Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Cisto informativno, za auto koje ima 1.6 HDi motor sa start stop sistemom, preporuka za akumulator i od koliko Ah?
I zna li neko kako radi ovaj start stop? Je li ima poseban akumulator za ova medjupaljenja? Jer nekad ECO lampa samo blinka...vjerovatno mu neka komponenta nije u povoljnom stanju...sumnjam da je sve nakaceno na glavni akumulator...
 
Član
Da, tu imaš hiljadu uslova da to radi, ja bih to isključio totalno. Najbolje da pitaš u ovlaštenom servisu, moglo bi se desiti da ide neki poseban.
 
Za start-stop sistema idu posebni akumulatori, skuplji.

Jel mislis na samo jedan jedini akumulator u autu ali poseban zbog ECO funkcije ili poseban, kao dodatni akumulator pored onog standardnog? Kad sam spomenuo preporuku, mislio sam da mi neko preporuci ovaj standardni, tj. od kojeg brenda i od koliko Ah za auto sa iznad navedenim motorom...ima mali milion brendova: Varta, Bosch, nakva Topla, Exide, Energizer itd...
 
Član
Nema nikakvog dodatnog akumulatora, jedan, kao i kod svih drugih auta za paljenje, ali mora biti poseban da bi mogao ispravno funkcionisati u start-stop modu...obični će veoma brzo da crkne. Za tačnu specifikaciju ravnaj se po Amperima (A) i gledaj najdužu garanciju...
 
poz momci, interesuje me da li neko zna kako da provalim kataloske kodove za led diode
koje bi stavljao na instrument tablu umjesto postojecih, konzolu klime i slicno... za vectru b...
bijele bi uzeo
 
Član
Nema nikakvog dodatnog akumulatora, jedan, kao i kod svih drugih auta za paljenje, ali mora biti poseban da bi mogao ispravno funkcionisati u start-stop modu...obični će veoma brzo da crkne. Za tačnu specifikaciju ravnaj se po Amperima (A) i gledaj najdužu garanciju...

Pa nije valjda da misliš da on stalno pali auto preko akumulatora kod ovog sistema? Pa nebi ni pola godine izdržao. Postoje tu kondezatori koji se koriste kod start-stop, tako da možda i ne mora poseban akumulator. Najbolje je provjeriti šta fabrički ide.
 
Član
Prije neki dan su mi kocnice otkazale... Procurilo ulje na cilindrima. Kako mi majstor rece ovo je postepeno curilo vec nekih desetak dana, a ja sam sa tim slabim kocnicama prevalio i nekih 700 km.
Zamijenio sam oba zadnja cilindra i prozracio kocnice ali mislim da imam problem sa paknama jer su po svemu sudeci nakupile ulja
Znaci pakne nisu potrosene ali osjetim na rucnoj da vise nisu kao sto bi trebale biti. Prao sam deterdzentom ali slaba vajda :D
Ima li neko sredstvo sa kojim se moze ovo srediti, ili da kupujem nove pakne?
 
Poslednja izmena:
Član
Probas antisil-om ili ako nista malo smirgla i protrljas i skinuce se :D
ali su one izgleda nadojile ulja i to je problem. Dzaba perem vanjski dio. Razmisljam mozda ima kakva tecnost za te stvari da ih potopim malo u nju..
Steta nove pakne..mada eto gledam nesto cijene pakni i nisu nesto za golfa III tako da...
 
Jel iko radio remap auta s antituning zastitom? I da li je ok uraditi optimalan remap 1.6 HDI motora sa fabrickih 112KS na cca 135-140KS?
 
Top