bmw e39 530i automatik

bmw e39 530i automatik

Član
Pozdrav svima, naime planiram neku zamjenu za bmw e39 530i automatik 2001.. E sad me zanima ako je neko imao iskustva sa ovim motorom? Kako se pokazao? Kakvi su im mjenjaci? Kakvo je to auto uopsteno? Ovaj je presao oko 270 000 km i probao sam ga ali na kratko i mjenjac bar po ovome sto sam uspio vidjeti radi odlicno.. Hvala svima unaprijed
 
BHT Ovisnik
Ako je to redizajn,a vjerujem da jeste to je onda od 170KW. Ja sam se raspitivao malo za njega jer sam trebao volva mjenjati i cuo sam samo najbolje o tom motoru. Nisam cuo da imaju ikakvih mana, nisu strani ni po potrosnji za takvo auto. Koristio se i u E60. Kolega ga ima vec 3-4godine, bas nikakvih poroblema,pali i vozi. E sad netko ce ti reci malo bolje,al sto sam ja dobio informacija mislio sam ga uzeti
 
Neces se zaebat :D:D
Ja imam E39 530D automatik i prezadovoljan sam, nisu skupi ni za odrzavanje a ima ih i na otpadima dosta za dijelove...
ja danas mijenjo servo pumpu i sve me kostalo 100KM
 
Član
@GreenDevil koliko je tvoj presao? Jesi li imao kad problema s mjenjacem? Ovaj bar po onome sto sam uspio probati radi bez problema. Malo me je i iznenadio s obzirom da je presao 270 000
@CoL3 jeste to je taj.. Opreme kao u prici.. Nema sta nema :)
 
Član
Odličan motor i auto. Šta god govorili skup je za održavati, potencijalno skup kvar je baš automatski mjenjač. Uz održavanje računaj na potrošnju od 8-9 litara otvorene, do 15 litara gradske. Prve serije tih motora su poznati gutači ulja. Sa jako malom kilometražom znaju gutati i do 1 kg ulja na 1000 kilometara. Da li su to bili zasebni slučajevi ili praksa? Nisam siguran, al mnogi su se bunili na enormnu potrošnju ulja.
 
BHT Ovisnik
E da, to sam cuo da oce potrosit ulja, sto ne znaci da su otisle karike i sl. Ali govori mi majstor, (Ravla,zna ga Zela) koji je također vlasnik tog motora, da sipa castrol edge sto sipaju u TDI-a i sl. i da s njim apsolutno ne trosi ulje :)
 
Super Moderator
meni je poceo puno ulja trositi nekih 200 000km mozda malo manje i dok sam ceko termin kod majstora umjesto 5w40 nasuo 10w40 i i njega je pio haha :D
promjenjeni bifoni i poslije opet sipo 5w40, trosio ko kad je bio nov tj. u granicama normale nista posebno :)
 
Član
Prije nego ga kupis obavezno otjeraj nekom dobrom strucnjaku za BMW da ga pogleda, vani ljudi kupuje BMW iz uzivancije kod nas radi kurcenja i divljanja cast izuzecima i onda ga rastave od zivota. Ako bude sve uredu neces se pokajat sa tim motorom, auto bukvalno na gasu kuje za sjediste a zvuk motora je prica za sebe. Gledaj samo da bude spacan i to sto vise fabrika to auto manje ubijano.

Neki dan gledam dotjero lik e60 i juce odem do majstora da pogleda moje auta a usput je radio tog BMW braco mila da mi je neko prico da ono postoji konto bi da me zajebava. Pozadi su stavljeni neki nastavci izduva nzm ni ja od cega, zadnja 2 lonca su ukinuta i stavljena profilna cijev naravno dosta manjeg obima nego sto bi trebala bit otprilike 1/3 normalnog promjera. Usis se sasuo, luft na zadnjim tockovima ko na zidarskim kolicima, antena pijacara stavljena na zadnju sajbu, carbon folija i to ona jeftina poljepljena na 100 mjesta. Uglavnom cijena je bila smijesna al su zato trsokovi radova skupi sem skoljke i elektronike na autu skoro da nista nije ispravno, nisam ga stigao pitat za mjenjac al s obzirom kako je krkanski "tjuniran" ne bi me cudilo da je i mjenjac otiso u p.m
 
Član
Ovaj sto sam gledao je karavan( i to mu jedina "mana" mada je uzivo auto kao tenk) i sve je fabricko na njemu, sjedista su kao nova nije mi jasno kako ih je samo uspio onako sacuvati.. Salta lijepo bez nekog trzanja i neartikulisanih zvukova.. Bas sam ga probao uz jedno brdo kako krece bez gasa.. Pustio kocnicu iako je bilo poprilicno strmo, sam je krenuo polako naprijed znaci bez gasa.. Jedino mu je otisao zadnji desni jastuk ali to je vec poruceno i ceka se da stigne. Kakav je sto ss tice odrzavanja u odnosu na A6 istog godista? Ovaj mi rece da je sipao u njega 5w30? I da ima plin i jako dobro radi na njemu..
 
Član
jedna od boljih bmw masina, nema nekih poznatih problema, samo trazi odrzavanog
mjenjac malo prekontrolisi, a sto se ulja tice, svaka masina popije ulja kad se zavrce pa tako i ova, tako da ne brines, samo redovna kontrola i izmjena ipun gas :)
 
Top