BMW E39 530D

BMW E39 530D

Član
Gdje nalazite tako jeftino? :) ja za alfu 1.9 platio preko 500 i to ne prvu

Ma to su privatna osiguranja, najčešće srpska, daju ogromne popuste na polisu osiguranja, ovo što dženi kaže što više kW veći popust. Za sva osiguranja vrijede ista pravila, tj. u svim bi trebalo izać isto, al et ovi rade mimo zakona, a mogu jer je u državi haos, niko to ne kontroliše i to tako ide. I narod naravno leti tamo gdje je najjeftinije, strana osiguranja, dok domaća trpe i gube klijente.
 
Član
Pa ne bih se bas slozio da treba tako da bude, da jedna registracija bude kao 20-25% vrednosti auta...ili 3 prosecne plate...
 
Član
Eh, to je druga stvar, što su troškovi veći od standarda, mnoge stvari su kod nas skupe u odnosu na standard, al evo, kod nas po "zakonu" (koji se ne poštuje) bi svaki vozač prvih 10 godina posjedovanja i registrovanja vozila, trebao palaćat punu polisu osiguranja tj. 100% (u Bosni svi plaćamo 50%, tj. pola polise i još na to se daju popusti, znači i manje) i tek nakon tih 10 godina ostvaruje pravo da plaća 50%. Na zapadu na regu utiču još mnoge stvari, ne samo karakteristike vozila. :)
 
U Srebreniku je 740KM registracija sa tehnickim, u Drina osiguranju je 640KM, u Brckom u Camelija osiguranju gdje stari registruje auto i kombi je 510 prva registracija sa tehnickim, ja samo dao pare ljudi sve zavrsili
 
Član
Ma to su privatna osiguranja, najčešće srpska, daju ogromne popuste na polisu osiguranja, ovo što dženi kaže što više kW veći popust. Za sva osiguranja vrijede ista pravila, tj. u svim bi trebalo izać isto, al et ovi rade mimo zakona, a mogu jer je u državi haos, niko to ne kontroliše i to tako ide. I narod naravno leti tamo gdje je najjeftinije, strana osiguranja, dok domaća trpe i gube klijente.
Daju osiguranja popust, ali nije ni do njih sve to toliko....dadžbine su osjetno manje u rs i u brčko distriktu....
 
Član
Ne znam baš Ogi, registracija za ova manja auta je jeftinija i stotinjak maraka nego u nekim kantonima, a za porez na veću kubikažu sam znao, samo predvidjeh to...
 
Član
Ne znam baš Ogi, registracija za ova manja auta je jeftinija i stotinjak maraka nego u nekim kantonima, a za porez na veću kubikažu sam znao, samo predvidjeh to...
I kod nas je to sad otišlo u nebesa poslije poplava. Taj dodatni porez me spriječava da uzmem mnoga auta koja želim i koja sam mogao, na žalost, ali naći će se način i za to.
 
Top