Brisaci??

Brisaci??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GrandMaster je napisao(la):
Za Astru H u ovlastenom Opel servisu su oko 90KM Boschove...

One dolaze fabricki...znaci nisu one metlice "s rupicama" (kako li se vec zovu), vec aero...

Doduse one su MASIVNIJe(vece) od ovih avantijevih, ali zato ne mogu prismrditi avantijevim...

Koliko se ja sjecam i na G III su bile Bosch fabricke metlice, ali sada na G IV su Valeo prva ugradnja, i jeftinije su nego Bosch na G III.
A gledao sam i AVANTI-eve su ok, izgledaju super, kaze onaj prodavac da je garancija na njih 6 mjeseci i da je garancija da su 100% prirodna guma. I uzeo bih ja te da su imali adapter, ali kad skontam original je original, nema adaptera, a cijena je ista.
Hvala svima na odgovorima. Eto ovo bi neka "mala skola" za vlasnike G IV.:cool:
 
Član
Dreboo je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
zar su toliko skupi u pm :icon_mad:

Ma izgleda ako hoces nesto da valja platis, a ove zamjenske jeftinije postavis i za mjesec opet nove... Stvarno vise nisam pametan ko koga ovdje pali po usima... Jebote pa Valeo je Valeo valjda svugdje isti, a nije mi jasno kako je jeftiniji u VW Servisu nego kod dilera "zamjenskih" dijelova.
Ovi zamjenski ili ti jednokratno mjesečni nisu baš nešto.Pogotovo desna metlica koja nije blago zaobljena (kao orginal) tako da ne lovi cijelom površino nego samo 1/3 sredine dok lijevi bez spojlera nakon nekog vremena počne maljat staklo a ne brisat.
Nije Valeo svugdje isti (ima china vjerojatno i u tome svoje prste) a i Bosch se dosta pokvario.Nakon par mjeseci počinje cvilit i maljat...i mislim da je debela razlika ovaj koji dođe s prvom ugradnjom i ovaj koji naknadno "masno" platiš.Prenosim iskustva od kolega koji su uzeli Bosch al nakon nekog vremena opet mijenjali radi gore opisanih problema .

Pošto G4 origigi ima dvije različite dužine metlica (mislim da je 53 i 48 cm) isto kao i moja Octavia preporuka da uzmeš Championove SK 53 W koji nisu toliko izmarketirani kao Bosch i Valeo ili ti aero koji je sada in i mislim da se radi samo o origigi proizvodnji...dok Bochevih i Valea ima na svakom čošku i 60% cijene ide radi marke a ne kvalitete.

Imam drugi komplet tih metlica (prvi zamijenjen nakon 2 godine i stavljen kod starog na G4 kojeg toliko ne dira što malo razmazuju po staklu) i stvarno su super.
Bitno je da i povremeno dobro očistiš i šajbu (ne samo ovlaš dok se pere auto) i onaj grafitni dio na metlicama da bi ti brisači trajali tak dugo.

Pa sad vidi...nakon mojih orginalnih promijenil sam par kompleta ovih običnih,čak sam i one gumice (što se režu i navlače na brisač stavljal)
Championove su se pokazale kao pravi izbor...bar kod mene :icon_smile:
 

BiT

Član
Champion je prava marka, isto francuska kao i Valeo.:cool:
I koliko su te kostali ti Champion brisaci?:icon_question:
 
Član
ne malo...prvi komplet uzet iz znatiželje na nekoj akciji 120 kuna

dok nisam dobio neko mišljenje o njima (nakon 2 god.)

drugi komplet uff..180 hrk al opet jeftinije od boscha koji je preko 200 a u ovlaštenom i preko 400 kuna za jednu te istu stvar..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top