Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Edituj taj post, da drugi ne gledaju šta pišeš. Kad se klikne na link sa PC-a, ide na odgovarajući oglas. Kad se klikne sa mob-a, baca na neku temu vezanu za nekog Forda. Tako da je došlo do zabune.
 
Član
Senzor pritiska serva ili kao sto dijagnostika kaze pressure switch power steering. kakvu funkciju ima i koji su simptomi kvara.imam problem sa variranjem obrtaja u leru na dijagnostici samo to izbacuje i gdje se taj senzor ili prekudac nalazi.golf 4 1.6 8v
 
Član
Megane 2 1.4 16v termostat nov ali juce krenem kuci sa posla uaplim auto normalno radi sve ali ne dize temperaturu motora primjetio sam da odmah upali ventilator hladnjaka vrti al auto ne dize temperaturu.Kad ugasim auto iskljucim kontakt ventilator i dalje vrti nekih 2-3 min .. Sta mi je ciniti
 
Član
Megane 2 1.4 16v termostat nov ali juce krenem kuci sa posla uaplim auto normalno radi sve ali ne dize temperaturu motora primjetio sam da odmah upali ventilator hladnjaka vrti al auto ne dize temperaturu.Kad ugasim auto iskljucim kontakt ventilator i dalje vrti nekih 2-3 min .. Sta mi je ciniti

Kad je mijenjan termostat mozda je ostalo zraka u sistemu ...
 
Član
Golf 4 , stavio felge 18" sve isti et , gume 225 40. Nakon stavljanja upalila se lampica abs-a i esp-a. Da li je moguce da je bas riknuo neki senzor abs-a sad ili da je nesto do felgi ?
 
Golf 4 , stavio felge 18" sve isti et , gume 225 40. Nakon stavljanja upalila se lampica abs-a i esp-a. Da li je moguce da je bas riknuo neki senzor abs-a sad ili da je nesto do felgi ?
kod mene prijatelj na audiju a6 2004 stavio 19ke s vecim promjerom gume,isti problem kao kod tebe,otisao na servis,reklimu 235/35,kupio namontirao,lampice se pogasile
 
passat 5+ lupa u voznji,lupa u leri,lupa u gasenju,lupa pri niskim obrtajima,lupa u brzini kad pustis gas da ide na stangasu.majstor tece zamajac.uredu,nemam vremena,kaze mozes zamjenit kasnije.i tako cekajuci dodose ove kise,pa sunce,pa kise....iii za nevjerovat kad je kisa(pokvasi se auto)nista zivo se necuje,nema kako ga nisam testirao,nista,samo cakti(fino radi).jel ugrije dan-dva sunce,opet prolupa,jel neko imao slicnu stvar,il cuo za slicno.,sta bi moglo biti u pitanju?
 
passat 5+ lupa u voznji,lupa u leri,lupa u gasenju,lupa pri niskim obrtajima,lupa u brzini kad pustis gas da ide na stangasu.majstor tece zamajac.uredu,nemam vremena,kaze mozes zamjenit kasnije.i tako cekajuci dodose ove kise,pa sunce,pa kise....iii za nevjerovat kad je kisa(pokvasi se auto)nista zivo se necuje,nema kako ga nisam testirao,nista,samo cakti(fino radi).jel ugrije dan-dva sunce,opet prolupa,jel neko imao slicnu stvar,il cuo za slicno.,sta bi moglo biti u pitanju?

Nista svaki dan ti njeg slaufom skvasi kad ugrije jeftina je voda u nas,puno jeftinija od popravke :)
 
Opel astra F 1.6 16 v mjenjan je motor i nisu dobro slozena crijeva od vakuma,pa me zanima ima ni neko shemu komplet vakum sistema da sve cjevcice i crijeva mogu provjeriti i staviti na tacno odredjeni senzor..gledao po netu nista konkretno nema,,
 
Član
Znacenje zaokruzene lampice, nikad mi se nije palila ali me zanima sta je?
 

Prilozi

  • 20160527_172426.jpg
    20160527_172426.jpg
    1,2 MB · Pregleda: 50
Top