Bixenon projektorske lece- iskustva,savjeti i sl.

Bixenon projektorske lece- iskustva,savjeti i sl.

Član
Dakle zainteresovan sam da svom ljubimcu malo prosirim vidike :icon_biggrin: pa sam gledao razne opcije da nadjem neka sociva polovna pa da ih probam upasovati nekako, jer kod mene farovi ne podsjeduju sociva a bez njih ne bi ugradjivao xenon. Nasao sam ovde na forumu i na piku te projektorske lece, pa me zanima ako je neko od clanova sa foruma uzimao sebi da mi objasni na kojem principu rade, kakav je kvalitet, ima li petljancije oko ugradnje, kakva je vidljivost i tako te stvarke vezane za to :D
 
clan Liga prodaje, i mene je to zanimalo, tj kako osvjetljavaju i kakav je snop i cut off.. ako netko ima volje tko je uzeo da uslika da se to vidi..
 
evo izvoli, sve na jednom mjestu....

http://www.bhtuning.com/ugradnja-bixenon-leca-na-fabricke-farove-t-44315.html
 
Član
pa imate kod enessa u garazi,uslikao je on kako izgleda kod njega sa tim bi-xenon lecama. ja samo mogu reci da se puno dobije time,osim izgleda i vidljivost je bolja. one univerzalne koje Liga prodaju se ugradjuju u sve farove,montaza je jednostavna,i do sada ko god je to uzeo imao je samo rijeci hvale. Vrlo lako se i sa Ligom dogovorit da on to odradi,za neku naknadu:icon_biggrin:;);)
nije reklama majkemi:icon_biggrin:
 
evo jos koja, da ne bude da rese na farovima smetaju i prave neravnu liniju, slikano na obliznjem zidu.....

22092010024.jpg


22092010025.jpg


sdc10002e.jpg


sdc10001k.jpg
 
ovo sto je zen_3dom stavio za mene i nije nesto i poprilicno je lose i po meni nije vrijedno truda jer sam u obicnim farovima imao bolje osvjetljenje, tu na tim slikama snop osvjetljava prilicno ravno i direktno, nema sirine da osvjetli drugu traku, jos plus razbaciva sto je vjerovatno krivo rebrasto staklo.. sad jos kakav je cut off nevidi se.. ako netko ima sliku kako to svijetli sa clear glassom da se vidi pravo kakva je optika..

ovo bih ocekivao od ovih sto prodaju da uslikaju na zidu da se vidi..

iskreno, za mene MORA ovako da osvjetljava sa clear glassom, i da na ovo slici su lece sa ebaya.. malo losije moze proc, al ono gore na slici nije O od OPTIKE..


dsc03195ye0.jpg



ovako naravno NIKAD nece svijetliti sa rebrastim staklima, ali ako ona optika ovako kao na slici svijetli bez stakala onda uzimam i ja..
 
na slikama koje sam postavio farovi nisu bili ustelovani, naknadno su razmaknuti........

a ovo na slici sto si sound_lautic stavio je od malo kvalitetnijih leca, ne vjerujem da i jedna aftermarket leca mogu ovako dobro obavljati posao........ a i pogledaj mu sjenu na podu odakle pada svjetlost!!!!
 
ovo su isto bixenon lece sa ebaya, pregledao sam more snimaka na youtubeu i svaka svijetli ovako.. sirok snop i odlicno odrezan, razlike su u nijansama i isto dolaze sa angel eyesom, tako da neznam dali su to iste lece kao sto Liga prodaje, tako da pitam ako netko ima sa clear glassom da uslika da se vidi..

i ove zadnje slike sto si stavio i nisu toliko lose, tek sam ih sad vidio.. al opet nevrijedi truda i 300km ako ce tako svijetlit, bar za mene..
 
jbg, kod mene ima uticaja sto nije clear glass podosta, ovih dana planiram nesto pokusati, pa ti stavim sliku ako budem petljao bez stakla, da vidis kakve su....

i moje lece su sa ebay, ista takva slika je stajala u opisu, ali jbg vidi koliko je razmak na tome izmedju farova, bas kao da je stavio na krajeve sobe....

sto se tice sirine, sire baca od obicnih sijalica i mnogo je preglednije, jedino sto na dugima i nije nesto extremno jako kao kod novijih audija i slicno, kod njih to je ludilo, ali i ovo obavlja posao sasvim solidno....

i da, nisu svugdje 300KM
 
meni su bitna kratka, duga vise manje.. hajde ako budes radio uslikaj ako ti nebude sta, a i siirina se moze nastimat zakretanjem leca u stranu do neke mjere.. probaj malo prema van obje zakrenit, mozda bude bolje.
 
SoundLunatic je napisao(la):
meni su bitna kratka, duga vise manje.. hajde ako budes radio uslikaj ako ti nebude sta, a i siirina se moze nastimat zakretanjem leca u stranu do neke mjere.. probaj malo prema van obje zakrenit, mozda bude bolje.

ne procita ti ispred, to sam vec i odradio, ovo je slikano nedugo nakon postavljanja, kasnije sam ustimavao farove ali nisam slikao,,,,,, ovih dana kad budem raduckao oko farova postavicu slibu, samo ih moram ostaviti otvorene do navece :icon_biggrin:
 
Legend
SoundLunatic je napisao(la):
ovako naravno NIKAD nece svijetliti sa rebrastim staklima, ali ako ona optika ovako kao na slici svijetli bez stakala onda uzimam i ja..

garantiram ti da ce svijetliti.........u mene su vento hella tvornicki farovi,niti od stakla imam rasipanje svjetlosti sto neki pricaju...niti ima razlike od clear glass-a (bar u mom slucaju ako farovi nisu neki bezze aftermarket) ili ako nisu dobro ustelana...onda da
cak sto vise,farovi koje sam prije imao sa clear glass-om i ugradjenim socivom nisu ovako svjetlili kao sa projektorima od lige....

evo baci malo pogled kako je to islo,a pogledaj i nekoliko strana unazad koje farove sam imao ;)

http://www.bhtuning.com/golf-mkiii-by-enesss-18-01-2011-update-t-4967-125.html
 
Top