BBI Auto Show

BBI Auto Show

Član
marko_v je napisao(la):
ikakve konkretne informacije,neko od organizatora...? :icon_confused: cudite se posle kad niko ne dodje... :icon_rolleyes:

Necemo se cuditi, jer ce sve na vrijeme biti objavljeno :)))
Datum je ponovo pomjeren i sad konacno i ozvanicen na 01./02. oktobar zbog molbi auto kuca koje tek novitete tada dobijaju i naravno da se ne poklapamo i ne srkletimo dok je sajam u Frankfurtu (od 13.-25.09.), mislim da nema smisla...

Kako bi osigurali od svih vremenskih neprilika, postavlja se posebna scenografija gdje se cijeli plato natkriva...Osim izlagaca, posebno mjesto ce imati i ucesnici Style-a i dB-a sa svojim sponzorima (koje cemo otkriti vremenom). Na FB je objavljen i event gdje uglavnom ubacujemo sve novosti, npr. ubacili smo sliku kako ce to izgledati sa vana.



Dugo smo pripremali ovaj projekat, ne zelimo nijednu gresku, dugo se i cekao sajam automobila u Sarajevu, tako da je ovo bitan event svima, stoga smo i pomjerili vec evo po drugi put datum. Ali moramo jer smo zaista ulozili sve da ovo uspije. Ne zelim bas da sad pretjerujem i kazem da ce ovo biti spektaklt stoljeca, ali obecavam da ce biti neshto sto je po prvi put na sceni u Sarajevu i sto ce dobro doci svim ljubiteljima ove branse.

Sve detalje slobodno pitajte, mozda izostavljam ali ne moze mi sve naumpasti.

Vidimooo see :)
 
Član
Gledajuci ovu sliku i citajuci komentar o Frankfurtu, novitetima i autokucama ne mogu a da ne pitam kako mislite ugurati ovdje vise od 10 auta i 20 ljudi?
Ili mislite samo na standove autokuca pa se noviteti cekaju u tom smislu
 
Član
kAcA je napisao(la):
Gledajuci ovu sliku i citajuci komentar o Frankfurtu, novitetima i autokucama ne mogu a da ne pitam kako mislite ugurati ovdje vise od 10 auta i 20 ljudi?
Ili mislite samo na standove autokuca pa se noviteti cekaju u tom smislu

Ne znam sta nije jasno u gore navedenom postu? "Ugurati" necemo nista jer nema potrebe, a da znas dimenzije ovog prostora bilo bi i tebi jasno to. Sto ne znaci da cemo na Style pusitit more auta, selektovat cemo one koji su zaista za Style a ne one koji misle da su za Style, isto vrijedi i za dB, ali otom potom.
 
A ko ce to selektovati? Malo je to glupo i prema ljudima koji se trude da naprave nesto i pokazu , i onda se nadje taj neko ko ce ocjenivati to i potuce covjeka s tim sto mu ne dopusti ulazak na takmicenje , a danas se vecina pravi pametna izmislja neke stilove i zato sto se Sudiji ne svidja poslat cete covjeka kuci , mislim da bi trebalo pustiti na bilo koji vid takmicenja ljude koji uredno plate akontaciju pa ce se njihov rad i uspijeh vidjeti kroz ocjene a ne da se ponize na taj nacin
 

IGY

Član
slazem se sa Dragonom
sta sad neko dodze iz daleka, prevali stotine kilometara i poljubi vrata jer nije dovoljno tuniran
mislim lokacija jeste super, ono centar je grada, ali je generalno mala da primi sve takmicare koji bi zeljeli uci....
 
Član
bilo bi mi drago vidjeti nesto slicno u gradu ali nekako mi se cini da od ovoga nece biti nista...
kad ste poceli pisati o ovome bilo stajling ivent,db drag,smnka,druzenje...
onda jedno pomjeranje termina,pa drugo,pa...
mozda ste trebali najaviti sajam automobila i opreme pa da znamo da cemo gledati fabricka auta i slusati pricu trgovaca kako je marka koju zastupaju najbolja na svijetu.

volimo mi pogledati i to ali vjerovatno nisam jedini koji je pomislio da ce vidjeti i neki sredjen golf npr 1.

po tome sto rece,neko ce praviti selekciju,nekako mi zvuci da ce tu biti dva "napucaTa" auta negdje na ulazu i to je..
mogli ste napraviti konkurs pa da se posalju slike vama i da vi unaprijed odlucite koji bi auto zasluzio tu "cast" da se pokaze na toj manifestaciji,a ne ovako osorno da se kaze:Sto ne znaci da cemo na Style pusitit more auta, selektovat cemo one koji su zaista za Style a ne one koji misle da su za Style.

sve najbolje u organizaciji :123:
 
Član
Pa vidite, generalno meni bi bilo najlakse da sam napravila sajam automobila gdje izlagaci uplacuju odredjeni iznos ili za sponzorstvo ili za ucesce pa time dobiju prostor, skupila nekoliko izlagaca pratecce opreme, nekoliko noviteta, hostese, DJ-a i time zavrsila svoj AutoShow koji bi i tada imao sta pokazati. To bi bila najbrza opcija, najlaksa i mozda po nekima (koji nisu Style i db zaljubljenici) najbolja varijanta.
Ali ne, ja sam od pocetka samog ostavila dovoljno veliki prostor za Style i dB, iz postovanja prema ljudima sa kojima sam unazad godina saradjivala i druzila se po trkama i slicnim manifestacijama (ko me poznaje, zna o cemu govorim). Dvoljno sam vremena provela sa ljudima koji su ulagali i ulazu u svoja auta na bilo koji nacin, tako a znam cijeniit njihov trud i da, bit ce mi velika cast da se pojave na mom eventu, da se pokazu posjetiocima i naravno osvoje dostojna priznanja i nagrade.Volim to sto radim, to vecina vas i zna i zato nikada, ma kakve evente pravila, necu izostaviti taj slobodni dio auto scene tj. auto-moto klubove.

Sto se tice gore navedenog posta, da od ove manifestacije nece biti nista, i tu imam dosta iskustva da raja svakako samo udara po tastaturi i nabacuje ove komenatre ne bi li privukli paznju. Ne mislim se pravdati, svakako ce vrijeme i sami event pokazati isto, a vec sam 3 puta navela zasto smo mjenjali datum i ne bi da se ponavljam.

A Igy, Dragone..i dalje stojim iza toga da neklim ljudima nije mjesto tu. To ne znaci da ce ih neko vracati ako predju veliki put da bi ucestvovali ili da se ovdje neko podcjenjuje, ne odnosi se na to selektovanje auta i ucesnika. Nego, ti i slicni tebi, sigurno znaju na sta mislim, jer ja sam dobila upita za ucesce minimalno 50 a toliko se automobila nikada pojavilo nije na Style niti na jednom eventu. Svi hrle sada ka BBI, a ne bi bilo recimo fer prema tebi, koji ima namjenski pripremljeno auto za Style i koji je ulozio, da bude i stoji u istom rangu sa nekim koji je se prijavio za ucesce tek da bi bio vidjen. Onda bi cijela ekipa sa energoinvestovog parkinga mogla doci i svi novopeceni vozaci koji tek zele postati dio scene. Ja na ovoj manifestaciji zelim ljude koji ce posjetiocima moci objasniti sve u vezi style-a i db-a, da se ljudi mogu informisati o svemu, da bi se diglo na neki nivo. Ybog toga mi trebaju pravi predstavnici ovih disciplina. Ne prozivam nikog ovdje, nek niko ne shvata licno, svaciji trud cijenim ali neki uslovi se moraju postaviti, inace ce svi htjeti doci pred BBI, a to ne bi imalo smisla. Za ovih 6 godina koliko pratim nasu scenu i za koliko evenata sam radila organizaciju pa na kraju krajeva i osnovala svoj klub i samostalno danas organizujem, stekla sam dovoljno iskustva da znam sta je dobro za jednu manifestaciju. Uvijek sam i uvijek cu biti na strani ucesnika i ljudi koji su pravi zaljubljenici u automobile, zbog toga ce cijeli jedan dio biti posvecen upravo vama.

Eto, toliko, nadam se da sam makar malo razjasnila iako nisam htjela uzaliti u dikusiju.
 
kada ce se znati onda detalji oko prijava na db i toga ko ce sve "moci" ucestvovati??????
kako se planira ta selekcija organizovati????

sad na zadnjem okupljanju u sarajevu sto se tice ucesnika nije bilo previse, bar na db, oko 15ak....
 
Ima i tu istine sigurno ce biti i takvih a za njih nemam opravdanje , ja sam mislio da ce se gledati nesto skroz drugo , te pozere ne treba sigurno pustati da zauzimaju mjesto nekoga ko bas treba da bude tu
 
Član
ja se vise ni ne sjecam kad je bio posljednji sajam automobila u Sarajevu
(mislim da je na njemu promovisan Maple kao ultimate car za narodne mase)...
da je to tako lako i jednostavno kao sto se nekad pise imali bi makar jedan mjesecno na nivou zenevskog,a eto vidim da ovaj sto se "sprema" nece da se "gura" sa frankfurtskim...
volio bi da grijesim ali...
:123:
 
Top