Bi-Xenon 6000k vs. 8000k

Bi-Xenon 6000k vs. 8000k

Član
Slikano je mobom pa se slabije vidi



http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=47005




ovako izgleda plavo,mada kad se gleda i nije
 
Član
8000K, far sa sočivom :

http://www.bhtuning.com/problem-sa-ugradnjom-xenona-t-47680-2.html
 
Član
babske price da se sa 8K ne vidi :D vidi se itekako ;)
Kako god bolje je od halogenki pa makar bilo i 10 000 K :D:D
 
Član
kod mene je 8000K na duji,preporodio se,vidljivost fantasticnam,jedino sto me prije 15-tak dana plavci zaustavili u Lukavici i peglali sto su mi ta svjetla jaka,sto su plavkasta zar ne trebaju biti zuta i 15min me peglali al samo sam rekao ako imas gdje da pise u zakonu da nesmijem ovakva svjetla imati pisi odma kaznu i odma me popustio i samo rekao dovidenja sretan put i vratio papire ;)
 
Neznam za tebe al ja kad stavljam svjetla stavim da svijetli bolje, i najbolju vidljivost ces imat sa 4-5000k.. i sa 6k je ok, sa 8 je vec poprilicno plavo i dosta se losije vidi po mokrom, to sam se uvjerio i dosta su zamorne na duzem putovanju.. naravno svijetle bolje od obicnih sijalica, logicno je.. a ti skontaj jel ti treba sminka ili korist.. ;)
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Neznam za tebe al ja kad stavljam svjetla stavim da svijetli bolje, i najbolju vidljivost ces imat sa 4-5000k.. i sa 6k je ok, sa 8 je vec poprilicno plavo i dosta se losije vidi po mokrom, to sam se uvjerio i dosta su zamorne na duzem putovanju.. naravno svijetle bolje od obicnih sijalica, logicno je.. a ti skontaj jel ti treba sminka ili korist.. ;)

potpis na ovo...
imam 8000k,sminkerski jesu,vidljivost jest bolja naspram halogenki,al je vidljivost veca sa 6000k,uvjerio sam se u to... mana koju sam do sada primjetio je voznja po noci po kisi,nije tolika katastrofa,al' brate jest malo sjeb :/
tako da ako ne putujes cesto sa autom na neka dalja putovanja po noci i sl...slobodno stavljaj 8000k :cool:

evo ti slika kako je kod mene 8000k,nije nesto posebno slika,al' valjda moze posluziti,ima jos par u garazi...

74894121.jpg
 
Član
Evo ovo kod shelbya mi predobro izgleda, nije uopste previse plavo, a tako si i mislim s obzirom da su kod nas na trzistu 95% kinezi, sumnjam da se mozemo pouzdano oslonuti na ono sto pise na sijalici ;) tako da je vjerovatno 8000k jako blizu nekom kvalitetnom 6000k kao sto vidim kod kolege...uopste nisu previse plave ! A iskreno sumnjam da je toliko manja vidljivost sa 8000k nego sa 6000k, mozda grijesim ali mislim da su to nijanse...i opet sam sguran da se sa bilo koji pa bar za 50% bolje vidi nego sa halogenim ;)
 
Član
grijesis, nije to snaga woofera pa da se "laze" i razbacuje kelvinima kao sto rade s wattima....uzmi 6k, 8k je preplavo, i osjetno se losije vidi
 
Član
manojlo111 je napisao(la):
http://www.futurevisionhid.com/xenon-ride-guide
eto pa vidi sta hoces i zelis, i da jos komentarisem neciji post...sa 8000 zmirim:icon_question:, ja imam 8000 i vjeruj da ceces zmiriti:cool:

momak je preso sa 6000 na 8000 pa zato zmiri a ti si vjerovatno sa obicne na 8000 k pa zato i jeste dan ;)
 
ovakvih tema na forumu bar 10 ima.....

koristim trenutno 6k, cim sijalice pocrkavaju idu 5200 ili 4300, i 6k po kisi nije nesto, halogenke su bolje od njih.....;)
 
Član
Nisam jos presao ni na sto, bi-xenoni dolaze u srijedu,samo jos terba radi konacno koje, ali nikako da se odlucim, jedni predlazu 6k drugi 8k, znaci vidljivost je dosta volje sa 6k...vidjet cu, neznam trenutno jedne cu izet definitivno haha ;)
 
Član
Brate imam 6000k eto vidiš na moma vaataru kakvi su u običnim farovima i mnei su extra....vidljivost je za 10 slabija po kiši al se opet dobro vidi...mad amislim d asu i 8000k dobri al oni se vide iza aviona kako svijetle i po kiši nsiu nešto......pozzz:icon_smile:
 
Član
od cega je sad 10 puta slabija vidljivost? joj jedini zakljucak koji uvijek donesem nakon ovakve teme, jeste da jos vise sebi zakomplikujem stvar kada upitam za misljenje, toliko su razlicita :D na kraju ce ispast da je bolje imat halogenke, nego xenone hahaha
 
Top