BMX Restauracija.

BMX Restauracija.

Član
Super je ispalo.
Zasto mehanicke kocnice? Koja im je cijena i kako koce?
Hvala druze :) Nema smisla stavljati hidraulicne na ovo biciklo, zato sto na nastupima vrtim dosta puta rucke 360, imas tu sliku mehanizma za okretanje. Koce vrhnuski, kvalitet extra, uzeo sam u setu diskove, celjusti, rucke kocnica i sajle sa buzirima, kostalo je 160km.
 
Član
Hvala druze :) Nema smisla stavljati hidraulicne na ovo biciklo, zato sto na nastupima vrtim dosta puta rucke 360, imas tu sliku mehanizma za okretanje. Koce vrhnuski, kvalitet extra, uzeo sam u setu diskove, celjusti, rucke kocnica i sajle sa buzirima, kostalo je 160km.

Nisam ni skuzio da je 360 gledam zasto mehanika :D:D
 
Član
Evo neki od radova prijasnjih :)
SCOTT.
Prije / Poslije
aaaasagfas.jpg

BMX Cult.
Prije / Poslije
sgaasg.jpg

BMX GT 1988. Moj prijasnji, sad je u dijelovima.
Prije / Poslije
fsadgas.jpg

Pa od rodjaka cestovnjak, spasavanje rama od hrdje.
Uzela je do pola i gornju i donju cijev.
DSCF7142.JPG
DSCF7146.JPG
Ispolirano, pa cijevi zasticene da se ofarba ovaj izbaceni dio.
DSC_0883.JPG
Osuseno, skinuto.
DSC_0889.JPG
Pa ofarban i drugi dio rucaka u crno.
DSC_0890safasfas.jpg
I na kraju sve sklopljeno.
DSCF7208a.jpg
To je to.
Ima jos svasta, postavim nekad kasnije. :)
LP
 
Član
Stavljena nova stanga sica, skoro 3 cm veca od predhodne, dosta bolje za voziti, koljena ispravljena :D
DSCF7222a_zps8be763ff.jpg

Pa ovaj put narucen 14T pogon novi, naprijed 44T nazad 14T, probat cu voziti i preko 40 km/h na zadnjem tocku u krajnjoj brzini sa ovim, na obaranju rekorda izlazna je bila 33 km/h.
61YPaqR3ocL_SL1500__zps8b86321b.jpg
.. :)
 
Član
Stigla nova zanimacija za preko zime, orginalni BMX GT 1990, u looooošem stanju, hrđe na izvoz, stajao na kisi 2 god.. Fali dosta dijelova na njemu, srecom imam dosta GTovih, rucke, lulu, pedale.. Onda uzeo jos jednoga obicnog za dijelova, pogon, kocnice, felge ima za ovoga.. Ako uspijem naci petokrake plasticne, stavljam ih na ovoga, idem kao i ovoga sto sam ga prestavio, komplet restauracija i čuvati, rijetkost je bas bmx. :)
Sto se tice boje, 99% zuti ram, crne viljuske, chrom dijelovi, crno/bijelo, vidit cemo :D
CAM00715.jpg
CAM00718.jpg
CAM00717.jpg
CAM00723.jpg

Ovo je novi za dijelova
CAM00727.jpg
Zadnja na okupu :D
CAM00734.jpg
Bit ce jos slika :D

LP
 
Top