BROJ OBRTAJA VARIRA;nekad zadimi

BROJ OBRTAJA VARIRA;nekad zadimi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Postovani :) imam jedan-dva problema. Ovako, kad upalim auto ujutro, bilo zima bilo toplo, kresne bez problema, bez verglanja, i na kompjuteru mi izbaci postrosnja 1.2 l/h, i kako se grije automobil, ta potrosnja pada, i kad dodje do 0.7 l/h broj obrtaja pocne da varira, ne puno, skroz malo se kazaljka ide gore-dole, i auto se trese-trza i tad iz aspuha izlazi plavkasti dim. Nakon sto krenem sa autom, i neznam, stanem nakon 5 min, toga nema, znaci nema trzanja ni pusenja iz auspuha. Kad se parkiram nakon voznje, ugasim auto, i odmah ga opet upalim, toga nema. Ali kada ostane ugasen 2-3 sata i kad se onda opet upali opet pocne da broj obrtaja varira i pusi. I tad nekad zna da zavergla par sekundi i onda kresne, znace ne upali iz prve, al to se desi mozda jednom-dva puta u sedmici a nekad ni jednom... Pomagajte. Vozio sam na dijagnostiku, pregledali ljudi, nema nikakve greske. Auto cupa, vuce, ide, sve ok kad krene, samo ima tu kvaku. Auto passat 1.9 TDI, 96kW
 
Član
NIKO NIŠTA?????????

BEGA je napisao(la):
Postovani :) imam jedan-dva problema. Ovako, kad upalim auto ujutro, bilo zima bilo toplo, kresne bez problema, bez verglanja, i na kompjuteru mi izbaci postrosnja 1.2 l/h, i kako se grije automobil, ta potrosnja pada, i kad dodje do 0.7 l/h broj obrtaja pocne da varira, ne puno, skroz malo se kazaljka ide gore-dole, i auto se trese-trza i tad iz aspuha izlazi plavkasti dim. Nakon sto krenem sa autom, i neznam, stanem nakon 5 min, toga nema, znaci nema trzanja ni pusenja iz auspuha. Kad se parkiram nakon voznje, ugasim auto, i odmah ga opet upalim, toga nema. Ali kada ostane ugasen 2-3 sata i kad se onda opet upali opet pocne da broj obrtaja varira i pusi. I tad nekad zna da zavergla par sekundi i onda kresne, znace ne upali iz prve, al to se desi mozda jednom-dva puta u sedmici a nekad ni jednom... Pomagajte. Vozio sam na dijagnostiku, pregledali ljudi, nema nikakve greske. Auto cupa, vuce, ide, sve ok kad krene, samo ima tu kvaku. Auto passat 1.9 TDI, 96kW
 
Član
99% da ti turbina zivi zadnje dane
otisli uljni semerinzi i izgoreno ulje prolazi u izduv,zato i dimi.
Kada se vozi auto to se ne desava,jedino kada je ugrijano i pustis ga sekundu da odstoji onda pocinje da dimi,ili kada je hladan pa se ga ostavis da radi na leru dok ne spusti saug recimo,variraju simptomi od auta do auta.
Variranje u gasu je vjerovatno prouzrokovano time sto lambda registruje ulje u izduvu i onda malo budali sa smjesom!

Najbolje je da skines crijevo usisa sa turbine i rukom probas gurnuti-povuci sebi onaj kompresorski propeler,ako ima lufta to je to 100000%
 
Član
Znaci da pokusam skinuti crijevo i taj propeler da pokusam pomjeriti. Bil pokazalo na kompu da je turbina na izdahu? Auto ide dobro, vuce, sve ok. I jos nesto, kad je auto ugrijano, znaci vozi se i parkiram se al ga ne gasim, tad ne dimi.

Al_Galone je napisao(la):
99% da ti turbina zivi zadnje dane
otisli uljni semerinzi i izgoreno ulje prolazi u izduv,zato i dimi.
Kada se vozi auto to se ne desava,jedino kada je ugrijano i pustis ga sekundu da odstoji onda pocinje da dimi,ili kada je hladan pa se ga ostavis da radi na leru dok ne spusti saug recimo,variraju simptomi od auta do auta.
Variranje u gasu je vjerovatno prouzrokovano time sto lambda registruje ulje u izduvu i onda malo budali sa smjesom!

Najbolje je da skines crijevo usisa sa turbine i rukom probas gurnuti-povuci sebi onaj kompresorski propeler,ako ima lufta to je to 100000%
 
Početnik
mozda kako ti Galone kaze za sondu i ulje, ako je tako. a pogledaj i senzor temperature vode
 
Član
Kompjuter nece pokazati da je turbina otisla,to su otisli uljni semerinzi turbine,i njoj nesmeta da ona puni pritisak i auto moze dobro vuci,ali je podmazivanje turbnine oslabljeno i glodje se osovina,sto prije ustanovis problem i odneses na reparaciju manji ce ti trosak biti.

Nemora dimiti kada je topal,prvi pokazatelji su kada je auto hladno,kasnije u vec poodmakloj fazi pokazuje i na toplo auto i to tek kad ga dobro isprzis pa stanes i ostavis upaljenog,a kraj ti je kad pocne dimiti onako normalno topal na leru nakon 5 min.
Samo prodrmaj propeler naprijed nazad i ako ima lufta to je to,ako neznas otidji majstoru neka provjeri.
 
Član
Kod tebe je motor pumpa-brizgaljka i to je kod njih je to cesta pojava!!
Inace kod tebe je prema simptomima tek pocetak te boljke i moj ti je savijet nediraj jos nista dok ti nepocne stalno traparati i dimiti a hoce ubrzo!! Tada otidji na dijagnostiku i vidi koja je dizna propustila ali nemoj da te nategnu da mijenjas diznu nego na toj dizni promijeni samo gumice (3) i jednu podlosku mesinganu! Inace taj set gumica za jednu diznu dodje cirka 40 maraka ali ih imas kupiti samo u ovlastenim vw kucama!!!
Ni slucajno nedaj nekome lajiku koji se nerazumije u te motore da ti to radi jer ima postupak za stelovanje tih dizni kod svake montaze-demontaze!!
Kod tebe propusti pritisak u glavi motora izmedju te dizne i tandem pumpe pa ti auto zatrokira a zadimi ti zato sto taj pritisak nafte ode pored dizne direktno na klip motora!!
Prodimice ti auto ubrzo bijeli dim a tada se nesekiaj jer ti to nije otisla tubina!!!
 
Član
Aha, znaci gumice ventila (to sam jos negdje cuo-procitao) ili turbina. Morao bih onda provjeriti i tu osovinu kompresora sto je Galone govorio, a i te gumice... A u pm, mozda da vidim u skoda servisu Zenica, vjerovatno znaju sa tim motorima... uh uh

Uh zaboravio sam i naglasiti da se to desilo poslije zamjene zupcastog, mozda nakon 10 do 15 dana nakon zamjene. Moze li biti da je zupcasti nekad ne 100% uzubljen pa dok se zagrije remenje? Neznam, poceo sam lupati :)
 
Član
kad si mjenjao zupcasti jel nastelovano palenje ono se steluje na bregastoj osovini na ona tri sarafa al bez dijagnostickog aparata nemoze se nastelovati
 
Član
Nisam to radio, to jest uradjen je servis zupcastog i mikro remenja, znaci sve sve sto je vezano za remenje, remenice, neki zatezaci, al BEZ DIJAGNOSTIKE. Bio pokvaren racunar. Al poslije sam ga vodio na dijagnostiku i nista nije pokazao. Jel to znaci da moram otici na dijagnostiku i reci da mi nasteluju paljenje? Nebi to sami pogledali jel?

Zerr je napisao(la):
kad si mjenjao zupcasti jel nastelovano palenje ono se steluje na bregastoj osovini na ona tri sarafa al bez dijagnostickog aparata nemoze se nastelovati
 
Član
BEGA je napisao(la):
Aha, znaci gumice ventila (to sam jos negdje cuo-procitao) ili turbina. Morao bih onda provjeriti i tu osovinu kompresora sto je Galone govorio, a i te gumice... A u pm, mozda da vidim u skoda servisu Zenica, vjerovatno znaju sa tim motorima... uh uh

Uh zaboravio sam i naglasiti da se to desilo poslije zamjene zupcastog, mozda nakon 10 do 15 dana nakon zamjene. Moze li biti da je zupcasti nekad ne 100% uzubljen pa dok se zagrije remenje? Neznam, poceo sam lupati :)


To nisu gomice ventila nego gumice na diznama!!!
To nije ni slicno a kamoli isto!!
 
Član
samo da dodam za to sto ne upali odmah,nego malo vergla,nakon voznje i onda kad odstoji 2-3 sata,vjerovatno ti temperatura padne,al ne toliko da se grijaci pale...i onda,zbog hladnije smjese,vergla duze,i meni se to desavalo na pasatu,1,9d,vozio ga majstorima,kazu da je do toga;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top