Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Poštovanje svima,
Posjedujem Mercedesa C220,w204, 2007 godina, avantgarde.

Pali mi se svako malo ESP, tocinije ovako pise, citiram : ESP currently unavail. See owner's Manual.

I kada mi se to upali automobil uopce nema snage vise i kao da motor skakuce, kada ugasim auto par puta to se ugasi.

Dali netko mozda zna o cemu je rijec?

Nemoj pare bacat, napamet nove dijelove u auto stavljat
Iskusnijem majstoru sa boljom dijagnostikom pa tek onda.
Njemacka auta su sama po sebi poznata po kompliciranosti zbog toga prvo na dijagnostiku
 
Član
Pozdrav svima novi sam ovdje i imam jedno pitanje. Imam Hyundai ix35 1.7 dizel 2012 godiste i interesuje me osim u ovlaštenim servisima gdje raditi servis u Sarajevu?
 
Član
Kupujem alu felge za CX-5, 17cola i ima oglas od Mazde 3 sa svim potpuno istim parametrima što mi treba osim ET. Znači u ponudi su felge sa ET 52,5, a moje su ET 50, znači 2,5mm su bliže kliještima pa me zanima da li bi mi ta 2,5mm smetala za moj auto, hvala
 
Pozdrav, molio bi za pomoc, da li se neko susretao s problemom da ne moze da izvuce sipku za mjerenje ulja dok motor radi i da mu pali lampicu od ulja "oil min" iako ima dovoljno ulja? U pitanju je Audi B6 1,8 T, 163KS... Imao sam problem da je auto jako puno ulja trosilo od jednom i radio nemirno i bio je agresivniji i "snazniji", problem sam rijesio kad sam promjenio ventil na crijevima koji dolaze s usisne grane, al sad se pojavio ovaj problem... Hvala
 
Član
Pozz raja evo vec neko vrijeme mi se palii lampa serv i abs u isto vrijeme dakle nekad se ugase pa se upale sta to znaci
 
Pozdrav imam problem sa opel tigrom 1.4 benzin 1998 godina,juce mi je auto ostao bez goriva i nekako sam uspio da ga dovezem do kuce,odem danas naspem goriva u kanister i saspem i auto nece da upali javi se ali ne sastavlja,dobija struju na svjecicu,pumpa radi,na guranje isto ne moze,zna li neko u cemu bi mogao biti problem? Hvala
 
Član
Zdravo imam problem sa Golf 3 1.4 benzin/plin pa nadam se da neko ima rijesenje

E vako kad je hlad upali normalno i onda pocne da mu variraju obrtaji kad je leru isto ko da radi na tri klipa a kad se zagrije normalno radi na stangasu samo malo slabije prima gas kad kreces onda kad procepi ima vucu a na plinu radi normalno mjenjane su svjecice kablovi finger na razvodniku ali nista. A inace plin je sekvent i to se desava kad je hladan tako radi i cim prebaci na plin radi kao sat
Pa se nadam da ima neko rjesenje jer stvarno ne znam sta je
 
Član
Pozdrav forumasi, kupio sam Hondu Accord 2007, 2.0 vtec, pa me zanima ko je dobar majstor za honde u Sarajevu, posto je rucna skroz losa i izbacuje neki VGA zuto upozorenje, pa da vidim sta bi moglo biti, ili ako neko zna sta moze VGA upozorenje na boardu biti?
 
Član
Ukoliko imate neki sitan problem ili neko pitanje vezano za automobile, a zbog kojeg nije potrebno otvarati posebnu temu, pišite ovdje, a članovi foruma će se potruditi da što prije dobijete tačan odgovor.

Potrebno je navesti o kojem se automobilu radi.

Poželjno je da prilikom odgovora na postavljeno pitanje koristite opciju "Reply" čisto da se zna na koje pitanje odgovarate i da se ne bi pomiješali odgovori.


Molio bih vas bez spamanja, jer će isto rezultirati sankcijama.
Imam jedan problem na golf 4 sdi...naime prvo paljenje posebno zimi zna da vergla dugo nekada tek iz drugog ili cak treceg verglana sastavi a nekada opet bez problema upali na po kljuca kako kad... problem nestaje cim temperatura predje iznad odprilike +5°...a zna se desiti nekada i ljeti vozim pa recimo napravim pauzu pola sata do sat i krenem upaliti on dugo vergla i sastavi jedva...grijaci zamjenjeni novi ne promjenjeno stanje...pa ako ko ima kakvih iskustava pomoglo bi...unaprijed hvala
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Mercedes A170 1.7 cdi u toku rada osetim da malo trese papucicu kvacila. to se nije desavalo krenulo je od skoro da trese.
I u toku voznje takodje kad stavim nogu na kvacilo ali vrlo malo stisnem i onda se oseti kako trese.. nije strasno ali bilo bih lepo kad bih znao sta je . sumnjam na zamajac posto nebih reko da ima sta drugo da bude. ima li neko iskustva sa tim ?
 
Član
Imam jedan problem.nije mi radilo prozor kvar je bio na prekidacu i kad sam otkovčo sve kablove,i posto se kablo od retrovizora malo teze skidalo uso sam vd spreja i kad sam prikovco pocelo dimit bijeli dim ja skino i opet prikovco opet dimi dakle sve vise i vise pocme znali netko sta bi moglo bit jeli neki spoj ili bi moglo bit sto sam uso taj sprej.
 
Član
Ukoliko imate neki sitan problem ili neko pitanje vezano za automobile, a zbog kojeg nije potrebno otvarati posebnu temu, pišite ovdje, a članovi foruma će se potruditi da što prije dobijete tačan odgovor.

Potrebno je navesti o kojem se automobilu radi.

Poželjno je da prilikom odgovora na postavljeno pitanje koristite opciju "Reply" čisto da se zna na koje pitanje odgovarate i da se ne bi pomiješali odgovori.


Molio bih vas bez spamanja, jer će isto rezultirati sankcijama.
lijep pozdrav, Mercedes 220CDI 2001, u voznji na tren, manje od sekunde kao da naidje zrak umjesto goriva, neki vozaci to ne bi ni primjetili, dijagnostika ne pokazuje gresku, savrsenu vucu ima, pali odmah, radi na 900 ortaja, zamjenjeni svi filteri, .. i kad se to desi, iste sekunde dodam gas, odma prima, ne trza nista, prihvati gas kao da nije to ni bilo, mozda znate u cemu je problem. hvala
 
Član
lijep pozdrav, Mercedes 220CDI 2001, u voznji na tren, manje od sekunde kao da naidje zrak umjesto goriva, neki vozaci to ne bi ni primjetili, dijagnostika ne pokazuje gresku, savrsenu vucu ima, pali odmah, radi na 900 ortaja, zamjenjeni svi filteri, .. i kad se to desi, iste sekunde dodam gas, odma prima, ne trza nista, prihvati gas kao da nije to ni bilo, mozda znate u cemu je problem. hvala
 
Lijep pozdrav, uskoro planiram kupiti Bmw e46 320d 110kw 2003. Pa me zanima na sta treba najvise obratiti paznju pri kupovini i njihove najcesce mane.
 
Top