BiH: Ukida se upotreba kratkih svjetala po danu

BiH: Ukida se upotreba kratkih svjetala po danu

Legend
Mah.. treba se ukinuti u ljetnom periodu, po suncu, u gradu nema uopste potrebe da se pale svijetla..
Na otovrenom, kad je tmurno, ok, ali dok je vidljivost da kazem 100% bezveze skroz..
Radili smo mi na faxu nedavno bas neko idejno rjesenje, mozda prodje, vidjet cemo.. ugl zalagali se za uskladjivanje zakona sa onim iz EU (kako je u njemackoj, hrvatskoj itd itd) sto se najbolje pokazalo..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Mah.. treba se ukinuti u ljetnom periodu, po suncu, u gradu nema uopste potrebe da se pale svijetla..
Na otovrenom, kad je tmurno, ok, ali dok je vidljivost da kazem 100% bezveze skroz..
Radili smo mi na faxu nedavno bas neko idejno rjesenje, mozda prodje, vidjet cemo.. ugl zalagali se za uskladjivanje zakona sa onim iz EU (kako je u njemackoj, hrvatskoj itd itd) sto se najbolje pokazalo..

Potpisujem, zna prof. Lindov:D
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
treba glupanima reci da u EU ne smijes ugraditi xenon svjetla tek tako i da moras imati atest za iste,kad vec prepisuju zakone,nek prepisu sta god korisno :D
 
Član
Sjecate li se onog na PIK-u iz Sanskog Mosta Renaulta Coupe sto je preko citavog branika imao LED diode pa ga zezali ahahahahha , vec vidim ovdje po gradu takvih :lol::lol::lol::lol::lol:



--------


Znaci direktno cemo morati od njih da kupujemo ta LED svijetla , fkt strajkkkkkkkkk
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
A jel i kod nas vazi zakon ako imas farove sa socivom da moras imati perilice za njih?

Kako će to važiti kad ih bruku auta ima fabrički bez perilica? Ja ih prvi imam na svom autu, fabrički, i naravno, nemam perilica.
 
E to je u Srbiji tako , i ja sam se cudio al zakon im nalaze ako imaju xenone sa farovima sa socivom moraju imati na autu perilice za njih :icon_eek:
 
Član
Po gradu ima smisla zahtijevati konstantno upaljene pozicije.

1000 puta sam umalo zaplatio kad idiot bez pozicija i zmigavaca pocne da se ukljucuje. Kontam kako nema ukljucena nikakva svjetla, garant je parkiran i belaj.
Kad vidis upaljene pozicije, bar si na oprezu.

A kratka su mi bez potrebe.
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
E to je u Srbiji tako , i ja sam se cudio al zakon im nalaze ako imaju xenone sa farovima sa socivom moraju imati na autu perilice za njih :icon_eek:

OK, to je u redu kada imaš xenon, jer na njega utiče i najmanja nečistoća. Ali ja imam sočiva a obične sijalice, ne mogu tu tražiti nikako. Ko ima fabrički xenon, ima i perilice i automatsku nivelaciju.
 
Član
Ma dajte kolege po Sarajevu 60% vozila vozi bez upaljenih svjetala i nikom nista niko nikog ni ne zaustavlja @arna od zemlje i nakaradnih zakona niko ne postuje zakon a niti ga sprovodi.
 
Član
kakva naknadna ugradnja, nema nista od toga

bolje bi im bilo da rade copy/paste "zapadnih" zakona,... mislim da smo jedina drzava (na straom kontinetnu) ciji zakon ne zna za termin "daylighta" :icon_rolleyes:
 
Top