Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
pozdrav, imam nissan x-trail-a, 2002g, motor2.2, 84 kW. kada dodju malo hladiji dani, uz manju uzbrdicu automobil nece da vuce normalno, trza, gusi ga, izbacuje crn dim, nekad poslije toga normalno povuce. isao kod majstora na dijagnostiku, nista ne prijavljuje, filteri zamijenjeni, dizne pregledane sve ok. Znaci, ovo se desava samo u hladnijem periodu, cim je toplije normalno vuce. Ako je neko imao slican problem ili ako neko zna kako da rijesim ovaj problem?
hvala
 
Član
Pozdrav raja, imam problem na VW Passatu B6, naime pri otključavanju auta ili otvaranju vrata ne pali mi se unutrašnje osvjetljenje, dok kada na prekidač ručno upalim, sve sijalice normalno rade. Ako se neko susretao s istim problemom neka se javi, ne znam u čemu je kvaka, da li treba zamjeniti unutrašnje kučište osvjetljenja ili šta već??? :(
 
Član
Ako nije mikroprekidac onda su lemovi u bravi, samo treba prelemiti. Hans ti si stavio sliku od unutrasnjeg svjetla

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Hajj da se i ja javim malo,prvo me zanima gdje ima dobar majstor za peugeot na prostoru TK,a drugi problemcic je da mi je malo daljinski poludio na pugu 307,mjenjao sam bateriju ali nista,kad hocu da otkljucam auto ne reaguje,otkljucam na kljuc i onda daljinsko radi normalno otkljucaje i zakljucaje..kada zakljucam i ostavim 5do10min opet ne mogu da otkljucam na daljinski ne reaguje nikako.
Isto imam problem sa airbagom ostane upaljen ali mi je neki dan se upalio i od suvozaca kao da sam ga deaktivirao a nisam ono za deakticiranje je na ON.
 
Član
Imal neko od kolega sa foruma da stanuje u kiseljaku treba mi adresa od Marina sto pravi procesore ili da je neko vec bio kod njega da mi objasni gdje se nalazi
 
Član
Lijep pozdrav.
Novi sam na forumu i odmah iskren da budem ne razumijem se u mehaniku "nikako" msm sve sto radim vezano za auto radim uz pomoc foruma tipa ovog i youtuba. Kupio sam golfa 2 1.6td jer sam citao da su to "jednostavni motori" za raditi na njima,pa sam odlucio da se na njemu ucim osnovama rada motora itd itd. Ugl. Prije neko vrijeme sam naisao na video na YouTubu kako povećati snagu preko boshpume tako sto se odvrnu 2 sarafa i on kao leti.... I tako ja to uradim i zeznem bos pumpu da je i nafta pocela da curi iz nje i pojela mi i crijevo sto ide na vodenu pumpu ma hiljadu belaja. Stacu odem i platim 100km reparaciju boshpume. Prije nego sam sve ovo uradio auto je palilo kako "mina" ali sada nikako, par dana nakon reparacije boshpume auto samo vergla, nikako da sastavi akumulator sam ispraznio verglajuci... Citao sam na forumu ovdje da moze biti do nekog povrata nafte iz boshpume, grijača ili relaja za grijače. Dns idem da kupim grijače i taj relej da odmah sve zamijenim, ali ne znam koji je relej i gdje se nalazi. Ako bih neko molim vas mogao da mi to objasni koji je to relej. I ako nakon ovog auto opet ne bude htjelo da upali dali moze da bude do boshpume. Hvala unaprijed :)


Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk
 
Član
Lijep pozdrav.
Novi sam na forumu i odmah iskren da budem ne razumijem se u mehaniku "nikako" msm sve sto radim vezano za auto radim uz pomoc foruma tipa ovog i youtuba. Kupio sam golfa 2 1.6td jer sam citao da su to "jednostavni motori" za raditi na njima,pa sam odlucio da se na njemu ucim osnovama rada motora itd itd. Ugl. Prije neko vrijeme sam naisao na video na YouTubu kako povećati snagu preko boshpume tako sto se odvrnu 2 sarafa i on kao leti.... I tako ja to uradim i zeznem bos pumpu da je i nafta pocela da curi iz nje i pojela mi i crijevo sto ide na vodenu pumpu ma hiljadu belaja. Stacu odem i platim 100km reparaciju boshpume. Prije nego sam sve ovo uradio auto je palilo kako "mina" ali sada nikako, par dana nakon reparacije boshpume auto samo vergla, nikako da sastavi akumulator sam ispraznio verglajuci... Citao sam na forumu ovdje da moze biti do nekog povrata nafte iz boshpume, grijača ili relaja za grijače. Dns idem da kupim grijače i taj relej da odmah sve zamijenim, ali ne znam koji je relej i gdje se nalazi. Ako bih neko molim vas mogao da mi to objasni koji je to relej. I ako nakon ovog auto opet ne bude htjelo da upali dali moze da bude do boshpume. Hvala unaprijed :)


Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk
Pogledaj da nije spala zica sa bos pumpe ako nije onda ti taj majstor nije fino uzubio bos pumpu
 
Top