BMW e46 320d, sastavljanje motora

BMW e46 320d, sastavljanje motora

Član
Kao sto naslov kaze, treba da sastavim navedeni motor, zaribao je i uzeo sam ga radit, sve je rasklopljeno, ceka se da vlasnik nabavi zamjenu za ostecene dijelove. E sad, dobri moji forumasi, kad pocnem sastavljat, koliko je sve to tesko i komplikovano, sve je van auta, znaci planiram sastavit motor na stolu i onda ubacit u auto sastavljen motor. Gdje da pazim, koliko je komplikovano to sklapanje... i ostali savjeti, veoma dobro dosli. :)
P.S.- Motor je 150 KS common rail
 
Član
Druze za to ti prvo treba alat da bi radio, i to ne obicni alat, osnovno sto ti treba je kilo-kljuc, to ti je jako bitan kljuc kod stastavljanja motora. Treba znati na koliko se kila svaki seraf steze, klipnjace, radilica, glava motora, kako staviti letece i stojece lezajeve, kako ih pravilno stegnuti, treba kakike znati ubaciti a da ti ne puknu, ufaziti motor, bio lanac ili remen itd itd itd da ne nabrajam

Ako nisi nikad radio, ja bi ti preporucio da prvo krenes raditi na skuterima, pa onda sa njih da predjes na neka starija auta poput yuge, golfa i slicno, koji su jednostavniji za raditi i imaju jednostavnije motore, pa kad njihove motore uspjesno uradis i sredis i da radi kao sat, onda kasnije polako prelazis na skuplje i komplikovanije motore.
Ako nikad nisi radio ne bi ti ja preporucio da radis taj motor...
 
Član
Kako si ti mogao uopste uzeti taj motor da radis ako nemas iskustva sa tim
a taj koji ti je dao da mu ti radis taj motor nije dobar s glavom
moj savjet ti je ostavi se tog napravit ces jos veci belaj
 
Član
Druze za to ti prvo treba alat da bi radio, i to ne obicni alat, osnovno sto ti treba je kilo-kljuc, to ti je jako bitan kljuc kod stastavljanja motora. Treba znati na koliko se kila svaki seraf steze, klipnjace, radilica, glava motora, kako staviti letece i stojece lezajeve, kako ih pravilno stegnuti, treba kakike znati ubaciti a da ti ne puknu, ufaziti motor, bio lanac ili remen itd itd itd da ne nabrajam

Ako nisi nikad radio, ja bi ti preporucio da prvo krenes raditi na skuterima, pa onda sa njih da predjes na neka starija auta poput yuge, golfa i slicno, koji su jednostavniji za raditi i imaju jednostavnije motore, pa kad njihove motore uspjesno uradis i sredis i da radi kao sat, onda kasnije polako prelazis na skuplje i komplikovanije motore.
Ako nikad nisi radio ne bi ti ja preporucio da radis taj motor...
Znam druze za alat, imam sve, imam sve podatke koliko se sta steze, a sto se tice nekog iskustva sa tim, radio sam zupcasti na astri F 1.6 16V i bilo je uspjesno, a nekad davno sam ganjao na jetti mk1 zupcasti, ali nije bas sjeo kako treba a bilo mi mrsko ponovo skidat, inace motor je rastavljen, jos cekam dijelove, mislim da ce u subotu doci, pa mozda bude koja slika i video paljenja, pa da vidimo hocu li uspjet. ;) Pa sta bude, nekad mora biti i prvi put, ako ovaj uspijem onda ce mi bit lako ostale radit, uglavnom imam podrsku od 2 dobra mehanicara, ako bas zapne imam koga zvat :D
 
Član
Bez prakse i preko interneta sastaviti motor....e golemo... obavještavaj nas redovno i uploadiraj slike radova. Ovo bi trebalo biti zanimljivo
 
Član
@Yellow
Ako covjek ima volju da nesto nauci nista nije problem. Jeste da ce biti pitanja i gresaka al negdje se mora poceti. Motor je treba biti bacen, tako da nema stete.

Svaka cast na hrabrosti.
 
Top