Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Sta je upitanju alene..mjenjali smo na seatu diznu posto je bio puko klip...pa smo prepakovali drugu glavu nove ventile...i morali smo staviti diznu jer je staru razbio ventil. I sad je situacija 3 dizne stare od 81kw i jedna na drugom klipu je 66kw. Auto nema potezanje kao prije...ima vecu potrosnju...i sagorjevanje grize za oci...
Potrošnja je veća za oko 1l cak i vise. Ugao paljenja smo pomjerali skroz cini mi se na ranom paljenju nije mogao uopste upaliti...sta raditi...
 
Član
Sta je upitanju alene..mjenjali smo na seatu diznu posto je bio puko klip...pa smo prepakovali drugu glavu nove ventile...i morali smo staviti diznu jer je staru razbio ventil. I sad je situacija 3 dizne stare od 81kw i jedna na drugom klipu je 66kw. Auto nema potezanje kao prije...ima vecu potrosnju...i sagorjevanje grize za oci...
Potrošnja je veća za oko 1l cak i vise. Ugao paljenja smo pomjerali skroz cini mi se na ranom paljenju nije mogao uopste upaliti...sta raditi...

Pazi, dim koji ujeda za oci je nesagorjeli dizel...prerano paljenje moze biti jedan od razloga. Kako pali topao? Jeste li mjerili kompresiju? Sta je sa klipnjacom, da nije slucajno maalo savijena, znas da se na tdi iskrive cim ih mrko pogledas? Moguce i da je dizna losa, sta kazu parametri za dizne i koliko je kolicina goriva na leru?
 
Član
Nismo puno paznje obracali na klipnjacu. Kompresija je dobra. Premjerili smo je. Kad je vruc pali odlucno. Sad pali i hladan kako je na ranom paljenju. Kad stavimo bilo koji drugi polozaj jako dugo vergla i onda izbaci jako puno dima. Na vcds sam juce resetovao parametre ubrizgavanja. I smanjio je potrosnju ali je otvorena bila 5lit sad je 6.2 i ne pada ispod. Pogledacu danas parametre ali sta sam primjetio je sledece da u leru auto sada radi 900 do 920 obrtaja kad je vruc. Na kom mjernom bloku se tacno gleda ubrizgavanje?
 
Član
Nemam bas iskustva sa mercedesima pa moram da pitam :D

Jutros sam bio na servisu i mijenjao ulje i uljni filter na mercedesu w168
Kupio sam ulje shel na 10 000 km
Po zavrsetku radova majstor nije mogao resetovati indikator za servis na njemu i uputio me na dijagnostiku. Ja sam ipak dosao kuci i pretrazio malo po internetu kako se to resetuje.Slijedio sam postupak sa ovog videa i uspio sam.


2gvlcw4.jpg

Moze li se ovo namjestiti za servis na svakih 10 000km?
Nisam se sa ovim susretao i nakon ovog postupka resetovanja izgubio sam zvucni signal da je spreman za paljenje.
Umjesto tog zvucnog signala imam ovo na displayu
2ryfrci.jpg

Hocu li ipak morati na dijagnostiku? :D
 
Član
Da ne otvaram novu temu, a kasno sam danas to primjetio pa nisam stigo do majstora :O

U pitanju je Golf IV, kad haman do kraja pustim kvacilo cuje mi se nesto "ne mogu definisati" nije da udara nego "krhlja"... prije 2 godine sam mjenjao cijeli set sa zamajcem pa nisam kontao da tako brzo moze otici :O Da napomenem auto normalno salta, normalno ide ali bojim se sad veceg kvara :)
 
Goljf 2 84god zmigavci problem.
sijalice su sve ok i onako kako pise na kucistu od stoplampe ta je jacina, osigurace mjenja opet isto.... kad je upaljena samo jedna strana rade ubrzano, kao i da se ne gasi.... ( po danu se i ne vide da rade)
tek kad su upaljena sva cetiri onda je to malo manje
:banghead:
 
Član
Pitanje i savjet za fFORD FIESTU 1.4 TDCI 2005 prilikom paljenja duze vergla kada je vrijeme hladno ili kisovito cak kada duze stoji zna dosta dugo da vergla ri sasvim normalno potrosnaj je ok i sagorijevanje je ok zimi pali reklo bi se normalno jer se grijaci pale na vecem minusu ali mi na ljetnim prilikam je ovo cudno mislim da je neki problem a diajgnostika ne pkazuje nista osim na EGR ventil koj istoji na 5 % da li on moze da stvara taj problem ..Hvala
 
Top