Bmw e34 525 24w NECE DA UPALi

Bmw e34 525 24w NECE DA UPALi

Član
I sta je sa senzorom ??
jel se mjenja popravlja ili ? od ceg moze crknut
i sta je sa ecu-om , treba dijagnostika , da se spoji na racunar i da otvori ?? ili sta vec ??
 
Član
pa hoce senzor taj crknut, ako se nepazljivo skida jer kabal je star i krut od silnih temperatura i jednostavno se desi da kad se motor sklopi, on neradi.
 
Član
Ahm
kolko je senzor
meni je najgore sto sam siguran , ja cu to zamjenut sigurno , i opet sve sastavit i opet nece htjet
znaci siguran sam u to i neznam sta cu
 
Član
pa nemoj kupovati drugi, probaj, posuditi, zamijeniti a i pristojna dijagnostika ce reci jel on radi ili neradi :)
 
Član
Joj drug ja ti vec govorio , u jajcu ti na prste jedne ruke mogu nabrojat ko ima bmw i koji su to
a nijedan nema ovaj motor
jedan je benzinac 3.0 ostalo su sve dizeli .
 
Član
Ma to je sve spojeno prijatelju kolko se sjecam
ali nije problem oticu ja do auta opet
samo reci sta cu da gledam , i sta da uradim
na sto god sumnjas
samo reci
 
Član
amer21 je napisao(la):
Ma to je sve spojeno prijatelju kolko se sjecam
ali nije problem oticu ja do auta opet
samo reci sta cu da gledam , i sta da uradim
na sto god sumnjas
samo reci

Drugar... Hajde da ti objasnim kako da ispitas da li racunar (ECU) taktira dizne, odnosno da li salje struju na njih.
Prvo sto treba da obezbedis jeste ispitna (probna) lampa sa LED diodom (znaci ne moze obicna) . Pristupi nekom od konektora od dizni, i krajeve probne lampe spoj odozgo na konektor , ne skidajuci ga sa dizne (konektor mora biti udzekan na diznu). E sad... kada pocnes verglati auto, LED DIODA ce da ti blinka svaki put kada ta dizna otvara i baca gorivo. NEMOJ DA TI MAJSTOR KAZE DA MOZE I OBICNA LAMPA... E NE MOZE !!! Na isti nacin mozemo ispitati i senzor radilice, samo sto moram imati tacne podatke o autu da ti kazem na koju zicu da postavis LED lampu.
A sad nesto sporedno da ti kazem... Kada sam skidao glavu kod mene na autu, i kada sam je posle stavio, auto mi nije hteo upaliti zato sto je u HIDRO-PODIZACE uslo ulja prilikom skidanja, i ostali su ventili malo otvoreni. Morao sam da ispustim svo ulje iz motora i da ga verlam na suvo da mi ne nabija pritisak ulja i dalje, i verglao sam bas dugo. Kadaje upalio, pustio sam ga da trokira nekih 20ak sekundi, onda ugasio i nasuo mu ulje i upalio opet. Nastavio je da trokira dobrih 45 minuta i onda je slozio rad kao ROLEX . Kada ga budes upalio, nemoj mu davati gas, vec ga pusti da radi na leru kako bi pritisak ulja bio sto manji i kako bi se hidropodizaci sto pre ispraznili za odredjenu kolicinu, i tako zatvorili ventile. ( sva ova prica je samo ako je ostalo ulje u hidropodizacima)
 
Član
on je mjerio kompresiju i kaze da je dobra, znaci preduvani podizaci ispadaju iz igre....
ovo sa diodom moze proci a i nemora jer ima tih lampi sto svijetle kad ih na sebe prislonis ;)
samo vjerujem ako dizne skljocaju ili ako ih izvadim i vidim da ide gorivo...mada on kaze da neskljocaju tako da 99% nerade...
 
Član
slican slucaj sam imao s golfom,ima ispod haube jedan osigurac malo poveci na slovo U izgleda nalazi se negdje u desnoj strani na vrhu lima ispod motora od brisaca, bio je hrdjav i slabo provodio struju cak nije htjeo sastavit ni na guranje, muku sam mucio dok sam ustanovio da je do njega, preko njega su spojene dvije crvene zice, uklonio sam osigurac :) spojio direkt ta dva kabla i upalio isprve..
 
Član
dizne ne skljocaju kad se dadne kontakt niti kad se vergla , gorivo ide do one cijevi iznad dizni a za dalje neznam , jer nisam provjeravao
sutra cu i to provjeriti pa cu vam javiti sta je
mada je to zadnja stvar sto cu ja pogledat na njemu jer ja vise stvarno neznam , neamm zivaca nizasto , ulozio sam bruku para u njega
 
Član
Da se i ja ubacim malo ovde sa jednom idejom, pokusaj izvrnut sve svjecice(nemoj pomjesat kablove, ako vec nisu pomjesani) i uzmi jedan spric i u svaki cilindar uspricaj po malo goriva i sklopi to sve na brzinu u probaj zaverglat, moro bi se javit na sekundu makar, ako se javi znas sta ti je cinit. Msm da bi ovo trebalo uspjet, jer vidim da si sve resurse izvuko i nema rezultata.
 
Član
Kablovi nisu pomjesani prije skidanja , na svakome je napisan broj , i poredani su po redoslijedu
a to ti nije losa ideja uradit cu to sutra
samo moram to brzo jalde uradit inace ce otic gorivo jalde ?
 
Član
nemoj to raditi BMW ima malu komp komoru i mozes se sjebat sa kolicinom goriva i napraviti hidro udar i onda mozes auto pod presu baciti.

ako ces hoces glumiti injektore onda naspes gorivo u spricu za pranje prozora i otvoris kutiju filtera i direktno u usis uspricas par puta dok neko vergla...

upalice auto...ali nisi rijesio problem, vec odavno znamo da dizne ne spricaju gorivo samo nisi otkrio zasto...
 
Top