BiH table u Njemackoj

BiH table u Njemackoj

Član
Trenutno sam u Njemackoj 2 mjeseca..u planu sam kuci po Calibru pa doci natrag sa njom ovamo..zanima me cijeli proces od vinjeta i sve i prijave auta..ovamo sam prijavljen na njemacku adresu...Koliko bi dugo smjeo da ostanem sa autom..dakke..ukratko da opisete..hvala
 
Član
6 mjeseci od prelaska preko granice sa autom ili??Auto moze da bude na meni iako imam trenutno prijavljenu adresu stanovanja u Njemackoj??..U Gundelfingenu an der Donau...40 km od Ulma
 
Član
6 mjeseci od prelaska preko granice sa autom ili??Auto moze da bude na meni iako imam trenutno prijavljenu adresu stanovanja u Njemackoj??..U Gundelfingenu an der Donau...40 km od Ulma
Dugo živio u novom ulmu
Namjeravam otići tamo sa autom ali brinu me one njihove ekološke zone pa ne znam da li uopšte mogu ući u grad
Ako ima neko da me uputi kako to ide...auto je golf3,1993 godište,nema ni katalizatora a kamoli te neke njihove E4 plakete
 
Član
ja sam u novom ulmu stalno, idustriestrasse :D
sto se tiče te vožnje možeš vozit kolko hoćeš samo pametno vozi ne padaj policiji u oči sa divljanjem i neće te niko dirat.
 
Član
Kod mene je od rodice čovjek, sa prijavljenom adresom stanovanja u Garmischpartenkirchenu vozio svoju Insigniu tamo i zaustavi ga Zoll policija, kazna i carinio Insigniu i sad je tamo registrovana
EDIT: Zaboravio sam napomenut da ima hrvatski pasoš
 
A kad je vec tema tu da pitam..

Ako nisam prijavljen na Njemačku adresu,već sam tu na 3 mjeseca,mogu i auto vozikati toliko i nikome ništa?
 
Ja sam bio više puta u Minhenu, vozali smo otac i ja, bili smo po 10 dana nije nas niko ni zaustavio. Može se vozati ta 3 mjeseca ja mislim
Ma ja sigurno je tako...
Nekoliko sam puta bio,ali manje od tri mjeseca,pa reko da provjerim sta ja znam... Jednom me ona njihova krim policija zaustavi na nekom odmaralištu izmedju Hannovera i Hamburga i provjera kao da li ima droge i ništa više nisu ni spomenuli. Hvala ti.
 
Član
ja sam u novom ulmu stalno, idustriestrasse :D
sto se tiče te vožnje možeš vozit kolko hoćeš samo pametno vozi ne padaj policiji u oči sa divljanjem i neće te niko dirat.
hahaha...lijepa stara industriestrasse..mjesto gdje su se uvijek nalazila dobra auta:D
možeš malo pojasniti ovo sa ulaskom u sami centar grada bez te njihove plakete
il baš nije potrebna il smo mi bosanci oslobođeni toga:confused:
 
Poslednja izmena:
Član
hahaha...lijepa stara industriestrasse..mjesto gdje su se uvijek nalazila dobra auta:D
možeš malo pojasniti ovo sa ulaskom u sami centar grada bez te njihove plakete
il baš nije potrebna il smo mi bosanci oslobođeni toga:confused:

ma vozi kud hoćeš, imaš zeleni karton, govori da si tu privremeno i to je to
 
Član
Eee hvala puno..dakle 3 mjeseca ko turista ili 6 mjeseci od prijave adrese...A sta ako prepisem auto na ujaka koji je u bosni i napravim punomoc na sebe i onda za njemacku..radim prekrsaj tako ili???
 
Top