BMW e46 320d, sastavljanje motora

BMW e46 320d, sastavljanje motora

Član
I danas je bilo posla na motoru, ubacen je u auto ali se nije mnogo uradilo zbog nekih sitnica koje sam trazio pola dana.

Najprije je sa auta skinut prednji dio, pa zatim na motor postavljen desni nosac, spaner remena za kompresor klime i alnaser, i pocelo je ubacivanje u auto
21082014228.jpg

21082014229.jpg
Onda je bilo patnje da motor sjedne na svoje mjesto
21082014230.jpg
I nakon nekih 20 minuta motor je spusten na nosace :) posle toga postavljanje remenice na radilici, i kopcanje crijeva od vode i kopcanje rucice mjenjaca
21082014232.jpg

21082014233.jpg
To je sve sto je uradjeno za danas, sutra nastavak, radova, nadam se da ce se sutra znati da li je bilo koristi od ovoga posla ili je sve propalo ;)

I na kraju, zbog ove racve sam izgubio pola dana :/ prethodni vlasnik je slomio jedan izlaz pa sam morao naci drugu.21082014235.jpg
 
Član
I danas se radilo na BMW-u, motor je ubacen, upaljen i sve je ok ^_^
Nazalost zbog sefa nije se moglo snimat prvo paljenje, i slikavati. Napravio sam par slika pa ako sutra stignem snimit neki video objavit cu obavezno
Uglavnom upalio je bez problema nakon kratkog verglanja, prije nego sto sam ga poceo palit spojio sam pumpu od goriva direktno na akumulator da povuce naftu do pumpe visokog pritiska, sto je pomoglo pri paljenju, uglavnom sve je kako treba, samo sto je na pocetku tesko radio i cadio plav dim, nakon 2-3 minuta rada sve je doslo na normalu :) jedini problem je bio semering na radilici koji je pustao ulje, sreca pa je ceoni, tako da je zamjena trajala 5 minuta :D
Evo slika sto sam slikao danas, sutra ce biti jos ;)

Postavljena servo pumpa, remenje i vracen usis
22082014236.jpg
Postavljen je intercooler i prvo paljenje je doslo na red

Kada je prvo paljenje obavljeno, zamijenjen semering i sve prekontrolisano, vratio sam filter zraka, haubu, hladnjake klime i vode i postavio prednji kraj
22082014237.jpg

22082014238.jpg
Sutra jos slika i video probne voznje i paljenja :)
 
Druže svaka čast, i da nisi uspio iz prve, jeben je to motor za rasklopit i vratiti sve nazad...koliko vidim nije neki veći problem da mašina izađe van kad se prsa skinu, to uveliko olakšava posao da se radi kao čovjek vani na stolu.
 
Član
Uspio sam od prve hvala Bogu, pa izvadio sam ga u dijelovima pa sklopio na stolu, a mnogo teze bih bilo da sam ubacivao sve posebno ili da nisam skidao prsa, ovako je mnogo lakse
 
Član
Postavio sam ga da ga mogu gledati samo pozvani, da je ostao link mogli bih ste :D, postavit cu ponovo javno
 
Top