Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Nadji centralu od alarma vecinom stoji iza konzole oko volana od papucica pa na gore negde zavucena, desi se da na centrali popusti neki lem i nije dobar kontakt, samo se zalemi i sve radi, imao identican slucaj na bivsoj trojci, otvorio centralu i nasao gde je lem los i samo ga prelemio.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Primijetio sam danas da mi na vozacevoj strani (lijeva zona) ne puse klima kada je upalim a na desnoj suvozacevoj strani (desna zona) puse i hladi i to se osjeti kada stavim ruku na suvozacevu i na vozacevu resetku. Na vozacevoj strani mislim da mi puse obicno (econ) hladjenje a na suvozacevoj klima. U cemu bi mogao biti problem ?
Radi se o passatu b6 2006 god dvozonska digitalna klima.
 
Član
Kod mene je to znalo biti isto na b6, pa bi nakon 10-ak min pocelo normalno puhati i na drugoj strani. Kad sam nadopunio klimu sve je bilo ok. A usput provjeri pozicije klapne preko vcds-a
 
Član
Vozio sam ga danas 50ak km i tako zadnjih par dana osjetim da mi slabo hladi pa sam kontao napuniti ali danas sam primijetio da jedna strana dobro hladi a druga ne. Pokusat cu nadopuniti pa cu vidjeti hoce li biti ok.
 
Član
Zna li neko? Vozim golf 4 1.9 tdi, imam problem sa gasenjem auta. Desava mi se kad upalim auto da mi se pali lampica od rucne i kad stisnem jaci gas auto se odjednom ugasi. Bio sam kod majstora, mijenjali su neke senzore i radili nesto na instrument tabli ali i dalje se gasi. To mi se desava kad su vrucine da se ugrije tabla i da nesto brka i gasi mi auto. Zna li neko sta to moze biti i do cega je ? Cim malo zaladi auto radi normalno i to mi se ne pojavljuje..
 
Član
Zna li neko? Vozim golf 4 1.9 tdi, imam problem sa gasenjem auta. Desava mi se kad upalim auto da mi se pali lampica od rucne i kad stisnem jaci gas auto se odjednom ugasi. Bio sam kod majstora, mijenjali su neke senzore i radili nesto na instrument tabli ali i dalje se gasi. To mi se desava kad su vrucine da se ugrije tabla i da nesto brka i gasi mi auto. Zna li neko sta to moze biti i do cega je ? Cim malo zaladi auto radi normalno i to mi se ne pojavljuje..
Jesi li isao na diagnostiku?
Ali VAGcom, ne one univerzalne?
 
Član
A fora je sto kad god odem kod majstora desi se da auto normalno radi i ne pojavljuje se to.. Neki su senzor mijenjali i nesto na tabli ali opet isto. Kod koga god odem i pitam svi se iscudjavaju i niko ne zna o cemu se radi..
 
Lampica od rucne svijetli kada ti je kolicina tekucine za kocnice preniska !
Uzrok bi mogao bit da su kocnice pri kraju!
 
Poslednja izmena:
Član
Nebi reka da to ima veze s kocnicama, vjerovatno upucuje na elektronski kvar. Meni je bilo na passatu b5 nekoliko puta kad bi bio cijeli dan na suncu nema sanse da upali, i to na teske muke, jednom ga cak i slepao. Pa mi je jedan majstor rekao da je vec imao par slucajeva s tim problemom. Dosta struje im stoji iza instrument table i tu se neato sjebe valjda
 
Član
Kocnice su dobre, prosao sam tehnicki lagano prije mjesec dana. To se i meni desava na velike vrucine da me zajebava struja. Samo sto meni auto upali svaki put ali kad se pojavi lampica od rucne i stisne se malo jaci gas auto se automatski gasi.. Ne znam sto da mu radim vise..
 
cekaj da pogledamo u carobnu kuglu!
ko ima jednu pri ruci?
Kemi123, da mi i tvoji majstori ne nagadjamo, fino odes kod nekoga covjeka koji ima VCDS i koji se kuzi u to i fino ti computer kaze sta auto smeta. pa odes kod majstora i on neka ti zamjeni.
 
Top