bmw e46 vuca

bmw e46 vuca

Član
Ma igra ulogu gorivo nemojte dzaba pricat, kod mene je na autu sve pod konac, svi parametri ubrizgavanja punjenja itd...
Sto se tice vuce ne osjetim bas razliku na ovim nasim benzinskim, al osjetim i cujem ljepsi rad motora sa energo petrol i ina gorivom, a kad naspem njemackog goriva na aral benzinskoj, 20% vise kilometara prelazim, jos ljepse radi, i bolji odziv na gas na niskim obratjima i ne pusi crn dim na 4000 rpm sto se inace desava sa nasim gorivom
 
Član
Sto se tice goriva najgore je kad ti sipa i cujes kako pistolj srce kao na slamku kad se pije sok kad ostane na dnu tada se moze povuci svakakve prljavstine to sam primjetio par puta i gledam kilometre puno manje predjem tako da ko god cuje srkanje nek prestane sipat pogotovo benzin nemam 100% cvrsti dokaz ali izbjegavam to. a primjetio sam jednom na punjenju sipo za 80 km na ep pumpi i teta za 10 km sto je nasula 20x je puni pa stane jos me pita trebal ti racun da se nisam poco svadjati ko zna kako bi mi zavukla i kolko love ukrala(jako mi je zao sto je nisam snimo i odbio da platim kad zavrsi) .od jarana mi stari fino 50l providni balon na pumpi kaze puni :) ja mislio neka focacka stvar ali :D ali sad mi ima savrseno smisla.
 
Ma igra ulogu gorivo nemojte dzaba pricat, kod mene je na autu sve pod konac, svi parametri ubrizgavanja punjenja itd...
Sto se tice vuce ne osjetim bas razliku na ovim nasim benzinskim, al osjetim i cujem ljepsi rad motora sa energo petrol i ina gorivom, a kad naspem njemackog goriva na aral benzinskoj, 20% vise kilometara prelazim, jos ljepse radi, i bolji odziv na gas na niskim obratjima i ne pusi crn dim na 4000 rpm sto se inace desava sa nasim gorivom
Mi pricamo o nasim pumpama a ne njemackim
 
Član
Ima razlike i na našim pumpama što se tiče i dizela i benzina . Dok je bio kod nas OMV , kad naspeš drugo auto , bolji odziv na gas , manje dime u odnosu npr. na Hifu ili još veća razlika u odnosu na neke druge "no name" privatne pumpe .
 
Super Moderator
sto pricate u prazno. Hifa provjereno ima najbolju naftu nemojte pricati gluposti. ako iko ima iskustva sa naftama onda sam to ja i mogu da pricam o tome a ne da cujem sta drugi pricaju. sto dosta ljudi samo zimi dolazi na hifu sipati? zato sto kad naspu na drugim zaledi im nafta. sto meni na skoro -30 stepeni u masinama nikad nafta nije smrzla a ljudima na parkingu na istom mjestu u autu smrzne nafta na daleko manjoj temperaturi? sto nikad nisam imo problema sa pumpama, diznama, naftnim filterima i da mi se nesto zacepi itd? bas zato sto sipam samo na hifi
 
Član
al dobro...nisu sr masine 1000 plus konja pa da se osjete toliko promjene zbog goriva...mozes nasuti djubar pa da trza al da kao "osjetite" da ide bolje ili gore...maa daaaj...!
 
Član
ovo sto sam ja napiso nije nikakav placebo
Nije zbog tvog posta placebo , jer ti si naveo realnu , opipljivu stvar tj. gorivo ne ledi na -30 i to je ok , ali ove gluposti o ED4 i ED5 i slično , da osjeti razliku u radu , performansama i potrošnji , posebno znaju pričati oni što su sipnuli cenera ovde , cenera tamo , ma dajte ljudi , ko da svaki ima prenosnu labaratoriju u autu...
Realno auto će imati već pad ili prirast snage od temperature , atmosferskog pritiska i nadmorske visine , nego od goriva, posebno kod turbo dizela , a kojih je vidim velika većina što osjete razliku...
 
Super Moderator
Nije zbog tvog posta placebo , jer ti si naveo realnu , opipljivu stvar tj. gorivo ne ledi na -30 i to je ok , ali ove gluposti o ED4 i ED5 i slično , da osjeti razliku u radu , performansama i potrošnji , posebno znaju pričati oni što su sipnuli cenera ovde , cenera tamo , ma dajte ljudi , ko da svaki ima prenosnu labaratoriju u autu...
Realno auto će imati već pad ili prirast snage od temperature , atmosferskog pritiska i nadmorske visine , nego od goriva, posebno kod turbo dizela , a kojih je vidim velika većina što osjete razliku...

to da. al se moze osjetiti u potrosnji malo. recimo na pun rezervar da potrosnja padne nekih dec-dva, dakle nesto sitno km vise na pun rezervar
a nadmorska visina se itekako osjeti
 
jos nisam nista rijesio...tek sledece sedmice sam dogovorio sa mehanicarem da ga detaljno pregleda...
a od drugih sam cuo da moze biti do protokomjera zraka mada mehanicar kaze tesko da on moze oslabiti ...on kad ode on ne vuce nikako...
a kazu mi da to mogu provjeriti tako sto samo skinem dzek od protokomjera zraka i probam ga ako bude da vuce onda je do njeg...pokazali su mi gdje je taj dzek pa se sad omisljam da li da skinem ja to i probam...ne znam moze li se sta desiti ili hoce li kasnije kakvu gresku od njeg prikazivati kad ponovo spojim taj dzek...
i jos mi niko nije rekao sta je sa izvadjenim katalozatorom,ostalo je kuciste pa da li je bolje da to odrezem i stavim samo cijev ili to nema veze sa vucom?
 
Poslednja izmena:
Član
jos nisam nista rijesio...tek sledece sedmice sam dogovorio sa mehanicarem da ga detaljno pregleda...
a od drugih sam cuo da moze biti do protokomjera zraka mada mehanicar kaze tesko da on moze oslabiti ...on kad ode on ne vuce nikako...
a kazu mi da to mogu provjeriti tako sto samo skinem dzek od protokomjera zraka i probam ga ako bude da vuce onda je do njeg...pokazali su mi gdje je taj dzek pa se sad omisljam da li da skinem ja to i probam...ne znam moze li se sta desiti ili hoce li kasnije kakvu gresku od njeg prikazivati kad ponovo spojim taj dzek...
Probaj tako....pa onda opet ukupcaj kad zavrsis
 
Top