Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Zavisi sve sta se radi na haubi. Ne moze ti se isto naplatiti ako je poskocio bezbojni sa haube i ako je samo treba prevodenjat i prespricat.
 
Član
Promjenjen akumulator i sve super :)
Dobro je,jeftin kvar. Meni se dva puta desavalo da imam ove simptome koje si naveo i oba puta dizne bile majku im,imam u rezervnim dijelovima skoro cijeli auto,hahahha. Nedostajala je letva volana, i et uradi reparaciju,nisam je mijenjao,al i to je pitanje do kad ce bit
 
Dobro je,jeftin kvar. Meni se dva puta desavalo da imam ove simptome koje si naveo i oba puta dizne bile majku im,imam u rezervnim dijelovima skoro cijeli auto,hahahha. Nedostajala je letva volana, i et uradi reparaciju,nisam je mijenjao,al i to je pitanje do kad ce bit
Znam da si ti imao dosta problema sa svojim,ali eto moj drug ima isto auto isti motor i nema stvarno problema,jedino mu je problem sto se nekad upali upozorenje od ABS-a :D
 
Član
Znam da si ti imao dosta problema sa svojim,ali eto moj drug ima isto auto isti motor i nema stvarno problema,jedino mu je problem sto se nekad upali upozorenje od ABS-a :D

Ja sam onog Pola ostavio burazu,nakon sto sam mijenjao dizne,servo pumpu dva puta,trap radio jedno sto puta hehe. Auto sad on vozi,generalno nema problema, ali on je momak,pocetnik pa mu je sve super, izdala ga letva volana al smo rijesili. Generalano taj auto krasi jako mala potrosnja, ali je i jako nekvalitetan, i za nabavku novih rezervnih dijelova jako los. Ja sebi uzeo drugi auto za grada pa sam odahnuo sto se toga tice,hehhe
 
Član
Pozdrav ljudi,novi sam ovdje, registrovao sam se da mi neko odgovori na pitanje koje imam..

Naime vozim Peugeot 307 2.0 HDi 140KS , ali imam problem...auto je nedavno kupljeno polovno, treća ruka sam po redu , i rečeno je da je auto očuvano i sve to.. Međutim nakon mjesec-dva ispostavi se da i nije sve tako kako se čini,auto je udareno,i to kako stvari stoje s prednje strane u nešto oštro..Auto je radilo normalno kada je uzeto , prvih 10-15 dana, onda je došlo do problema...Imam problem sa brzinom, auto mi gubi snagu ,odnosno ne gubi snagu već je jednostavno nema, pritiskom na papučicu gasa do kraja, auto uopšte ne reagira kako bi trebalo da počne brzo nabijati obrtaje , već ide istim tempom kao i kada je držim pola.. Dakle, auto jedva nabija 100km/h..Negdje gubi snagu, ne znam kako da vam drugačije opišem problem... Gas pritisnem do kraja, međutim ništa, on polako nabija brzinu, i treba mi dosta dosta vremena da nabijem recimo od 0-100 km/h..
Ne znam stvarno o čemu se radi, ima li neko prijedlog nekakav ili nešto,stvarno je frustrirajuće, da obiđem jedno auto potreban mi je pravac i to kakav ! Ne znam šta se dešava, auto je vozio stari u njihov vlastiti servis, auto je pregledano od 9 ujutro do 1 popodne, čačkali su nešto , međutim ništa napravili nisu.. Ne znam tačno šta je rađeno tamo u servisu, ali mogu provjeriti sa starim pa vam javim.. Ako je neko imao ovakav problem, neka da odgovor , bio bih mu zahvalan.. I da, interkoler je promjenjen, onaj je bio nešto kao oštećen,stari je uzeo negdje 'novi' (ne potpuno novi,naravno) ali auto opet nije dalo nikakve znakove promjene, dakle nešto se dešava sa automobilom..Ne nabija brzinu kao što bi trebalo da nabija jedno auto od 140KS.. Unaprijed hvala !
 
Član
raja,zanima me kada se mijenjaju spone na servo letvi volana,da li dodje ista prije spone u letvu ?..il isamo ide spona direkt u letvu i samo se stegne ?..Dodje li nek isemering ili nesto ?..
Hocu da uzmem letvu od gofla3 pa cu trebati spone svoje staviti sa krajnicama ;)
 
Legend
A jesi li ti imao servo vec? Ako nisi onda tvoje spone ne odgovaraju, postoje obicne spone i spone za servo,
jer su razlicita hvatanja na kraju... a ne treba nista izmedju, samo dobro zavrni, namazi i navuci manzetnu... i to je to...
 
Član
A jesi li ti imao servo vec? Ako nisi onda tvoje spone ne odgovaraju, postoje obicne spone i spone za servo,
jer su razlicita hvatanja na kraju... a ne treba nista izmedju, samo dobro zavrni, namazi i navuci manzetnu... i to je to...

Jesam,imam servo,otisla m iletva bila,stavio drugu i ova pusta sada negdje,moram ici u majstora ali nema vremena ni on ni ja sada,dns slucajno nadjoh od golfa3 letvu 100metara od majstora mog pa da to stavim jedan dan..Ima mjesec dana se peglam sa ovim ;)..

Hvala velika i pozdrav
 

A69

Član
Na Peugeotu 607-ici mi je skroz slaba svjetlost na instrument tabli.
Kako se moze pojacati, koja je procedura i sve to?
 
Top