Bravo vs 145 AR

Bravo vs 145 AR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
DiAbLo je napisao(la):
A i vi se gadjate tim litrima :lol:

Moj TDI (crveno i) 110KS normalne voznje po gradu troshi 7-7.5 na otvorenom putu tj. do mostara spustio sam ga na 4.7 ...

Zakljucak : Nema auta koje po gradu trosi ispod 7l osim SDI-a ili ti ga SamoDaIde :D

slažem se,ali iako je potrošnja ispod sedam to je onda oko 6.5 l ili
više...
 
Član
GTI lupas. Fiat izmislio common rail, svi presli na common rail, samo se u VW pravili blesavi, a na kraju i oni prelaze jer ne mogu vise glavom kroz zid.

Evo s sajta koji si dao na Wikipediji
"The PD design was a reaction to the development of common rail fuel injection by competitors - an attempt by Volkswagen Group to create an in-house technology of comparable performance that would not require any royalties to be paid.[citation needed] While Pumpe-Düse engines had a significantly higher injection pressure than older engines, they are not a match with the very latest common rail,[citation needed] and weren't able to control injection timing as precisely (a major factor in improving emissions).[citation needed] New engines appearing in 2009 model year Volkswagens are using the common-rail technique with piezoelectric injectors."
 
haha bez ljutnje, znam ko je napravio common rail motore...
al moro sam malo podbost, znao sam da cete odmah reagovat...
nije vam dugo trebalo, svejedno REPECT za poznavanje gradiva, trizex sjedi 5!
 
Član
Hvala, trudim se :) I iznenadio sam se da ti pises netacno, vidio sam da citas materiju na par mjesta, jos se s Ajdinom druzis, hjoj :p
 
Ovo je bilo takticki, malo da podgrijem atmosferu na forumu, vala postalo malo monotono...

a ITALY-ju toplo preporucujem da kupi alfa 145 1.6 16v Editzione Sportiva, ja sam se bio zaljubio u to auto. E sto je lijepo, e sto ide da to nije zdravo.
 
Član
Vala, iskreno, imam 1.9 JTD-a, Brava 2000dito, i sam bi radije kakvu benzinjaru gledao. Jebes ga tam, pogledas samo gorivo cijene, cijenu plina i fino ti bude muka. I u svoju Cromu bi zvekno rado benzinca, al onda mi je plin obavezan :)
 
Ide ta Brava pravo fino, znam vozio sam, 105KS mislim, al ja joj nikako ne mogu oprostit ono dizelsko brundanje... benzin je zakon,a sada kako je cijena dizela astronomska, isplativost se gotovo izjednacila sa dizelasima, a jos kad se plin instalira, onda se vozis duplo jeftinije...
Kod tebe je Croma 2.5TD?
Neki dan je kod Ajdina bila Croma 2.5TD, nesto klimu radio, uh opaka mashina...
 
Član
Jap 2.5. Ma jebi joj mater, zapalio bi je ponekad :) Al se sjetim kak mi je bilo fino onih par dana dok sam se vozao, i svih dzidza i novotarija koje sam nabavio za nju pa dobijem motivaciju ponovo da je napravim ;)
 
aaaaa ne ne zapalit, svima nama dodje to s vremena na vrijeme...
Ma ostavi je nek stoji, bolje da je radis kad imas volje, nego da je radis preko k**ca...
 
Član
E to je jedini problem....ne mogu je ostaviti, registrovao je....da nisam pokrio bi je ceradom dok ne odlucim 100 % sta bih radio....
 
Član
Nije strasno, bar ne koliko sam ocekivao. 600 km me izaslo s prevodom, i novim tablicama (nije bila regana godinu i kusur). Al opet....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top