Bravo vs 145 AR

Bravo vs 145 AR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ITALY je napisao(la):
zar se jtd ne radi po tdi tehnologiji, odnosno commonrail
Starci mi imaju fiat mareu weekend 1.9JTD 105ks 2000god vec evo 5godina
presli sa njom 180.000, kupljena sa 40.000.
Kvarila se malo vise nego prosjecno.
Skupi dijelovi.
Puno trosi za dizela, iznad 6lit otvorena, kad dodas gas malo jace ma i 8lit-9lit
po gradu preko 7lit. (ovo su potrosnje sa upaljenom klimom)
Nije toliko brza.
i tako to...
uglavnom nikad vise fiat... :)
 
djulba je napisao(la):
pa i golf 4 diezel u gradu 8 uzima ljudi se kunu...

koji golf 4 diezel. moze jedino tdi 130 ks i to kad ga stisnes. pa sdi trosi gradom 5,5 maksimalno 6 litara. ima mi jaran znam potrosnju. meni cetvorka 2,0b pa trosi od 8-10 litara.
 
Član
ma nađi benzinca,dizel gorivo je skuplje a auto sa dizel motorom je skuplje od onog sa benzinskim,
plus skuplji za dizelaša djelovi,oba auta su ok,al i treba gledati kako se auto vozi (vuče upravljanje :D) a alfa je valjda bolja od fiata po tome ?
 

edo

Član
aneldriver je napisao(la):
djulba je napisao(la):
pa i golf 4 diezel u gradu 8 uzima ljudi se kunu...

koji golf 4 diezel. moze jedino tdi 130 ks i to kad ga stisnes. pa sdi trosi gradom 5,5 maksimalno 6 litara. ima mi jaran znam potrosnju. meni cetvorka 2,0b pa trosi od 8-10 litara.

dvojka je trošila više od 5.5 a ne četvorka koja je dosta teža i jača...
troši 5.5 na semaforu u leru...
 
djulba je napisao(la):
aneldriver je napisao(la):
djulba je napisao(la):
pa i golf 4 diezel u gradu 8 uzima ljudi se kunu...

koji golf 4 diezel. moze jedino tdi 130 ks i to kad ga stisnes. pa sdi trosi gradom 5,5 maksimalno 6 litara. ima mi jaran znam potrosnju. meni cetvorka 2,0b pa trosi od 8-10 litara.

dvojka je trošila više od 5.5 a ne četvorka koja je dosta teža i jača...
troši 5.5 na semaforu u leru...

drugo je dvica stara kojoj je 20 godina pa da toliko trosi. novi motor nova tehnologija mora malo trositi. a auto u leru trosi 0,4 litra na jedan sat. nema to sad veze jel teza i jaca toliko. ja ti garantujem da cetvorka sdi nece potrositi vise od 6 litara gradom. pa vozio sam se u njoj a i licno sam je vozio pa znam za to. ne znam kako ce sdi da trosi ko moj 2,0 b. pa moj trosi 8, 9 litara. ha ja
 
Član
djulba je napisao(la):
pa i golf 4 diezel u gradu 8 uzima ljudi se kunu...

aneldriver je napisao(la):
djulba je napisao(la):
aneldriver je napisao(la):
djulba je napisao(la):
pa i golf 4 diezel u gradu 8 uzima ljudi se kunu...

koji golf 4 diezel. moze jedino tdi 130 ks i to kad ga stisnes. pa sdi trosi gradom 5,5 maksimalno 6 litara. ima mi jaran znam potrosnju. meni cetvorka 2,0b pa trosi od 8-10 litara.

dvojka je trošila više od 5.5 a ne četvorka koja je dosta teža i jača...
troši 5.5 na semaforu u leru...

drugo je dvica stara kojoj je 20 godina pa da toliko trosi. novi motor nova tehnologija mora malo trositi. a auto u leru trosi 0,4 litra na jedan sat. nema to sad veze jel teza i jaca toliko. ja ti garantujem da cetvorka sdi nece potrositi vise od 6 litara gradom. pa vozio sam se u njoj a i licno sam je vozio pa znam za to. ne znam kako ce sdi da trosi ko moj 2,0 b. pa moj trosi 8, 9 litara. ha ja

Ko uopste prica o dizelskim motorima BEZ TURBA? SDI je prespor za svoju potrosnju, vozio sam fabiju sdi, nemogu ni zamisliti kako golf ide sa sdi motorom...
poznanik mi je imao cetvorku SDI-ja, presao sa njom licno 220.000km, i kaze da trosi 6litara! E kako onda taj tvoj kaze da trosi 5.5??

Otac mi ima octaviu a5 tdi 105ks, trosi po gradu sa klimom preko 7 kad normalno vozis, i to je normalna potrosnja. a na otvorenoj cesti 5.5-6lit... kombinovano sa vise otvorene ceste 6.5lit (Podaci sa BoardComputer-a)
Pa kako ce onda po gradu trositi 5.5 - 6 ?
u leru pise na BC 0.6litara/sat, a sa klimom 0.9lit/sat...
stvarno nemas dobre informacije

dosta vise te ekonomicne price, nije vw izmislio svijet i nauku...
 
Član
Deyo je napisao(la):
aneldriver je napisao(la):
drugo je dvica stara kojoj je 20 godina pa da toliko trosi. novi motor nova tehnologija mora malo trositi. a auto u leru trosi 0,4 litra na jedan sat. nema to sad veze jel teza i jaca toliko. ja ti garantujem da cetvorka sdi nece potrositi vise od 6 litara gradom. pa vozio sam se u njoj a i licno sam je vozio pa znam za to. ne znam kako ce sdi da trosi ko moj 2,0 b. pa moj trosi 8, 9 litara. ha ja

U mene je 1.5 benzin pa troši 10l po gradu,otvorenom ~8l ...to za 8-9 po gradu ti nevjerujem :) A4 1.8 benz troši 12-13l ;)

uhhh da , to sam zaboravio....

2.0i masina 115ks trosi 8-10litara

kod mene 1.4 75ks pa trosi 8litara...

joj odoh stavljati auto u oglas, pa cu jos dignuti kredit daj da kupujem tog golfa vise... zapravo, hajmo ih svi kupiti!?
 
idemo momku u off temu.

ja ne znam sta radite tim dizelima i turbo dizelima. pa vam trose po osam devet litara. vozi normalno i malo ce i trositi.
eto nek bude da ti dizeli trose toliko. onda ja nikad ne bi kupio dizela. kad moj benzin trosi toliko i ide dosta brze. ha ja. moj 2,0b 115ks trosi gradske od 8 do 10 litara. na otvorenom trosi skroz malo. et dokaz da kad je bio test day u mostaru i otisao do mostara i vratio se za 45 maraka. otvorena je cesta al se zato islo veoma brzo. znaci vadio sam mu dusu. a jaran sa tricom dizelom je potrosio 40 maraka. ako ne vjerujete u to pitajte ove sto su samnom isli u mostar.
 

edo

Član
ne znaš ti računati potrošnju,nemoguće je da benzinac 2.0 troši 8-10 u gradu,mislim može ako uhvatiš npr. u SA zeleni val od čaršije do ilidže i to da nema gužve...
 
Član
daj malo uzmite u obzir da je dizel skoro 30kf skuplji....
opet kad skontaš benzin ispadne makinja.... jbg-a
 
ITALY je napisao(la):
zar se jtd ne radi po tdi tehnologiji, odnosno commonrail

Grijesis drug moj, JTD i TDI su dvije razlicite tehnologije dizel motora, u osnovi jako slicni, ali ipak razliciti.
TDI tehnologija je daleko ispred JTD,HDI...itd dizel motora...

Ako vec kupujes talijana, pa vala kupi ono sto oni i najbolje rade, pa benzinca...

P.S. uh sto ovi odose u OT.
 
Član
Ja_i_Moj_GTI je napisao(la):
TDI tehnologija je daleko ispred JTD,HDI...itd dizel motora...

uhhhhhhh. a sto molim te vw od 2010 uvodi JTD tehnologiju u svoje motore? sigurno zato sto su losiji pa da raji uzimaju pare kad se pokvare. de ne lupetaj
 
Član
A i vi se gadjate tim litrima :lol:

Moj TDI (crveno i) 110KS normalne voznje po gradu troshi 7-7.5 na otvorenom putu tj. do mostara spustio sam ga na 4.7 ...

Zakljucak : Nema auta koje po gradu trosi ispod 7l osim SDI-a ili ti ga SamoDaIde :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top