BiH table u Njemackoj

BiH table u Njemackoj

Član
Ne mozes voziti duze od 6 mj. Dajdza mi je zbog toga u Slo morao kupiti auto na njihovim tablama. Pretpostavljam da je isti zakon...
 
Član
kupis tamo calibru i kasnije je povezes za dijelova...svakako ne bi trebala bit skupa a ako te Svabo klepi, kazna ce ti bit skoro cijena Calibre
 
Član
Eee hvala puno..dakle 3 mjeseca ko turista ili 6 mjeseci od prijave adrese...A sta ako prepisem auto na ujaka koji je u bosni i napravim punomoc na sebe i onda za njemacku..radim prekrsaj tako ili???
Čemu se zajebavat, nisi u Bosni , ne piju punomoći kod Švabe vode.
Em si sa našim tablama uvijek potencijalna mušterija za zaustaviti.
Da se uzeti gore za par sto evra naći auto za prvu ruku , jedino što je porez i osiguranje lupanje po ušima a posebno osiguranje ako nemaš bonusa.
Evo baš neki dan kolega uze A4 karavan 1.9TDI 98.g , bez TÜV-a ,ali u jako dobrom stanju , trebao samo da prođe TÜV zamjeniti obe vanjske manžete poluosovine i prošao , platio ga 320€+30€ manžete.
Ali jebiga samo tehnički i godišnji porez koštaju više nego auto (400€) i onda na to još osiguranje skoro 600€ s tim da osiguranje ne moraš sve odjednom platiti za godinu.
Ako si u stisci sa lovom , ne zajebavaj se sa BIH tabalama, sad preko ljeta može se i sa fahrradom sve obaviti dok ne skupiš do jeseni za auto na Njemačkim tablama.
 
Član
Nije meni problem kupiti auto u Njemackoj..Trebam da prevedem vozacku sa bosanske na europsku..ovdje ne mogu jer moram da ispunim dopunske sate voznje a za to nemam vremena..po cijele dane sam na poslu..kuhar..trebam da idem u hrvatsku da prevodim na hrvatsku da mi bude vazeca ovamo..nemam vremena za to...A nista necu auto ni dovoziti ovamo..Hvala na ssvjetima drustvo
 
Nije meni problem kupiti auto u Njemackoj..Trebam da prevedem vozacku sa bosanske na europsku..ovdje ne mogu jer moram da ispunim dopunske sate voznje a za to nemam vremena..po cijele dane sam na poslu..kuhar..trebam da idem u hrvatsku da prevodim na hrvatsku da mi bude vazeca ovamo..nemam vremena za to...A nista necu auto ni dovoziti ovamo..Hvala na ssvjetima drustvo

Druze bosansku vozacku mozes da prevedes na njemacku bez ikakvih polaganja dodatnih, novi zakon izasao prije jedno 2 mjeseca, uradis kod adac-a za 50 eura prevodenje, nikakve testove nije morala raditi, majka radila
 
Član
Eee super..nisam znao za to da je izaslo...Aa nista pogledat cu da kupim neko auto..iako znam da ce osiguranje da me zakolje..raspitam se jos dobro koliko moze da me izidje osiguranje za bmw e46..gledao san cijene..1500 do 2000 eura mogu da nadjem solidnog za moje potrebe..raspitam se koliko me dodje osiguranje..Hvala na pomoci
 
Eee super..nisam znao za to da je izaslo...Aa nista pogledat cu da kupim neko auto..iako znam da ce osiguranje da me zakolje..raspitam se jos dobro koliko moze da me izidje osiguranje za bmw e46..gledao san cijene..1500 do 2000 eura mogu da nadjem solidnog za moje potrebe..raspitam se koliko me dodje osiguranje..Hvala na pomoci

Mos i mene pitati :p

Benzinac 318 2002 god steuer godisnje 135 moras cjelu cjenu odmah platiti, osiguranje Haftpflicht 40 eura mjesecno na majku , ima vozacku od 1998 bosansku i nikad auto nije imala na sebi, ako jos treba nesto javi se, pomognem rado
 
Član
Ako nisi imao štete u BIH , pokušaj izvaditi papir i prevedi na Njemački , ne prolazi kod svih osiguranja ali su ljudi uspjeli kod nekih, bar da te ne ubaci u prve dvije klase , tu je baš deranje kože sa leđa , ostalo je koliko toliko podnošljivo.
I kao što ti kaže kolega , osiguranje ne moraš sve u cugu platiti , nego možeš mjesečno , tromjesečno ili kako ti već odgovara.
Steuer iliti godišnji porez ti je na benzince jeftiniji kao što je kolega napisao dok bi za npr. 320d bio malo manje od 300€.
Možda ti je bolje benzinca ganjati i zbog poreza a još više zbog plakete ,ako ulaziš u zone zaštite okoliša , jer sve i jedan benzinac dobija zelenu sa kojom možeš svuda dok npr. 320d ne može dobiti više od žute.
Probaj naći nešto što ima više TÜV-a , jer gore ti se ne isplati dotezati auto za isti , bolje ti je kad dođeš dolje sve fino pregledaš i dotegneš što treba za TÜV , ali moraš obratiti pažnju na svaku sitnicu , jer tehnički nije kao kod nas.
Na prvom mjestu kočnice i kočiona crijeva ,takođe trapovi ne smiju imati zračnosti niti gumeni dijelovi oštećeni (seleni,manžete...) isto signalizacija mora biti ispravna i pravilno podešenena , ne smije auto imati upaljenu nikakvu grešku na tabli , takođe ne smije imati koroziju na nosećim dijelovima , na to obrati pažnju jer gore auti više trunu nego kod nas...
 
Tacno tako, ako gledao disela gledaj euro 4 da imaju, po mogucnosti novi TÜV , preporucio bi benzinca radi plakete, steuera, Diesel ti je otprilike 1.03 a super 1.25, nije velika razlika, na kraju godine dodje ti na isto.

Meni je barem bolje placati 20 centi po litru vise nego na pocetku odmah 170,180 para vise za Steuer od diesela.
 
Član
Eeee super...sad mi je lakse kad ste mi rekli da nemoram odjednom da platim porez nego mogu kroz vise mjeseci..Aa nista gledat cu nesto jeftinije da kupim sa tuvom i urednom stanju i pogodim se da osiguranje ne platim odjednom
 
Član
Ako nisi imao štete u BIH , pokušaj izvaditi papir i prevedi na Njemački , ne prolazi kod svih osiguranja ali su ljudi uspjeli kod nekih, bar da te ne ubaci u prve dvije klase , tu je baš deranje kože sa leđa , ostalo je koliko toliko podnošljivo.
I kao što ti kaže kolega , osiguranje ne moraš sve u cugu platiti , nego možeš mjesečno , tromjesečno ili kako ti već odgovara.
Steuer iliti godišnji porez ti je na benzince jeftiniji kao što je kolega napisao dok bi za npr. 320d bio malo manje od 300€.
Možda ti je bolje benzinca ganjati i zbog poreza a još više zbog plakete ,ako ulaziš u zone zaštite okoliša , jer sve i jedan benzinac dobija zelenu sa kojom možeš svuda dok npr. 320d ne može dobiti više od žute.
Probaj naći nešto što ima više TÜV-a , jer gore ti se ne isplati dotezati auto za isti , bolje ti je kad dođeš dolje sve fino pregledaš i dotegneš što treba za TÜV , ali moraš obratiti pažnju na svaku sitnicu , jer tehnički nije kao kod nas.
Na prvom mjestu kočnice i kočiona crijeva ,takođe trapovi ne smiju imati zračnosti niti gumeni dijelovi oštećeni (seleni,manžete...) isto signalizacija mora biti ispravna i pravilno podešenena , ne smije auto imati upaljenu nikakvu grešku na tabli , takođe ne smije imati koroziju na nosećim dijelovima , na to obrati pažnju jer gore auti više trunu nego kod nas...
Ako nisi imao štete u BIH , pokušaj izvaditi papir i prevedi na Njemački , ne prolazi kod svih osiguranja ali su ljudi uspjeli kod nekih, bar da te ne ubaci u prve dvije klase , tu je baš deranje kože sa leđa , ostalo je koliko toliko podnošljivo.
I kao što ti kaže kolega , osiguranje ne moraš sve u cugu platiti , nego možeš mjesečno , tromjesečno ili kako ti već odgovara.
Steuer iliti godišnji porez ti je na benzince jeftiniji kao što je kolega napisao dok bi za npr. 320d bio malo manje od 300€.
Možda ti je bolje benzinca ganjati i zbog poreza a još više zbog plakete ,ako ulaziš u zone zaštite okoliša , jer sve i jedan benzinac dobija zelenu sa kojom možeš svuda dok npr. 320d ne može dobiti više od žute.
Probaj naći nešto što ima više TÜV-a , jer gore ti se ne isplati dotezati auto za isti , bolje ti je kad dođeš dolje sve fino pregledaš i dotegneš što treba za TÜV , ali moraš obratiti pažnju na svaku sitnicu , jer tehnički nije kao kod nas.
Na prvom mjestu kočnice i kočiona crijeva ,takođe trapovi ne smiju imati zračnosti niti gumeni dijelovi oštećeni (seleni,manžete...) isto signalizacija mora biti ispravna i pravilno podešenena , ne smije auto imati upaljenu nikakvu grešku na tabli , takođe ne smije imati koroziju na nosećim dijelovima , na to obrati pažnju jer gore auti više trunu nego kod nas...
koji papir da izvadim i prevedem na njemacki??Nisam imamo stete u bih nikakve
 
Eeee super...sad mi je lakse kad ste mi rekli da nemoram odjednom da platim porez nego mogu kroz vise mjeseci..Aa nista gledat cu nesto jeftinije da kupim sa tuvom i urednom stanju i pogodim se da osiguranje ne platim odjednom

Druze porez moras odmah platiti, dodje ti pismo nakon 2,3 sedmice kuci i moras prebaciti pare, a osiguranje bi ti preporucio da preko Interneta uradis, najbolje ces proci, Kfz Versicherung Vergleich , Check 24 i tako te stranice.
 
Top