Boss Audio Systems?

Boss Audio Systems?

Poz narode , ne znam jesam li fulio mjesto za temu nek prebace ako jesam , zanima me kakva je kvalitet Boss audio system opreme , najvise me zanimaju kondenzatori jer hocu da uzmem sebi jedan od 10F
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Poz narode , ne znam jesam li fulio mjesto za temu nek prebace ako jesam , zanima me kakva je kvalitet Boss audio system opreme , najvise me zanimaju kondenzatori jer hocu da uzmem sebi jedan od 10F

Imao sam amp njihov, sta sam ja njemu sve radio i sta je on sve prosao to je strasno i ni jednom me nije izdao, meni je ostavio vise nego dobar dojam (jeste da je pojacalo bilo 80s/90s made)
Ali opet ima i strana da neki govore da je americki kinez mislim da je neko sa foruma kupio njihov HU nov pa ce vjerovatno i prokomentarisati kako ga sluzi (jel dobro napravljen i kvalitetan icemu)
 
vidio sam da su im HU vecinom kopije brendova na taj fazonu idu , vise me zanima kondenzator , a moze i komentar za ostale njihove stvari
 
Član
Da, kod mene je boss player: http://www.bossaudio.com/main/1101
dovucen iz use, tamo je strasno jeftin...

ima vec i poprilicno kako je u autu, slusa, ali ono sto je mene pozitvno iznenadilo jeste "kvalitet i jacina zvuka", prije imao starijeg pionira, stavio boss, sto jest jest, bolje svira, jace "drma", kod mene su zvucnici bez pojacala, a znaju neki kako sasvim solidno drma, bez izoblicenja i sl., pogotovo nazad :icon_smile:

ja sam najvise uzeo cisto da probam, imao priliku da se dobaci iz sad-a i eto ga... jedina zamjerka samo na ove tipke oko display-a, imaju malo lufta i "ruzne", dok je kolut za pojacavanje i tipke ispod osjetno bolji, kvalitetniji nekako pod rukom... i sada mi je jasno sto su ovi daljinci za njih vecih dimenzija, ispadne, zavuce se ispod sjedista, pa ga lakse naci :lol: :D

uglavnom, za te pare i cijenu, vrlo dobar, jos tada placen nekih 160-tak KM... nije sada neki kvalitet, kao sony otprilike, ali u americi i popularan jer je sasvim pristojan za svoju cijenu...
 
Član
za šta ćeš koristiti kond od 10F????
znas li kako se kupuje kond omjer 1KW RMS snage=1F
znas li na kojem principu rade kondenzatori????
za taj kond ce ti trebat pun ***** struje da bi ga napunio kako spada!!!
vise ce ti stvarati problema nego dobra ako imas neki manji aku...
kond je po meni samo bacanje para dobar aku tipa Exide Maxima DC900 ili nekog PC-a i miran si...
 

IGY

Član
ja opet mislim da je samo problem kad se prvi put puni, jer mu treba doista struje, ne znam kakva da je muzika tesko da ce ga isprazniti i do pola a ne cijelog

a sa drugim dijelom se slazem bolje jaci akku nego kondic, pogotovo oni potrosaci od 1f ovaj 10f je vec nesto sasvim drugo
 
pa dobro ici ce neki solidan aku jer ovaj umire polako , al vise mi se ovaj komdenz, svidio zbog izgleda mocan je sav a pored toga sam mislio da bi mi mogao rijesiti problem struije
 
Član
bolje uzeti jaci aku...za koliko novcanica mozes dobiti taj kond,ako je nesto jeftino 10F nije za bacit,ako je neka veca cifra onda bolje jaci aku....
 
Član
IGY je napisao(la):
ja opet mislim da je samo problem kad se prvi put puni, jer mu treba doista struje, ne znam kakva da je muzika tesko da ce ga isprazniti i do pola a ne cijelog

a sa drugim dijelom se slazem bolje jaci akku nego kondic, pogotovo oni potrosaci od 1f ovaj 10f je vec nesto sasvim drugo

bio bi problem "samo prvi put" da pricamo o nekoj muzici od 900RMS-a na ovaj kond sto je besmisleno jer se dobija neiskoristenos kondenzatora od 91% sto je bacanje para... Ali situacija se mjenja u globalu kada govorimo o muzici za koju je namjenjen ovaj kodn...
Zamsili neku setup od 10KW (dva cactusa u linku na 1 ohm + DD) :lol: i ovaj kondenzator + neku vartinu bateriju od 75A sto je neki standard u stock vozilima
mislis da bi islo???
Kazem po meni je bolje uloziti u dobar aku ili ti ga alternator...
Jer kond pri manjku struje ce raditi tako da samo sebe napuni, pri cemu nastaje manjak struje u akumulatoru i sami manjak struje pojacalima dok kond ne bude pun... naravno pricamo o nekim extremnim udarcima bassa pri cemu dolazi do praznjenja akumulatora a kond vuce u sebe opet i tu dolazi do pada sistema...;)

http://www.youtube.com/watch?v=cedfX-gzHuM&feature=fvw

ovdje rade kondenzatori????
 
Top