BMW e30 325i Stage 1 Tuned by Suki

BMW e30 325i Stage 1 Tuned by Suki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
svi praznici pocinju vatromerom i poklonima....

BMW kolega kojeg niti ne poznaem,osim sto sam mu na FB dao par savjeta.... mi salje na poklon map light retrovizor, jako rijedak i egzotican komad oporeme za e30.

9d6y.jpg


takodjer BMW kolega koji boravi u Holandiji me je obradovao da je uspio pronaci jos jednu BMW djeciju sjedalicu,takoce svako od klinacaimati svoju, ovaj put sjedalica se slaze sa enterijerom...

4xju.jpg
 
Član
Danas smo nastavili sa radovima...

slozen firewall i izbusene rupe za cijevi klime i cijedjenje kondenzata



struja je takodjer ubacena, nemam sliku ali imam ovu jednu kad sam je raspetljavao...




svi elementi klime poslani u servis autoklima na provjeru prije ugradnje...

situacija je sljedeca

-unutrasnji hladnjak klime 100% ispravan, drzi 25bar....
-vanjski hladnjak klime pusta na 2 mjesta, probacemo variti ako ne upali narucujem novi
-filter (bombica) se narucuje nova
-unutrasnji hladnjak grijanja ispravan
-ventil hladnjaka grijanja, naravno, pusta na spoju... slijedi reparacija
-crijeva ispravna, idu sve nove crne gumice
-kompresor....cekam izvjestaj...

majstor je predlagao da idemo na R134, tvrdi da uz detaljno ispiranje cijelog sistema, novi filter i zelene gumice,novo ulje u kompresoru, sistem sasvim normalno moze funkcionisati na R134...
mane tog plina su sto on gubi svojstva kroz cca 3god i sto je nijansu slabiji, ja sam insistirao ostati na R12

ABS slozen kao i cijevi kocnica do prednje osovine, promijenjena cijev od ABS-a do T komada na zadnjoj osovini, jos staviti nove cijevi od T komada do lafeta

nema puno slika jer se samo radi i radi i nema se vremena za pranje ruku i fotkanje....


ako preslozim ventil grijanja opisacu psotupak, vec sam rastavio i msm da sam skuzio problem.
 
Legend
vidio neki dan sta ti se desilo , i nista nisam napisao , bas mi je zao .... ali eto desi se
drago mi je pa ti se nije zgadilo , sto inace i bude ali sad ce to tek biti TO
iskupio si strasne stvari , odlicno si radio i dalje radis
svaka cast , sretno u nastavku radova i da se sto prije rijesi
 
Član
dakle cim sam poceo raz busivati nitne ventuila za grijanje, vidio sam da se okrecu, znaci nisu drzale dobro...vec na puhanje ustima ventil je sistao...

dagla izbacio sam membranu koja je ujedno i dihtung te stavio novi Oring...
Rupe u gornjem bijelom dijelu sam prosirio 5mm burgijom i onda sve stegnuo M4 vijcima koji idealno pasu u donji crni
dio te si usput i navoj narezu....
puhnuo ustima i nepusta :laugh: te sam slozo to sve nazad u IVAC
takodjer sam stare supzvice zamijenio novim dihtunzima koji se koriste za zaptivanje prozora/vrata....prvo je grijano fenom tako da su se sve jako dobro zalijepilo.
nastelao sam sve sajle, da kad zatvroim neki od kanala u ventilaciji, on stavarno bude i ostane zatvoren...

IVAC je vec montiran u auto, ali nemam slike...



 
Član
spojen ABS i stavljena servo letva od e36



ubacen IVAC i glavna instalacija



malo antikoriziva



tabla spremna za ubacivanje i ubacena ali nemam slike jer je bio mrak




 
Član
svaka cast druze, mislim da sam te par puta vidio u MD i dole prema Milosevcu, zelim ti puno srece u daljem radu :)
 
Član
ubacena i pokopcana instalacija, sutra prebacivanje svih 5 vrata sa IX-a i prikopcavanje akumulatora te proba cijelog sistema.
tabla se nece stezati niti stavljati ijedan komad enterijera dok sve i jedna sijalica komad opreme ne proradi.





 
Član
danas prebaceno svih 5 vrata, psotavljen drugi vezni lim sa maglenkama, nabacenio blatobrani, nastelani svi zazori i ugrubo pustena proba instalacije.

u prvoj probi je radilo sve osim:

grijaca sjedista
Vebntilatora kabine
Podesavanja retrovizora....

dan se vec primakao kraju te nisam nista gledao sta i kako, probom i rezultatom sam zadovoljan...


pojavljuje se svjetlo na kraju tunela !!!

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top