ja sam imao takav slučaj sa jednom mušterijom i pomogla je zamjena tandem pumpe.Provjeriti da li radi pumpa u rezervoaru i crijeva od goriva da ne vuku zrak.
 
Član
hanadze je napisao(la):
Vjerovatno pada pritisak goriva u sistemu ili je do gumica na diznama ili je do tandem pumpe. Ja sam imao takav slučaj sa jednom mušterijom i pomogla je zamjena tandem pumpe.Provjeriti da li radi pumpa u rezervoaru i crijeva od goriva da ne vuku zrak.

malo ove datume gledaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top