BMW e30 M3 2.3l SAAB T5 motor 650ks

BMW e30 M3 2.3l SAAB T5 motor 650ks

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
58093064.jpg


gledajte trubice, turbinu koja ih hrani... moram opet na wc...
 
Član
Stvarno ali stvarno,odusevljan sam da nemam rijeci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikad dosada nisam vidio bolji i kvalitetniji projekat,stvarno se vidi da je svakom detalju posvecena paznja do zavidnog nivoa,dakle usudio bih se ovo nazvati perfekcionizmom u pravom smislu te rijeci!!!!
Ko god da ga je napravio svaka mu cast!

Kod nas SAAB nije popularan na ovim prostorima,ali kada sam malo vise saznao o ovom SAABovom motoru bio sam sokiran,fabricki dolaze kovani klipovi u njemu,elektronika i managment motora su takvi da je bukvalno nemoguce sprziti motor cak i kad mu ectremno dignes snagu!

Na ovom motoru samo povecavas dizne i turbo koliko ti god volja :D
 
Član
E svaka im dala... nisam prije vidio ni čuo za ovo...

Ovaj bmw može proći bilo gdje, ne samo na našim prostorima, odrađen je onako kako to radi cijeli svijet, ako ne i bolje ;)
 
Član
Jao, pa sta da kazem za sve ovo....Unutrasnjost kako je odradjena, da je zasluzio orden ko god da je pravio....A tek motor, to necu da komentarisem, tacno se vidi da je sve na svom mestu, a u video klipu, kako su ga pazili sa onim folijama .... Pa nemam sta da kazem, 11,5 sec i vec teras 200 km/h.... I max respect za felne, stavio je BMW da se zna ko je glavni :cool:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
aleksandar je obicni momak sa jakom ekipom za slaganje kola inace ima nekoliko svojih kamiona za stransport svega i svacega i cega sve ne hahah
ima i pug 206 sa cca 400 ks koji se trenutno radi inace ova kocka e30 ima sve moguce stvari sta ima i najnoviji M recimo od elektricnog serva do sustava kocnica MF volan i tako te stvari koje su uradjene strucno da strucnije nemogu automobil je uredno registriran i vozi se svaki dan jer nije drla za zajebanciju vec bas pravljeno da bude tvornica i da jos navedem momak je izjavio da je to nemoguce voziti jer nije normalno kako ide
jedan od primjera strucnosti i koncepta saabova motora u e30 omjer tezine je skoro pa perfektan 51-49 u korist prednjeg kraja a to skoro pa nijedan auto nije doveo u savrsenstvo

Obični momci ne rade ovakve stvari scanneru i ti si običan dečko što ti sebi ne uradiš nešto ovakvo :icon_smile:

A i koliko sam vidio nema MF volan niti ima električni servo, čovjek lijepo napisao

"SAAB pumpa + hidraulicna letva E30 + pravljena creva + transplantacija koze na sakama" :D

Al je kocka ipak perverzna svaka čast ;) a i prodaje je koliko sam skužio pa eto vam prilike :)...
 
GocaS6 je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
aleksandar je obicni momak sa jakom ekipom za slaganje kola inace ima nekoliko svojih kamiona za stransport svega i svacega i cega sve ne hahah
ima i pug 206 sa cca 400 ks koji se trenutno radi inace ova kocka e30 ima sve moguce stvari sta ima i najnoviji M recimo od elektricnog serva do sustava kocnica MF volan i tako te stvari koje su uradjene strucno da strucnije nemogu automobil je uredno registriran i vozi se svaki dan jer nije drla za zajebanciju vec bas pravljeno da bude tvornica i da jos navedem momak je izjavio da je to nemoguce voziti jer nije normalno kako ide
jedan od primjera strucnosti i koncepta saabova motora u e30 omjer tezine je skoro pa perfektan 51-49 u korist prednjeg kraja a to skoro pa nijedan auto nije doveo u savrsenstvo

Obični momci ne rade ovakve stvari scanneru i ti si običan dečko što ti sebi ne uradiš nešto ovakvo :icon_smile:

A i koliko sam vidio nema MF volan niti ima električni servo, čovjek lijepo napisao

"SAAB pumpa + hidraulicna letva E30 + pravljena creva + transplantacija koze na sakama" :D

Al je kocka ipak perverzna svaka čast ;) a i prodaje je koliko sam skužio pa eto vam prilike :)...

koliko peneza?
 
Član
BlueC70 je napisao(la):
i ako se nevaram ovaj motor tvornicki ima kovane klipove

SAAB nikad nije koristio kovane klipove ni u jednoj seriji svojih motora. Volvo jeste u B20 turbo verziji motora sa 8 ventila i samo u toj.

Klipovi u Aleksandrovom motoru su fabrikat Wössner radjeni za B235R (9-5 Aero) jer je ta serija dobila losije klipove (niska kompresiona visina - 34,2mm u koju je trebalo spakovati sve 3 karike te je klip oslabljen da bi drzao za preko 300KS ili max 480Nm ili max 1280mg/stroke.
Izbor je po automatizmu pao na klipove za njega jer je birana najduza klipnjaca za tu motornu geometriju od 153mm centar-centar nebi li se lambda drzala na niskom uglu te odatle i dobila sto bolja kontrola na paljenju usporavanjem klipa oko GMT u sto vecem opsegu stepeni.

Svako zasto ima svoje zato :)

Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top