Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Znali ko dali postoji kakav alat za skidanje i vracanje ovih prstenova, moze i kucna izvedba

sx_753789.1.jpg
 
Ovako nema veze sa autima ali je alat....
Dakle radi se skripu/stegama/mendjelima i to dosta starijim i fali mi saraf unutra ili mehanizam koji ih skuplja i siri, isao kod tokara veli donesi sarafa pa ti mogu napravit,
da li slucajno neko posjeduje nesto ovako ili slicno, ili neki prijedlog da promjenim cijeli ovaj navoj i ubacim novi saraf ;)
10432148_682089061877967_3613577696259448914_n.jpg

10377076_682089111877962_4612109717736160034_n.jpg

10372510_682089188544621_8395040555481485997_n.jpg

10338708_682089235211283_6976122230005188875_n.jpg

10524748_682089261877947_4823576996867349619_n.jpg
 
Član
Pozz drustvo
treba mi jedan savjet ,,, imam pasata 3 i covjek mi je podvalio alu felge 4x108 (bile na golfu 2). Ja postavio na pasata RUPE RAZBUSENE tako da sad sarafi malo koso stoje ....pa me interesuje koliko je to sad sigurno da se nece odvrtati.Hvala
 
Član
Pozz drustvo
treba mi jedan savjet ,,, imam pasata 3 i covjek mi je podvalio alu felge 4x108 (bile na golfu 2). Ja postavio na pasata RUPE RAZBUSENE tako da sad sarafi malo koso stoje ....pa me interesuje koliko je to sad sigurno da se nece odvrtati.Hvala
Ne valja da stoje koso vijci. Vijak u glavcinu mora uci lagano, rukom da ga zavrnes skoro skroz i onda da dotegnes kljucem. Ako ne ide lagano, ako koso ulazi u glavcinu, sjebao si i vijke i navoje u glavcini i moraces to sve promjeniti, a ako ti vec felge ne pasu sa rasponom rupa, mjenjaj felge ili razbusi rupe na njima da pasu, mada ne znam da li je moguce i koja je felga u pitanju. Toliko.
 
Član
Ne valja da stoje koso vijci. Vijak u glavcinu mora uci lagano, rukom da ga zavrnes skoro skroz i onda da dotegnes kljucem. Ako ne ide lagano, ako koso ulazi u glavcinu, sjebao si i vijke i navoje u glavcini i moraces to sve promjeniti, a ako ti vec felge ne pasu sa rasponom rupa, mjenjaj felge ili razbusi rupe na njima da pasu, mada ne znam da li je moguce i koja je felga u pitanju. Toliko.
Pozz Oggy ...radi se o 15' felgama i vec su razbusene rupe na njima kao sto sam napisao...samo me interesuje dal ima tko iskustva sa tim "razbusenim rupama" sto se tice sigurnosti .
 
Član
Pozdrav ljudi,novi sam ovdje, registrovao sam se da mi neko odgovori na pitanje koje imam..

Naime vozim Peugeot 307 2.0 HDi 140KS , ali imam problem...auto je nedavno kupljeno polovno, treća ruka sam po redu , i rečeno je da je auto očuvano i sve to.. Međutim nakon mjesec-dva ispostavi se da i nije sve tako kako se čini,auto je udareno,i to kako stvari stoje s prednje strane u nešto oštro..Auto je radilo normalno kada je uzeto , prvih 10-15 dana, onda je došlo do problema...Imam problem sa brzinom, auto mi gubi snagu ,odnosno ne gubi snagu već je jednostavno nema, pritiskom na papučicu gasa do kraja, auto uopšte ne reagira kako bi trebalo da počne brzo nabijati obrtaje , već ide istim tempom kao i kada je držim pola.. Dakle, auto jedva nabija 100km/h..Negdje gubi snagu, ne znam kako da vam drugačije opišem problem... Gas pritisnem do kraja, međutim ništa, on polako nabija brzinu, i treba mi dosta dosta vremena da nabijem recimo od 0-100 km/h..
Ne znam stvarno o čemu se radi, ima li neko prijedlog nekakav ili nešto,stvarno je frustrirajuće, da obiđem jedno auto potreban mi je pravac i to kakav ! Ne znam šta se dešava, auto je vozio stari u njihov vlastiti servis, auto je pregledano od 9 ujutro do 1 popodne, čačkali su nešto , međutim ništa napravili nisu.. Ne znam tačno šta je rađeno tamo u servisu, ali mogu provjeriti sa starim pa vam javim.. Ako je neko imao ovakav problem, neka da odgovor , bio bih mu zahvalan.. I da, interkoler je promjenjen, onaj je bio nešto kao oštećen,stari je uzeo negdje 'novi' (ne potpuno novi,naravno) ali auto opet nije dalo nikakve znakove promjene, dakle nešto se dešava sa automobilom..Ne nabija brzinu kao što bi trebalo da nabija jedno auto od 140KS.. Unaprijed hvala !

Probaj procitati ovo jarane http://www.bhtuning.com/threads/pusta-ulje-cadi-i-gubi-snagu-pomoc.94633/
 
Član
Moze li mi netko lijepo objasniti ksko se skidaju i montiraju krovni kederi na golfu dvici... ?
Skidaju se tako što odvojiš keder na kraju krova i onda samo povlačiš prema gore, bar sam ja tako skidao. Montiraju se tako što prednji dio kredera onaj slivnik zavučeš dole pod lim bladobrana i onda lagano ubacuješ keder u ležište i udaraš rukom, tako do kraja. Ali kao što rekoše uglavnom su polovni kederi u lošijem stanju pa ne priljubi baš najbolje, na kraju onu gumu što prijanja uz krov namjestiš prstima lagano. Pazi da imaju sve žabice na držačima kedera.
 
Član
Ja imam problem s ventilatorom, ponekad neće da se ugasi. Upali se i neće da se ugasi pa ga moram otkopčat pa ponovo spojit i onda opet normalno. I ne dešava se uvijek, obično sam ugasi, ali nekad neće. Da nije termoprekidač zatajio ???
 
Top