bmw e46 vuca

bmw e46 vuca

Član
to da je cisto sranje nije istina ima gresaka ali moze sluziti kao orijentacija a saxo kako je povukao u medju u ubrzanjima bio je okej samo cisto sumljam da neko voli voli da u auto od oko 1000kg preko 180 vidim vozis saxa :) okej je auto ali nema se sta tu uporedjivati nisu ista klasa :D
ma ti si naletio na onog od 8v hehe ;)
 
Član
ma ti si naletio na onog od 8v hehe ;)
Ne znam je li bio 8v (citroen mi je nepoznanica) vts je bio 120 ks vjerovatno ima i jaca verzja :) onda bi bio u nevolji ali opet klasa nismo ista :p a cisto sumljam da jos npr sjedne suvozac od 90 tak kg saxa nema nigdje . kad bi nakacio turbo onda bi bilo veselo a do tada ganjaj semafore od raskrsnice do raskrsnice i teza auta 300+kg :punch:
 
Član
Ne znam je li bio 8v (citroen mi je nepoznanica) vts je bio 120 ks vjerovatno ima i jaca verzja :) onda bi bio u nevolji ali opet klasa nismo istaa cisto sumljam da jos npr sjedne suvozac od 90 tak kg saxa nema nigdje . kad bi nakacio turbo onda bi bilo veselo a do tada ganjaj semafore od raskrsnice do raskrsnice i teza auta 300+kg :punch:
def nije ista klasa auta,meni je cudno jer sam ja sa svojim uzimao raznorazna auta i to sve preko 150 konja u svakavim situacijama,na 400m a bogam i na vise pa mi cudno kad si rekao da si ga toliko ostavio...ebes ga...nebitno na kraju...poz ;)
 
Član
def nije ista klasa auta,meni je cudno jer sam ja sa svojim uzimao raznorazna auta i to sve preko 150 konja u svakavim situacijama,na 400m a bogam i na vise pa mi cudno kad si rekao da si ga toliko ostavio...ebes ga...nebitno na kraju...poz ;)
retrovizor nerealano umanjuje heehh:) preko je 150:p 180 stock sa par sitnica uglavom fulismo temu sta sa bmweom :)
 
Član
Poslusaj Enesa i pregledaj vakume, i uopceno sva crijeva. Ja sam zbog navedenih imao problem vuce na određenim obrtajima.
Sto se tice usisne ako imas zivaca skini je i ocisti benzinom. Mozes pogledati kako sam to ja uradio.
P.S. Sto rece PorscheFan Da mi je se samo provozati u tim masinama.
 
Član
Hmm, ja sam imao slicnih problema ali ne bas toliko i bio mi do goriva problem, sipao na hifi, i onda prebacim se na ENERGOPETROL, sigurno 15 % bolje ide auto sa njihovim gorivom....
 
Hmm, ja sam imao slicnih problema ali ne bas toliko i bio mi do goriva problem, sipao na hifi, i onda prebacim se na ENERGOPETROL, sigurno 15 % bolje ide auto sa njihovim gorivom....
ja sam uvijek sipao na petrolu i bas posljednji put nasuo na hifi i jos vise primjetio da slabije vuce i predpsotavljao sam da je do govoriva ali bez obzira na to slab je i kad sipam na petrolu...
a stari isto sipao na hifi i taj njegov golf ide pa ide i bilo koji mehanicar kaze da je vozio 1000 golf 4 ali ovakav ne postoji...nije cipovan al svaka osoba bi rekla da ima vise od 130 konja tj. drugo kad stisnes jako gas ne mozes volan da kontrolises i jos se auto nikako ne kvari...zadnju godinu ni marke ulaganja a ne cuva ga nikako tj. ono bas grubo...valjda mu se potrefilo...
 
hvala vam svima na pomoci....ja cu sve to prenijeti mehanicaru tj. da mi pregleda te stvari i ostale koje mu nisam naveo ...sad jos moram da skontam kome da odem u tz ili okolini da mi to rijesi...
 
Član
ja sam uvijek sipao na petrolu i bas posljednji put nasuo na hifi i jos vise primjetio da slabije vuce i predpsotavljao sam da je do govoriva ali bez obzira na to slab je i kad sipam na petrolu...
a stari isto sipao na hifi i taj njegov golf ide pa ide i bilo koji mehanicar kaze da je vozio 1000 golf 4 ali ovakav ne postoji...nije cipovan al svaka osoba bi rekla da ima vise od 130 konja tj. drugo kad stisnes jako gas ne mozes volan da kontrolises i jos se auto nikako ne kvari...zadnju godinu ni marke ulaganja a ne cuva ga nikako tj. ono bas grubo...valjda mu se potrefilo...

sipo sam ja i na petrolu 0 bodova.
Samo EP i nista više po meni
 
Sipajte vi na marsu ako hocete,ako je auto neispravno nece bolje ic
Ja gdje god da sipam on isto ide,cak je i lozu trosio ponekad
sad vam rekoh da stari ima golfa u kojeg bilo gdje da naspe nema razlike i auto jednostavno vuce nenormalno cijelih 5 godina...
a vjeruj da ima uticaja gorivo na vecinu auta...
nezz koje ti vozis al ja prije u svog golf 4 od 116 ps jednom nasuo euro diesel 4 jer nije bilo 5 u RS-u i dugo nisam mogao potrositi gorivo ali je auto bas slabo islo jer sto je gorivo bolje vise se trosi...
 
Član
Upravo što kaže kolega GreenDevil , to do goriva je samo placebo efekat , kad gorivo ne valja ni auto ne radi kako treba a ne malo slabije vuče a ovo o ED4 i ED5 neću ni komentarisati , jer kod dizela to što pričaš nije kao kod benzinaca...
Ja sam svuda sipao u svakakava auta i nikad ništa osjetio u padu performansi , vjerovatno nemam to 6. čulo :D

A što se tiče samog M47 motora , prvo nađi dobrog dijagnostičara koji zna čitati parametre u realnom vremanu a ne dunđere koji znaju viditi grešku samo kad je u crvenom.
E sad ako je čitav sistem usisa pregledan (crijeva,kuler i usisna) i sve je ok , onda mogu u većini slučajeva biti 2 stvari ili protokomjer ili vakumi i crijeva (koja promjeni obavezno bez obzira šta je kvar) koja upravljaju radom varijabilne geometrije turbine a nije isključeno ni da su zapekla varijabilna krilca...
 
Top