BMW Kraj duge tradicije

BMW Kraj duge tradicije

Član
Kraj duge tradicije
BMW prelazi na prednji pogon
Najnovije informacije iz BMW-a govore kako ovaj proizvođač ubrzano radi na razvoju svog najmanjeg modela, koji će biti manji od Serije 1 i koji će platformu dijeliti sa popularnim Minijem. Ipak, to je tek dio novosti koje će novi model donijeti u ponudu bavarskog proizvođača.
Uz Mercedesovu prisutnost u segmenu malih fradskih automobila kroz Smart ForFour, a i skori dolazak Audija A1 na tržište, BMW je odlučio da nema razloga da i oni ne ponude kompaktan gradski automobil, koji će na najbolji način predstaviti njihovu premium ponudu među automobilima ove klase. Tako će budući BMW biti znatno manji od Serije 1, a s obzirom da će većinu tehničkih rješenjea preuzeti od Minija za očekivati je da će biti i sličnih proporcija.

Uz namjeru da ponude konkurentan model u rastućem segmentu premium gradskih automobila jedan od razloga zbog kojih je BMW pokrenuo razvoj noog modela je i činjenica da će na ovaj način ostvariti značajne uštede u proizvodnji i razvoju dijelova koje će modeli Minija i budućeg BMW-a dijeliti.

Naravno, kako će dijeliti tehnička rješenja sa Minijem, novi BMW će morati preuzeti i koncepciju prednjeg pogona, što znači da će ovim modelom BMW prekinuti tradiciju proizvodnje modela sa isključivo zadnjim pogonom, ili pogonom na sva četiri točka. Također, u BMW-u su najavaili da će vrlo brzo nakon premijere novog modela biti ponuđene i drugačije verzije koje će predstavljati varijacije na temu osnovnog modela, baš kao što je to slučaj sa modelima Minija.

S obzirom na to da je novi BMW zasnovan na novoj generaciji Mini Coopera koja će biti predstavljena 2014. godine, kompaktni BMW bi se na ulicama mogao pojaviti već početkom 2013. godine i tako najaviti i novog Minija.
 
Član
Da mi je netko pričao,nebi vjerovao:icon_eek:bmw na prednji pogon.Sumnjam da će biti nešto uspješan,ni kec nije neku prašinu digao.ovaj će još manju
 

MTR

Član
ne cudi me ni malo , posebno nakon najave motora od 1,5 litara za seriju 3 i 5 ( za par godina ) , VW vec ugradjuje motor 1,2 u Golfa / Octaviu , jbg jos malo i motor 2,0 ce bit ekskluziva
 
Član
MTR je napisao(la):
ne cudi me ni malo , posebno nakon najave motora od 1,5 litara za seriju 3 i 5 ( za par godina ) , VW vec ugradjuje motor 1,2 u Golfa / Octaviu , jbg jos malo i motor 2,0 ce bit ekskluziva

downsizing se zove nova moda,koju su švabe pokrenule;)
 
Član
ahahahah :D :D ja se taman obradovao reko makli su ono sugavo osvjetljenje i stavili bijelo, ali i ovo je vec nesto :D
 
O ovome je bilo price prije 15-ak godina, kada je i Volvo presao na FWD, medjutim odustali su, sta ce sada biti vidjet cemo...
 
Član
Astra je napisao(la):
ahahahah :D :D ja se taman obradovao reko makli su ono sugavo osvjetljenje i stavili bijelo, ali i ovo je vec nesto :D

sugavo?bijelo?:icon_rolleyes:
zasto imam osjecaj da je svaki tvoj post nesto protiv bmw-a?tebi kazes sugavo,95% od ljudi koji voze bmw vole,odnosno svidja im se to kako ti kazes sugavo osvjetljenje...sve je to subjektivno,tebi sugavo,meni nije..,nigdje ne pise da odustaju od rwd,nego samo da uvode model s fwd,sto je meni krivo ali zakoni trzista sve mjenjaju pa i najstarije tradicije:icon_confused:
 
Član
wade je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ahahahah :D :D ja se taman obradovao reko makli su ono sugavo osvjetljenje i stavili bijelo, ali i ovo je vec nesto :D

sugavo?bijelo?:icon_rolleyes:
zasto imam osjecaj da je svaki tvoj post nesto protiv bmw-a?tebi kazes sugavo,95% od ljudi koji voze bmw vole,odnosno svidja im se to kako ti kazes sugavo osvjetljenje...sve je to subjektivno,tebi sugavo,meni nije..,nigdje ne pise da odustaju od rwd,nego samo da uvode model s fwd,sto je meni krivo ali zakoni trzista sve mjenjaju pa i najstarije tradicije:icon_confused:
ma nije bas sugavo evo npr ja
ja sam veliki fan bmw-a i neznam ni za koje drugo auto osim za bmw
a ono osvijetljenje mi se bas ne svidja
 
Član
kome je više tradicija bitna , tržište sve više potražuje takve modele auta i pametan proizvođač će to ponuditi , novac je bitan, sve je to biznis...
 
Član
sve ja razumijem stvar ukusa, meni vise u luxuznom autu odg. bijelo tipa audi, ili digitalno tipa merc..
 
Početnik
samo ce serija 0 imati FWD, ostali ostaju na Xdire i RWD-u, ovo je jedan od razloga smanjenja cijene a da ne ulazu pare u razvoj nego da na MINI jevu platformu bude nakacena BMW karoserija..

sto bi izmisljali toplu vodu i gubili vrijeme...

Ovo treba biti konkurent Audi A1-ici a ako bude po mini-bmw receptu mogu odmah poceti sa razvijanjem audi S1 :)
 
Član
Vrlo izvjesno da ce ovo doci, i Mini je donekle BMW sa drugim znakom. A prica se i da bi se BMW mogao za neke 2 godine ukljuciti u rally, a i VW je moguc vec naredne godine sa onom novom S2000 klasom koja zamjenjuje WRC-e koji voze jos ove sezone. Imat ce 4x4 i 1.6 Turbo masine, Citroen vec razvija DS3 za tu klasu, Skoda ima gotovu Fabiju, kao i Fiat Punta, bit ce mnogo tvornickih timova po svemu sudeci. A BMW-u je do sada glavni adut sa serijom 1 bio zadnji pogon, da toga nema, ne znam ko bi kupio taj auto, jer se i nema cime pohvaliti osim RWD-om i znakom na haubi...
 
Top