Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Pozdrav momci.
Imam problem na traktoru oko punjenja :D, alternator je repariran i ispitan. Daje napon od 14.2 V pod opterecenjem. Problem nastaje kada ga postavim na traktor i kada sve spojim. Nakon postavljanja kada upalim traktor i ugasi se lampica od pobude, izmjerim napon punjena na akumulatoru i pokazuje mi 13.4 V bez upaljenih svjetala. Pokusao sam pojacavati masu i plus i opet se isto desava. Jedino kada skinem kleme sa akumulatora tada ocitam napon od 14.2 sa upaljenim svjetlima. Postoji li mogucnost da je akumulator los i da on pravi ovaj problem ?
Znam da ovo nije poljoprivredni forum, ali eto nadam se pomoci od vas :)
 
Audi a4 b8 2010 g 2.0 tfsi 132kw trosi ulje.poceo je da trosi na 70000 i sada na 106000 trosi litar na 500 km u njemu je castrol 5w30.
 
Član
Imam neki problem to jest sa cudnim zvukom iz predbjeg lijevog tocka. Auto je Alfa 147 1.6 i pocelo je da se cuje kao neko cviljenje,nebitno u voznji u mjestu motanje volana lijevo desno amortizovanje na sve situacije se cuje zvuk. Pregledao sam i provjerio nema nikakvog lufta nigdje sve je kako treba osim manzetne koja je malo pukla ali kineticki je sasvim drugo nesto u odnoau na ovaj zvuk. Da malo bolje objasnim kao opruga se cuje ali nije ni opruga jer je cuje iz mjesta gdje se nalazi lezaj znaci gdje se kaci kineticki sa lezajem. Da li je neko imao slicno nesta pa da mi pomogne jer stvarno je los zvuk ali kazem sve je na svom mjestu bez lufta. Hvala unaprijed
 
Član
Rjeseno. Malo sam bolje pregledao sve i u pitanju je kugla na lafeti donjoj eto ako ko bude imao nesta slicno da ne mora traziti sta je ;)
 
Član
Rjeseno. Malo sam bolje pregledao sve i u pitanju je kugla na lafeti donjoj eto ako ko bude imao nesta slicno da ne mora traziti sta je ;)
Ja sam mjenjao kuglu na lafeti,i uopšte nisu bili takvi simptomi
Kod mene se to očitovalo kao da nešto melje kada motam na jednu stranu
Znači kada to čuješ kada motaš npr.desno,otišla ti je kugla na lijevoj strani
 
Član
Ja sam mjenjao kuglu na lafeti,i uopšte nisu bili takvi simptomi
Kod mene se to očitovalo kao da nešto melje kada motam na jednu stranu
Znači kada to čuješ kada motaš npr.desno,otišla ti je kugla na lijevoj strani
Provjereno druze kugla na lijevoj donjoj lafeti vjerujem da je uslo vode malo jer je pukla ona gumica pa je korodiralo. Naprskao sam wd unutra i nakon par pimjeranja prestalo se cuti,a uz to trenutno je auto rastavljeno radim mjenjac pa su i lafete skinute i nema lufta uopste tako da jedino aumnjam na koroziju unutar kugle razlog voda,vlaga. Eto lafete koja je proizvodila zvuk vidi sena slici.
 

Prilozi

  • P_20160417_170208.jpg
    P_20160417_170208.jpg
    1,8 MB · Pregleda: 40
Član
moze li pomoc gdje ima kupiti kucicste ili kako se vec zove za sijalicu iznad tablice radi se o touranu 2004,unaprijed hvala
 
Član
gledala sam ovo ali na mom touranu samo ima jedno kuciste u sredini mislim da mi ovo nece odgovarati ja zena molim vas pomagaj te :):)
 
Top