BMW E60 525d ili 530d, iskustva ?

BMW E60 525d ili 530d, iskustva ?

Super Moderator
u normalnoj voznji nema skoro razlike
525d ne znam kakav je prije facelifta, al onaj u faceliftu 3000 kubika nije nimalo lijen, super ide ;) a za austriju i nazad je trosio 6.2 po boardu
 
Član
allroad je napisao(la):
u normalnoj voznji nema skoro razlike
525d ne znam kakav je prije facelifta, al onaj u faceliftu 3000 kubika nije nimalo lijen, super ide ;) a za austriju i nazad je trosio 6.2 po boardu

jel znas koliko kosta veliki i koliko redovni servis u njemu...??
 
u svakom slucaju je manji potrosac od 3.0tdi a6 audija,on u prosjeku trosi oko 1-2l vise na 100km,ja sam u planu uzimati sebi E60-ku,ali samo sa x-drive pogonom i sa 3.0 motorom,nisu veliki potrosaci a jure ko blesavi,oprema je skoro pa uvijek dobra u odnosu na cijenu,mada mozes za iste pare uzeti sebi bolje opremljenog audia A6 ili E-klasu,ali nijedan nemoze prici Bengi,ja sam se uvjerio u to,bolje ide a manje trosi...
Sto se tice motora moze cak i onaj 520d ali iskljucivo onaj sa 177ks koji dodje u facelift-u(posle 2008) on je dovoljno snazan a jaaako ekonomican,prijatelj koji je inace ubijedjeni VW-ovac ga je koristio na poslu i nakon toga je prodao passat-a i uzeo sebi jednog,po njegovim rijecima potrosnja se krece od 5-7,5 litara sto je za ovoliko auto i njegovih 177ks jako malo,odrzavanje je takodjer zanemarljivo jer su kvalitetni motori(dugo u upotrebi kod BMW-a,samo poboljsani)...
A sto se tice automatika,do tebe je,nije mjerodavan u cijeni(cijenu kod njih najvise odredjuje kilometraza ako uvozis),a ja bi ti preporucio ako uzimas da uzmes facelift jer kod njih je "najbolji "automatik,prepoznat ces ga jer izgleda kao dzojstik a ne kao dildo :lol:...
 
Član
Jarane prije svega to je BMW:icon_smile: Necu reci da se ne kvari,jer sve sto je napravljeno moze se i pokvariti,ali ako o tome razmisljas onda nemoj razmisljati o BMW-u. Vec gledaj da bude sa tacnom kilometrazom i da nije drkan. Odrzavanje ko odrzavanje,u ovlastenom servisu ti haman dodje isto za svako auto,tu je to negdje,s tim sto imas auta koja se cesce kvare i auta koja su provjerenija i ne kvare se cesto. BMW je jedan od tih provjerenih.
S druge strane ja bih ti preporucio 530d,ali isto tako 530d je skuplji podosta u odnosu na 525d,a o potencijalu i snazi istog mislim da se nema sta posebno reci.
Jaran mi ima 525d sa 177KS i ako bi vec ganjali performanse,to uopste nije to.I na ubrzanju i na max brzini.
Vidim da trazis sa automatskim mjenjacem,ne znam sta da ti kazem.Ja sam prije nekad sva auta uzimao sa manuelcem.Danas vozim tiptronic. Jeste mi ovaj tiptronic nekako bolji i sve to,ali iskreno da ti kazem Boga mi ima malo doze straha,ne daj Boze da mu sta vrisne:D
Uzmi provjereno auto,i nemas brige.Sretno u potrazi i da uzmes za sto manje para,bolje auto;) Ako vec razmisljas o uvozu,preporucio bih ti Svajcarsku. Mozda ces za nijansu platiti skuplje,ali vjeruj mi,tu nema fule:icon_smile:
 
Član
sto se tice uvoza, imam prijatelja koji drzi auto kucu u Njemackoj tako da tu nece biti problema..
sto se tice cijene servisa bio sam pri ostom misljenju da je tu negdje servis i za audi i za merc i bmw... mislim na ovlasteni... ali sinoc udjem u raspravu sa jednim covjekom koji me ubjedjuje da je za bmw sve 3x skuplje i tako neke nebuloze pa rekoh da provjerim.... npr. kaze mi da su plocice 500 eura... bomba kasikara ... hahaa

sto se tice automatika kazu da ako je dobro odrzavan moze puno da guli bez problema... PS: facelift mi je skup ali nista jos nije iskljuceno...

hvala vam na pomoci ;););)
 
Član
Mene nešto najviše odvraća od bmw-a je što nema blizu servisa i nešto nisam siguran da kod nas ima i neki dobar majstor, uplanu je auto od 2009 na ovamo ...kome ja to da vozim ako šta bude a nemože se reći da neće biti, a da ne govorim o tim autima sa 7 i više godina..

Tako da sam se prebacio na istraživanje alternative ako tako možemo nazvati ta auta audi i merc....

Nisam ti nešto puno pomoga vezano za tvoju dilemu..ali ovo je moje mišljenje zašto sam ja odustao od bmw-a
 
Član
aServis je napisao(la):
Mene nešto najviše odvraća od bmw-a je što nema blizu servisa i nešto nisam siguran da kod nas ima i neki dobar majstor, uplanu je auto od 2009 na ovamo ...kome ja to da vozim ako šta bude a nemože se reći da neće biti, a da ne govorim o tim autima sa 7 i više godina..

Tako da sam se prebacio na istraživanje alternative ako tako možemo nazvati ta auta audi i merc....

Nisam ti nešto puno pomoga vezano za tvoju dilemu..ali ovo je moje mišljenje zašto sam ja odustao od bmw-a

ima Tomic u SA ako se ne varam... ima i u Slavonskom Brodu... mene to ne predstavlja problem jer sam u SA najmanje jednom sedmicno...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ako si u SA barem jednom sedmicno,daj mi onda ponesi nesto iz TZ do SA:D

:lol::lol::lol: jucer bio... ako budem dolazio iduci vikend na skijanje na Bijelu, javim ti unaprijed... valjal ??
 
Član
Drug,moja preporuka 530 nesto ovakvo :D http://www.pik.ba/artikal/4915886/automobil-bmw-530-dizel/
imo sam priliku voziti,automatika,ide ko zmaj jede asfalt ispod sebe,a potrosnja u odnosu na kubikazu skroz ekonomicna,6-8-9 litara :)
 
CaFa je napisao(la):
Drug,moja preporuka 530 nesto ovakvo :D http://www.pik.ba/artikal/4915886/automobil-bmw-530-dizel/
imo sam priliku voziti,automatika,ide ko zmaj jede asfalt ispod sebe,a potrosnja u odnosu na kubikazu skroz ekonomicna,6-8-9 litara :)

bez da nekome kakim po oglasu,ali uvijek gledaj da uzimas auto u "STOCK" stanju,jer najcesce ovakva auta uzimaju biznismeni i pretezno je u dobrom stanju a kada vidis da je tjuniran onda ga je 99% uzeo omladina za gazenja jer u ovom segmentu automobila BMW je atleticar u smokingu i to svako zna...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
Ako si u SA barem jednom sedmicno,daj mi onda ponesi nesto iz TZ do SA:D

:lol::lol::lol: jucer bio... ako budem dolazio iduci vikend na skijanje na Bijelu, javim ti unaprijed... valjal ??

Moramo nekako iskombinovati da prebacim neke opruge za auto,ako ti ne bi bilo zahmet ponijeti:D
 
Super Moderator
Sto se tice velikog servisa ne znam ti reci drug kako to ide kod njih jer sam ga kupio sa 40000km i vozio 10-15000. Imao sam jedan 535d on nije bio facelift imao je nekih 200k na satu i vec se tu osjeti razlika u odnosu na facelift iako je jaci, opremljeniji itd.. Taj 535d osjetno bolje ide od 525d i 530d. Mjenjac je malo losiji i sporiji i trosi malo vise sa tim starim mjenjacem nego s onim joystickom.. Vozio sam i od kolege 530xd facelift pa mogu uporediti znam neku razliku. Svjetla su bolja u modela prije facelifta. Sto se tice nekog stajlinga sta ja znam, samo stop svjetla od facelifta stavis i mozda nekad m branike i nema dalje :D pazi na boju, imaju one teget plave kod bmw-a uzasne su za odrzavanje, trazi nesto svjetlije. Gume neke normalne ja ne bi preko 18 i 245 sirine.. I da evo onako da kazem, muzika im je ogavna, u tom segmentu stede (osim ako nije neki poseban paket sa harman/kardon i sl.)
Ako te jos sta zanima pitaj
 
Član
Nemam neko iskustvo ali mogu sa sigurnošću reći da je ovaj odličan
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6777987&show=1
i nije skup. u sloveniji su dosta jeftini automobili. u usporedbi sa njemačkom i ostalim zemljama.
sretno u potražnji.
 
Top