BMX Restauracija.

BMX Restauracija.

Član
Pozdrav svima :)
Predstavit cu vam jedan jako dobar, temeljit projekat restauracije BMXa, ulozeno je puno truda, volje, vremena i novca :D

Nemam slike kad sam ga tek kupio, uglavnom pukla lula, izgreban, ofucan, nista bukvalno nije bilo uredu, svi dijelovi su narucivani preko amazon.com / co.uk , posto u nas veliki broj ovih dijelova uopste nema.

Glavni dio, lakiranje! Radio sam dosta bicikla sto svojih, sto tudjih, al ovako mi je oduvijek bila zelja. Znaci kawasaki zelena, whitewall gume, neki extra pogon, evo ga tu je sve :)
Tu sam stavio zamjensku lulu, pa smirglao dok nije bio savrseno ravan.



Bio je u losem stanju, al nista sto se ne da srediti






Nakon sto sam sve poravnao, otisao je dobar dio sto obicnog, sto vodobrusnog papira, od p150 do p2000 na kraju, presao sam ga primerom, pa kasnije vodobrusnim opet, pa temeljnom bojom i ostavio da se osusi. :)




:)
 
Član
Jos dvije slike dok nije zavrsio u prajmeru.
360 stepeni mehanizam, kasnije je sve novo uzeto, naruceno.


Pogon, 16T, koji je isto tako kasnije uzet nov.


Eh sada, tu su vec neki dijelovi bili stigli iz USA, pa:

Diamondback srednji pogon, 175mm, najveci sto je bio, jako skup ali i predobar.


Pa jos, dijelovi srednjeg pogona, lezajevi, sjedalice, matice, sajbe, sve novo.


Nova lula, aluminijska.


Pa sam isto tako uzeo lezajeve za naprijed, za viljuske. Novi lezajevi, sjedalice, sajbe, matice, isto sve novo kromirano.


Kasnije sam sve to stavio na jednu hrpu, tu su jos bile one svijetlece kapice.

Skupa slika :)
 
Član
Dalje..
Uzet je isto novi sic, Selle Royal, meni jako dobar.


Takodjer novi pogon, nisam uzimao ni veci ni manji nego sto je bio, jer sam na prijasnjem BMXu navikao na ovo, opet isto 16T.


Pa su dosle i nove pedale, odlucio sam se za bijele, jer je kombinacija bicikla Zeleno, bijelo, crno.


Pa sam uzeo nove celjusti, mehanicke, bijele.


Nove rucke kocnica, isto bijele.


Novi G3 rotori, prije je naprijed bilo 160mm, nazad 140mm, sad su oba 160mm.


.......
 
Član
Tu su nove pedale, ali sa skinutim plastikama.


Novi lanac


Nova velika stanga sica, kad sam je uzeo imala je kao neku strukturu po sebi, pa sam tu ismriglao, te na kraju polirao.


Gore sam napisao da cu uzeti novi 360 mehanizam, pa evo ga. Odlucio sam se za bijele buzire, sve novo.


Pa jos dijelovi mehanizma, bilo je crno, pa sam jedan dio pofarbao u crno, ostalo sve bijelo.


Pa sam uzeo i ovo, ne znam kako ih kod nas zovu, 'chain tensioner' znalo mi se prije desiti, kako uvijek vozim na zadnjem tocku, da povucem zadnju felgu prema nazad, jednostavno istrznem, pa sam se odlucio za ovo.


Eh sada meni jako drag dio, gume! Kako sam se bio odlucio za zeleno, bijelo kombinaciju, trazio sam ih kod nas, u Hr ali nigdje ih u 1.75 dimenziji, pa sam isto narucio kao i ostale dijelove iz Engleske. Znaci 20x1.75 Whitewall Tires, koga zanima, jedna guma dodje 43 km.


...
 
Član
Sada felge, kombinacija, crno/bijelo. Ofarbao sam zice i nabu bijelo, pa sam svaku zicu posebno zastitio papirnom trakom da bi rub ofarbao crno, skinuo sve i na kraju presao bezbojnim lakom. Rezultat, savrseno :)


Jos jedna


Pa kad je se sve to osusilo, stavio gumu, bas onako kako sam i zamislio, vrh. :)


Uzeo sam i nosač kamere za biciklo, kameru vec imam, da mogu snimati voznje na zadnjem tocku :)


Druga lula, GT Dyno Vintage, jako rijetka, bar u nas, dolazile su samo na starim GT Bmx-ovima, uzeo sam je sa finu cifru, a cijene na ebayu se krecu i do 50$. Na kraju sam je ofarbao u bijelo.


Dio za stangu sica, ofarbao sam ga u bijelo, saraf je chrome.


Pa su u medjuvremenu uzeti novi lezajevi za felge, rucke su ostale iste sto su dosle na njemu, samo sam ih ispolirao, neke jos sitnice pofarbao u bijelo ...
...
 
Član
Zadnji dio, lakiranje. Gore sam napisao Kawasaki zelena, sve smiksano da bi na kraju ovako ispalo.


..


..


..


Pa je ovdje vec bio donekle sastavljen, mrak me uhvatio :)


.. druge rucke sam probao, ali mi se nisu svidjele, velike bile pa sam vratio stare :)


stavljen srednji pogon i buziri..


.. sic, lanac


.. u svemu ovome mi je pomagao moj mali majstor :)


:) :)
 
Član
Zavrsen, jedna u hodniku :)


Pa pred kucom :)


..


..


Kasnije su jos stavljeni gripovi i to bi za sada bilo to! :)

Trebalo je dosta vremena da se uradi, sve sam radim, ide sporije, ali napokon je zavrsen. Ima jos dosta stvari koje cu uraditi, dok dodjem do para :D Uglavom, lula i dio stange sica ce ici u carbon fiber, mozda budu trakice zelene florescentne na rubu felge, naljepnice, pa cu postaviti slike. Hvala mojoj sestri na velikom broju dijelova, moj glavni sponzor :D

Zadnje slike sto sam stavio su lose, ne moze se boja dočarati, uslikat cu nekim boljim apartom pa cu postaviti slike.
Eto, komentarišite :D
LP
 
Član
Evo jos jedna, malo bolja.10686955_10204975494496435_8681061139475677489_n.jpg
:)
 

Prilozi

  • 10749082_10205156345337593_1112206875_n.jpg
    10749082_10205156345337593_1112206875_n.jpg
    276,4 KB · Pregleda: 9
Član
svaka ti cast, ja ne mogu da skupim vremena dovoljno imam neki stari bajs pa da ga malo "restauriram", reci mi ovi djelovi sa amazon sto si narucivao, jel ima dostava u bih ili si preko hrvatske uzimao?
 
Član
svaka ti cast, ja ne mogu da skupim vremena dovoljno imam neki stari bajs pa da ga malo "restauriram", reci mi ovi djelovi sa amazon sto si narucivao, jel ima dostava u bih ili si preko hrvatske uzimao?
Hvala puno druze, zima ti ide, pa mozes sada pomalo :D Dijelovi su neki iz Amerike, neki iz Engleske, englezi kolju sa cijenama to je nevjerovatno, dvije ove gume su me dosle skoro 90 maraka. Narucivao sam ih, dodju do sestre pa kad ona dolazi ponese sve i to je to, nisam nikakvom postom, tako da ne znam kako ide to. :)
 
Član
a tako i ja planiram, sad kad zima nastupi nadam se da ce biti slobodnog vremena da ga sredim do proljeca! :) Ok hvala ti za info.
 
E ovo je reci profi, gume su sminka pravo. Ja kad imam vremena odem na otpad nadjem 2-3 bajsa, sklopim jedno i prodam :D
 
Član
E ovo je reci profi, gume su sminka pravo. Ja kad imam vremena odem na otpad nadjem 2-3 bajsa, sklopim jedno i prodam :D
Hvala druze :D ma gume su bas GUME, nije ono jefitno sto otpadaju komadi kad zakocis, skripe ove ko u auta :D Postavit cu par slika jos ostalih radova, pa da vidite :) Ma ja, snadjes se i dobar :)
 
Top