bord na golf mk2 ?

bord na golf mk2 ?

Član
Znas kako, mozes ti to napakovati, treba ti tabla sa bordom to nose gti 8v ili 16v, e ona radi neovisno od procesora motora, on kupi podatke preko davaca, kod mene na koradu ima senzor u karambolci za temperaturu, zatim davac na glavi za temp ulja, zatim ide vakum crijevo sa leptira gasa do table i steka se u senzor na tabli koji radi na principu koliko das gas toliko vakum povuce pa on racuna potrosnju, e dalje on kupi preko table informacije o obrtajuma i brzini pa racuna prosjecnu, predjenu kilometrazu, pa od momenta paljenja koliko si presao...
Ja navise gledam temp ulja kad se zagrije da ga mogu stisnuti i prosjecnu brzinu to mi je gotivan podatak i naravno vanjska temp. ;)
 
Bas to...i u mene je uvijek na temp.ulj to je naj bitnije i to trba da tocno pokaziva ostalo manje vise...
Mada u mene sve radi tocno :)
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Bas to...i u mene je uvijek na temp.ulj to je naj bitnije i to trba da tocno pokaziva ostalo manje vise...
Mada u mene sve radi tocno :)

meni je stalno na vanjskoj temp. gledam kako cu se smrznuti ko pi..a kad izadjem iz auta :lol::lol::lol:
 
Član
AmmaR84 je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Bas to...i u mene je uvijek na temp.ulj to je naj bitnije i to trba da tocno pokaziva ostalo manje vise...
Mada u mene sve radi tocno :)

meni je stalno na vanjskoj temp. gledam kako cu se smrznuti ko pi..a kad izadjem iz auta :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: lik si!
Gotivan je bord, informacije iz prve ruke, ne moras gledati pumpe..:lol::lol::lol:
 
Početnik
brate sranje je zamjena table jos pogotovo ta digitalna ,imo sam lose iskustvo sa tim ,radilo prije sve ,lik mi uradio udjem u auto ne radi nista osim par lampica ,licno sam htio da kupim digitalnu tablu jer je bas dobra ali sam skeptican ....
 
Član
Mislim da ti je to nemoguca misija, a evo i zasto. Nedavno sam zelio da kupim punta 2002 godiste al sat od teretnog tj. auto je bilo teretno a frajer ga prepravio. 1.9 JTD 86 ps (mislim), uglavnom pricali su mi promjeni sat ako ga uzmes imat ces bord i obrtaje. Al odvucem ga Hoti i kaze mi covjek fino da bi ti bord radio ne samo da moras mjenjati sat nego instalaciju i procesor. Znaci ne isplati se! Sad ne znam koji je kod tebe motor u golfu?!
 
Legend
uz odgovarajuce prepravke, sve se moze, samo je pitanje koliko imas para, zivaca,volje i znanja da se to odradi ;)

vidjet cemo kad se postavi digifiz u subotu aBd, pa cemo onda vidjet sa dr.eletricarom sta ce se moci :)
 
ja sam imao prije 3god golfa,sve je na njemu bilo gti,samo motor ubacen dizel,i sat mu je bio digitalni,jedino sto je na njemu tacno pokazivalo je kmh,vanjska temp. i temp. ulja,
 
Član
ubacis istalaciju od gti i imas sve kod mene je u bjelom golfu sve ubaceno i sve mi pokazuje teperaturu motora ,potrosnju,vajsku tep. i t.d radi sve a motor 1.3 gti oprema :icon_smile:
 
Top