Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Pozdrav svima
Ako postoji već ovakva tema,onda sory;)
Radi se o po meni bezazlenoj stvari,tj. da je boš pumpa počela da curi na mijestu zacrtanom na slici http://i.imgur.com/RpwgOt8.jpg
Bošista mi traži 50 km-ova da sredi taj dio gdje curi,dok bi kompletna restauracija koštala oko 120km-ova
šta uraditi,da li će ubrzo procuriti na drugom mijestu,ili će biti:)
pitanje bi trebalo biti lagano,pošto boš mastori imaju pzne ruke posla:confused:
auto je golf3 ,1.9 td,93 godište.......Lp
 
Član
Gdje u Sa uraditi kvalitetno geometriju trapa/spuru i ravnanje diskova? Servo volana je ispravan, ali motanje volana je nesto teze....Cijena nebitna!
Takodje, ima li neki majstor za mjenjace? U pitanju je Peugeot, mjenjac je dobar li zna s vremena na vrijeme malo zablokirat kad idem sa starta u prvu ili rikverc. Da mi je da to neko nasteluje fino da bude ko pk mlijeku....
Sto se tice mjenjaca, tako je kako je. Kad je hladan, prva i rikverc su malo tezi. Navikni se.
 
Pozdrav, čisto me interesuje gdje biste vi sipali prije gorivo ( DIZEL) : HIFA ili Energopetrol ? Znači interesuje me isključivo za ove dvije benzinske. Hvala :)
 
Član
Pozdrav, čisto me interesuje gdje biste vi sipali prije gorivo ( DIZEL) : HIFA ili Energopetrol ? Znači interesuje me isključivo za ove dvije benzinske. Hvala :)

Više puta sipao EP i Hifa benzin , osjetno bolje vuče na EP-om , isto se osjeti razlika da brže i "veselije" diže obrtaje sa EP benzinom . Sa Hifom nisam imao problema sem sto se osjeti kako sam naveo razlika u performansama . Sto se tiče kilometraže u 99% isto sam prelazio KM za isto litara . Da napomenem da su obadvije pumpe nove , EP skoro komplet renoviran .
 
poz momci, interesuje me da li neko zna kako da provalim kataloske kodove za led diode
koje bi stavljao na instrument tablu umjesto postojecih, konzolu klime i slicno... za vectru b...
bijele bi uzeo ;)
 
Top