Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

A ne znam tocno kako se skida, probaj nekako to odavit, znam da spekne bas i znam da se to sito bas zacepi, auto slabije vuce, trza
 
Član
Prikopcavanje ele.podizaca..Stari na novi tip ??

Uzeti cu za par dana ele.podiaace i to od starog tipa golfa2 i hocu na novi tip da ih stavim.Prednji su koliko mi je receno
http://www.pik.ba/artikal/5833165/elektr...stari-tip/

Sada me zanima hoce li mi moci elektricar ovaj moj to znati prepakovati i na sta treba obratiti paznju..Sta je razlika i sta treba prepravljati tacno?.Negdje sam procitao da treba busiti nove rupe na vratima

Hvala u svakom slucaju :icon_smile:
 

wkd

Član
pozz ljudi... imam hifonics zeus 750 pojacalo... kome u Sa da se obratim da ga pregleda/popravi a da je finansisjki pristupacan. Hvala ;)
 
Član
wkd je napisao(la):
pozz ljudi... imam hifonics zeus 750 pojacalo... kome u Sa da se obratim da ga pregleda/popravi a da je finansisjki pristupacan. Hvala ;)

imas dobrog majstora ja mislim da je dobrinja servis "2" vlasnik Ahmić Haris
pratis kuda ide trolebus od fahdove djamije. prvo skretanje trolebusa desno vidjeces sa desne strane u cosku zgrade ima servis.
slabo poznajem taj dio sarajeva al nadam se da sam dobro objasnio :icon_smile:
 

wkd

Član
maruvari je napisao(la):
wkd je napisao(la):
pozz ljudi... imam hifonics zeus 750 pojacalo... kome u Sa da se obratim da ga pregleda/popravi a da je finansisjki pristupacan. Hvala ;)

imas dobrog majstora ja mislim da je dobrinja servis "2" vlasnik Ahmić Haris
pratis kuda ide trolebus od fahdove djamije. prvo skretanje trolebusa desno vidjeces sa desne strane u cosku zgrade ima servis.
slabo poznajem taj dio sarajeva al nadam se da sam dobro objasnio :icon_smile:

znam, mislim da je to dobrinja 5... hvala ti obratit cu mu se ;)
 
BHT Ovisnik
Sharkoon je napisao(la):
Pozdrav svima
Mene interesuje od raje ko zna da mi objasni kako se stima sat ( vrijeme) na Audiju A6 C4 .
Unaprijed hvala.
fancqd.jpg

to dugme/polugica sto pritisces za ponistavanje kilometraze,povuces je prema sebi,odnosno izvuces i onda prema lijevo su ti sati,a prema desno minute;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Prikopcavanje ele.podizaca..Stari na novi tip ??

Uzeti cu za par dana ele.podiaace i to od starog tipa golfa2 i hocu na novi tip da ih stavim.Prednji su koliko mi je receno
http://www.pik.ba/artikal/5833165/elektr...stari-tip/

Sada me zanima hoce li mi moci elektricar ovaj moj to znati prepakovati i na sta treba obratiti paznju..Sta je razlika i sta treba prepravljati tacno?.Negdje sam procitao da treba busiti nove rupe na vratima

Hvala u svakom slucaju :icon_smile:

Ima li iko da mi kaze tacno u cemu je razlika i na sta trebam obratiti paznju da ne otvaram novu temu i da se ne peglam sa elektricarom citav dan jer mi sutra stizu i odmah bi volio da ih ugradim ;)
 
Član
Pozdrav ... imam nekoliko pitanja .... prije par dana sam kupio Opel Astru, 1.7 DTI, 2000 god, karavan .... do danas je sve bilo u redu, a onda mi se u voznji upalila neka zuta lampica, auto je zstrzalo i ugasilo se ... sacekao sam 1-2 min, i upalio normalno, lampica se vise nije palila... motor na ler radi normalno, ali u nekoliko navrata kao da na momenat izgubi snagu ali to traje sekund i onda sve normalno ... ne pusi uopste, nema dima ... odvezem je ja odmah na dijagnostiku, kad atamo racunar pokaze neke cudne parametre ( da je vozena 280 km/h, da je temperatura u motoru 3150 stepeni, da radi na 45000 obrtaja ..... :icon_question:) .... zna li neko sta bi to moglo da bude? :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
zozi je napisao(la):
Pozdrav ... imam nekoliko pitanja .... prije par dana sam kupio Opel Astru, 1.7 DTI, 2000 god, karavan .... do danas je sve bilo u redu, a onda mi se u voznji upalila neka zuta lampica, auto je zstrzalo i ugasilo se ... sacekao sam 1-2 min, i upalio normalno, lampica se vise nije palila... motor na ler radi normalno, ali u nekoliko navrata kao da na momenat izgubi snagu ali to traje sekund i onda sve normalno ... ne pusi uopste, nema dima ... odvezem je ja odmah na dijagnostiku, kad atamo racunar pokaze neke cudne parametre ( da je vozena 280 km/h, da je temperatura u motoru 3150 stepeni, da radi na 45000 obrtaja ..... :icon_question:) .... zna li neko sta bi to moglo da bude? :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

vozi nekom drugom na dijagnostiku... pa nevozis spejs satl da ti pokaze te parametre :lol::lol:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
zozi je napisao(la):
Pozdrav ... imam nekoliko pitanja .... prije par dana sam kupio Opel Astru, 1.7 DTI, 2000 god, karavan .... do danas je sve bilo u redu, a onda mi se u voznji upalila neka zuta lampica, auto je zstrzalo i ugasilo se ... sacekao sam 1-2 min, i upalio normalno, lampica se vise nije palila... motor na ler radi normalno, ali u nekoliko navrata kao da na momenat izgubi snagu ali to traje sekund i onda sve normalno ... ne pusi uopste, nema dima ... odvezem je ja odmah na dijagnostiku, kad atamo racunar pokaze neke cudne parametre ( da je vozena 280 km/h, da je temperatura u motoru 3150 stepeni, da radi na 45000 obrtaja ..... :icon_question:) .... zna li neko sta bi to moglo da bude? :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

vozi nekom drugom na dijagnostiku... pa nevozis spejs satl da ti pokaze te parametre :lol::lol:

:icon_smile::icon_smile::icon_smile: :cool: Ma tako sam i mislio, nemoguce da pokaze takve gluposti ... po njegovoj dijagnostici, mogu ga baciti ... definitivno ima nesto sto nije u redu, inace mi se ne bi ugasila samo tako ... kako se meni laicki cini, motor je dobar, ali ne znam sta bi drugo moglo biti u pitanju :icon_rolleyes::icon_mad:
 
Član
ima li neko voljan da mi pogleda u TecDoc-u neki dio? treba mi boschov broj cetkica sa nosacem(anlasera) za golf 5 1.9 tdi 2004 god BKC motor
 
Član
1 004 336 758 od boscha sa nosacem
ako kome budu trebale
sad dosta brze vrti i pali bolje
 
Član
pozdrav svima
interesuje me dali neko ima audija 100 c4 2.0 85 kw benzin-plin 1992 god.
hteo bi da ga kupim pa me interesuje kakav je potrosac plina,i koliko su pohvaljeni ti motori,auto sam vidio samo na slikama pa neznam dali je sekventni plin dali ima k-glavu ...itd
ako neko ima nek pomogne
:icon_question:
 
Član
goran27 je napisao(la):
pozdrav svima
interesuje me dali neko ima audija 100 c4 2.0 85 kw benzin-plin 1992 god.
hteo bi da ga kupim pa me interesuje kakav je potrosac plina,i koliko su pohvaljeni ti motori,auto sam vidio samo na slikama pa neznam dali je sekventni plin dali ima k-glavu ...itd
ako neko ima nek pomogne
:icon_question:

K glavu ima sigurno ,jer to je vjerovatno audi iz 90-ih godina kako se sjecam
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
goran27 je napisao(la):
pozdrav svima
interesuje me dali neko ima audija 100 c4 2.0 85 kw benzin-plin 1992 god.
hteo bi da ga kupim pa me interesuje kakav je potrosac plina,i koliko su pohvaljeni ti motori,auto sam vidio samo na slikama pa neznam dali je sekventni plin dali ima k-glavu ...itd
ako neko ima nek pomogne
:icon_question:

K glavu ima sigurno ,jer to je vjerovatno audi iz 90-ih godina kako se sjecam

to je prva serija 100 a6 c4 ima k-klavu nasao sam na netu jos samo potrosnja plina
 
Top