BROJ MOTORA I SASIJE PASSAT B5.5

BROJ MOTORA I SASIJE PASSAT B5.5

Član
edoze je napisao(la):
1.8_20v je napisao(la):
golff je napisao(la):
I planirao sam voziti u ovlasteni servis,ali kontam ako ja vidim odmah da nesto ne stima da ne gubim vrijeme bezveze.

Hmmm ovlasteni servis, oni gledaju samo da izvuku vise para, cak ce ti pola ispravnih dijelova reci da treba mijenjati. Najbolje je odvuci kod nekog majstora sa kojim si dobar i koji te nece zavrnuti. I fino otici u policiju da se provjeri auto ja msm da danas nije problem da se provjeri auto samo mora biti auto na licu mjesta i vlasnik, jer ako se ukaze da je ukradeno ili prepravljano, da nije u bazi podataka mora biti tu da bi se oduzelo.

Vozi auto PRIJE kupovine, sto znaci da vise gresaka obara cijenu, kakvi garazni majstori... na kraju, na osnovu liste ce moci procijenit jesu li uocene greske toliko ozbiljne da odustane, ili ce mu samo pomoci da obori cijenu auta

Pa dobro moze mu i lokalni majstor spojiti na racunar. Pogotovo ako zna majstora ako ode u ovlasteni odmah mu je 30-40 km dijagnostika a ja msm da se i ponistavanje naplacuje posebno. I ako ne bude valjalo bacio je pare. Ja sam imao srecu zeznuo mi se termometar za plin, koji je davao laznu informaciju i nije htjeo automatski voziti na plinu. I vozim ja iz bih prema Crnog gori kad na garnici ugasi se auto samo bas kao kad ode senzor radilice posto je mijenjan stavljen dupljak pomislim da je otisao. Nazovem svog majstora kaze polako vozi i vidi sta ce biti pa kad se vratis vidjecemo. I opet nisam htjeo da patim auto ko zna sta je ja u servis skodin u podgorici imao sam srece 40 eura da mi ostane u dzepu rekao mi onaj kaze ajde posto si turista prvi put dzaba a jos ni dijagnostika nista ne pokaza. I onda odem da naspem plina, krenu onaj sipati ma nije nasuo 2 litra krenu udarati ono da je pun rezervar. Onda nazovem majstora kaze pali na plin, caka kad se drzi dugme od plina prije nego se doda kontakt upali auto na po kljuca. Kad kaze otisao neki termometar plina. A auto odmah prodisa valjda prije mjesao i benzin i plin kako kad nikako nije htjela ici na gasu kako treba a sa upaljenom klimom da ne pricam.
Lokala majstor je bolji daj mu 20 km za kave bar ce reci sve kako treba. To sto kazes da mogu cijenu oboriti to si u pravu ali ce gledati da i njemu izvuku iz dzepa.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ja poznajem jednog lokalnog majstora za kojeg bi glavu smio dat da je bolji od nipexA

A sta ce ti reci u nipexu samo spojiti. Bas kao da ce on htjeti zagledati motor ovako. Spoji ga ponisti greske i to je to kupis onda auto i samo krenu kvarovi koje je ovaj zamazivao samo. Realno lokala je najbolje resenje jos pogotovo ako znas licno majstora das mu 20 za kavu par te nece zavrtati.
 
Super Moderator
Al nece on nista popravljati druze nego ide vidjeti auto da kupi, nije njegovo i u dogovoru s vlasnikom idu u servis da vide jel sve uredu sa autom. ako vlasnik tvrdi da je sve uredu i da nema mana onda ce se dogovoriti da ako sve bude uredu musterija plati pregled, ako ne bude nesto uredu vlasnik plati pregled..nemaju ga sta oderat nije covjek pitao gdje cu popraviti auto
 
Član
allroad je napisao(la):
Al nece on nista popravljati druze nego ide vidjeti auto da kupi, nije njegovo i u dogovoru s vlasnikom idu u servis da vide jel sve uredu sa autom. ako vlasnik tvrdi da je sve uredu i da nema mana onda ce se dogovoriti da ako sve bude uredu musterija plati pregled, ako ne bude nesto uredu vlasnik plati pregled..nemaju ga sta oderat nije covjek pitao gdje cu popraviti auto

upravo.
 
Član
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Al nece on nista popravljati druze nego ide vidjeti auto da kupi, nije njegovo i u dogovoru s vlasnikom idu u servis da vide jel sve uredu sa autom. ako vlasnik tvrdi da je sve uredu i da nema mana onda ce se dogovoriti da ako sve bude uredu musterija plati pregled, ako ne bude nesto uredu vlasnik plati pregled..nemaju ga sta oderat nije covjek pitao gdje cu popraviti auto

upravo.

sve to stoji ali dok ne sjedne dobar majstor ne isproba auto ja nikad za zivota, niti cu ikada otici u ovlasteni servis samo pare kupe znam dosta ljudi koji su se pokajali alo ono necu se ja sa vama svadjati svi imamo razlicita misljenja ja sam samo rekao sta bih ja uradio
 
Top