bmw e39 530i automatik

bmw e39 530i automatik

Član
A kakva je situacija sto se tice odrzavanja mjenjaca? Kako i sta? Posto jedni mi govore da se ulje treba "redovno" mjenjati dok drugi opet kazu kao da je u njemu long life ulje..
 
Član
Zamijenis ulje radi sebe
bmw je naveo da je longlife mada, ako mislis auto ostavit sebi, vjerovatno te mpze sacuvati vecih kvarova, posebno na peticama karavanima, koji strasno puno prelaze
vecina mijenja na 50-60 hiljada, vise radi sebe nego jer je potrebno, nakon izmjene mjenjac radi ugladjenije i mekse
 
Član
Ovaj salta bez problema, trzanja i ostalih gluposti.. Mene je cak iznenadio s obzirom na kilometrazu..
 
Član
pa ako uzmes zamijenis radi sebe, da ne pocne zezat, i ne moras vise vjerovatno dok je auto kod tebe, pod uslovom da uzmes kvalitetno ulje
 
Član
Ko god je promjenio to ulje pogotovo kod tih starijih automatika a u najvise slucajeva kod bmw posle je samo probleme imao.
 
Član
Tako sam nesto i citao po forumima da su, ne mogu reci u vecini slucajeva, ali dosta njih imali problema posle zamjene.. Tako da skontacu jos sta i kako oko toga..
 
Imali su probleme jedino zbog "kvalitete" ulja. Najbolje bi bilo vidjeti točne tvorničke specifikacije za mjenjač i pokušati doći do njemačkih proizvoda, odn. sa njemačkog tržišta.
 
Član
jest kad sipaju zamjensko ulje jer je svakom zao dat 300€ za zamjenu ulja u servisu (mislim da se krece oko te cijene)
nema logike da, kad bi se usulo ulje iste specifikacije, napravi problem koji ne bi napravilo ulje koje je 300.000 u mjenjacu i staro 15 godina
 
Član
Danas sam pricao s vlasnikom i on mi rece da je ulje zamjenjeno na 240 000 te da zbog toga radi bez problema..
 
Top