BROJ MOTORA I SASIJE PASSAT B5.5

BROJ MOTORA I SASIJE PASSAT B5.5

Član
Trebao bih sutra otici pogledati jednog passata B5.5 pa me interesuje gdje se sve na autu nalaze brojevi sasije i gdje se nalazi broj motora za ovo auto.Pretpostavljam broj sasije na plocici ispod haube i na nalijepnici u gepeku i da li jos negdje ima.
 
Član
golff je napisao(la):
Trebao bih sutra otici pogledati jednog passata B5.5 pa me interesuje gdje se sve na autu nalaze brojevi sasije i gdje se nalazi broj motora za ovo auto.Pretpostavljam broj sasije na plocici ispod haube i na nalijepnici u gepeku i da li jos negdje ima.


http://www.bhtuning.com/broj-motora-passat-5-5-tdi-2001-god-t-86511.html
prelistaj to ;)
 
Član
1.8_20v je napisao(la):
golff je napisao(la):
Trebao bih sutra otici pogledati jednog passata B5.5 pa me interesuje gdje se sve na autu nalaze brojevi sasije i gdje se nalazi broj motora za ovo auto.Pretpostavljam broj sasije na plocici ispod haube i na nalijepnici u gepeku i da li jos negdje ima.


http://www.bhtuning.com/broj-motora-passat-5-5-tdi-2001-god-t-86511.html
prelistaj to ;)

Prelisto hvala ;), a brojevi sasije majstore :icon_smile:
 
Član
[/quote]

Prelisto hvala ;), a brojevi sasije majstore :icon_smile:
[/quote]
broj sasije koliko ja znam jedan je kod mene na skodi 97 god (govorim jer je skoljka slicna Octavia=sirotinjski passat xD) jedan ispod haube na limu pored sajbe, a ima i naljepnica u gepeku na limu!
Gdje bi jos moglo biti ne znam vjeruj mi ali najbolje je u prvu stanicu da se to provjeri.
 
Član
I planirao sam voziti u ovlasteni servis,ali kontam ako ja vidim odmah da nesto ne stima da ne gubim vrijeme bezveze.
 
Član
golff je napisao(la):
I planirao sam voziti u ovlasteni servis,ali kontam ako ja vidim odmah da nesto ne stima da ne gubim vrijeme bezveze.

Hmmm ovlasteni servis, oni gledaju samo da izvuku vise para, cak ce ti pola ispravnih dijelova reci da treba mijenjati. Najbolje je odvuci kod nekog majstora sa kojim si dobar i koji te nece zavrnuti. I fino otici u policiju da se provjeri auto ja msm da danas nije problem da se provjeri auto samo mora biti auto na licu mjesta i vlasnik, jer ako se ukaze da je ukradeno ili prepravljano, da nije u bazi podataka mora biti tu da bi se oduzelo.
 
Član
Idem pogledati auto u drugom gradu pa mi majstor nije od neke pomoci,a kako to ide vezano za policiju za pregled,da li se to mora traziti neka veza da bi se izvrsila provjera ili to oni urade na licni zahtjev i da li se i to placa.
 
Član
golff je napisao(la):
Idem pogledati auto u drugom gradu pa mi majstor nije od neke pomoci,a kako to ide vezano za policiju za pregled,da li se to mora traziti neka veza da bi se izvrsila provjera ili to oni urade na licni zahtjev i da li se i to placa.

Druze ja sam cuo da moze sad sta kako ne znam to bi trebali pitati nekog policajca, komsiju ili ako ti je neko u rodu policajac. Ili jednostavno pitaj nekog saobracajca. Ja sam samo nacuo prica da se moze. Ali kad se kao provjerava da auto mora biti tu pored stanice u slucaju da sta ne stima da se odmah oduzme!!
 
Član
http://whereislocationofmotorcode-en.vinnumber.info/database.html?sobi2Task=sobi2Details&catid=30&sobi2Id=836
 
Član
I to mi je glupost najveca,zar ne bi to sve trebalo provjeriti kada se uvozi auto i carini.:icon_confused:
 
Član
golff je napisao(la):
I to mi je glupost najveca,zar ne bi to sve trebalo provjeriti kada se uvozi auto i carini.:icon_confused:
Po forumima iz 2010 pise da se moze provjeriti u mupu u nekim se cak i interpol spominje ali o5 se raspitaj. Da ne bude za mjesec dana dodje policija po auto jer se za tim autom raspisala potjernica, ne mora biti ukraden mogle su se vrsiti sa njim krim radnje, a i to donosi do oduzimanja auta!! Sta cemo kada nam je takva drzava ukrade auto odlezi 10 dana i o5 ide da krade nece nikoga vise drzava da hrani :icon_sad:


teretanas je napisao(la):
http://whereislocationofmotorcode-en.vinnumber.info/database.html?sobi2Task=sobi2Details&catid=30&sobi2Id=836

E da imam i u cosku iznad amortizera na limu isto br sasije znaci kod mene skoda ima na 3 mjesta. maloprije sam ovaj zaboravio xD
 
Član
1.8_20v je napisao(la):
golff je napisao(la):
I to mi je glupost najveca,zar ne bi to sve trebalo provjeriti kada se uvozi auto i carini.:icon_confused:
Po forumima iz 2010 pise da se moze provjeriti u mupu u nekim se cak i interpol spominje ali o5 se raspitaj. Da ne bude za mjesec dana dodje policija po auto jer se za tim autom raspisala potjernica, ne mora biti ukraden mogle su se vrsiti sa njim krim radnje, a i to donosi do oduzimanja auta!! Sta cemo kada nam je takva drzava ukrade auto odlezi 10 dana i o5 ide da krade nece nikoga vise drzava da hrani :icon_sad:

Bit ce meni izgleda po staroj narodnoj,valjda nece na mene ;)



teretanas je napisao(la):
http://whereislocationofmotorcode-en.vinnumber.info/database.html?sobi2Task=sobi2Details&catid=30&sobi2Id=836

valjda cu skontati gdje se nalazi ovaj broj motora :icon_confused:
 
Član
[/quote]

Bit ce meni izgleda po staroj narodnoj,valjda nece na mene ;)


[/quote]

A sta da ti kazem danas kupiti auto kao osvojti 1.000.000 km lutrija prava jbg sretno u kupovini drzim ti fige da bude sve kako valja ;)
 
Član

Bit ce meni izgleda po staroj narodnoj,valjda nece na mene ;)


[/quote]

A sta da ti kazem danas kupiti auto kao osvojti 1.000.000 km lutrija prava jbg sretno u kupovini drzim ti fige da bude sve kako valja ;)
[/quote]

Hvala puno, sutra javim dojmove ;)
 
Član
1.8_20v je napisao(la):
golff je napisao(la):
I planirao sam voziti u ovlasteni servis,ali kontam ako ja vidim odmah da nesto ne stima da ne gubim vrijeme bezveze.

Hmmm ovlasteni servis, oni gledaju samo da izvuku vise para, cak ce ti pola ispravnih dijelova reci da treba mijenjati. Najbolje je odvuci kod nekog majstora sa kojim si dobar i koji te nece zavrnuti. I fino otici u policiju da se provjeri auto ja msm da danas nije problem da se provjeri auto samo mora biti auto na licu mjesta i vlasnik, jer ako se ukaze da je ukradeno ili prepravljano, da nije u bazi podataka mora biti tu da bi se oduzelo.

Vozi auto PRIJE kupovine, sto znaci da vise gresaka obara cijenu, kakvi garazni majstori... na kraju, na osnovu liste ce moci procijenit jesu li uocene greske toliko ozbiljne da odustane, ili ce mu samo pomoci da obori cijenu auta
 
Top