BiH: Ukida se upotreba kratkih svjetala po danu

BiH: Ukida se upotreba kratkih svjetala po danu

Član
Ovo ako se sprovede , trebamo mi kao vozaci bojkotovati ... Neki dan pricam s covjekom sto drzi te tehnicke preglede kaze mamicu im ,sisteme mijenjaju i sad nemoze niko auta registrovati kaze imam 300 zahtjeva za registraciju i nesto su nasli pojma nemam ...


Al stvarno ovo treba bojkotovati
 
Član
mara- je napisao(la):
I ne treba da zna za termin "daylight" nego "dnevna svjetla". ;)

zato je pod navodnicima, sada kako ce oni to prevest, do njih je... al da uvedu, jer skora sva novija auta imaje neku vrstu daylighta, a drot te moze komotno zezat jer ne gore kratka...
 
Član
davno sam ja ovo citao ovo je samo uzimanje para cuj 50-70km e nece to naci na mom autu i ako bude sam cu ugradit
 
G

GoPlay

Ne moze te natjerati da naknadno ugradjujes... Jedino se moze uvrstiti kao standard da sva auta od 2013... ili koje vec godine novije Obavezno pri proizvodnji trebaju imati LED svjetla i slicne stvari.
Isto po principu kako je donesena odluka o pojasu za vezivanje i odluka za airbag...
 
Član
Limpi je napisao(la):
mara- je napisao(la):
I ne treba da zna za termin "daylight" nego "dnevna svjetla". ;)

zato je pod navodnicima, sada kako ce oni to prevest, do njih je... al da uvedu, jer skora sva novija auta imaje neku vrstu daylighta, a drot te moze komotno zezat jer ne gore kratka...

U redu, reko dosta nam je stranih izraza, nismo se razumili. A jesi u pravu, svaki drot te komotno može kazniti jer u zakonu piše kratka svjetla, a dnevna trenutni zakon ne poznaje.
 
Top