Autodijelovi - šta valja, šta ne?!

Autodijelovi - šta valja, šta ne?!

Super Moderator
jesu aero brisaci ili obicni? aero se brze habaju i treba ih vise paziti.. tako je na svakom jbg.. i ja ih svake godine mijenjam
 
Član
Ma Aero, ali su za 2 mjeseca prozviždali. Onaj na vozacevoj strani ostavlja čizu, muka mi dodje kad moram brisace upaliti...
 
Član
@djordjep - Ležajevi su zamjenjeni prije cca 20.000 i koštali su oko 250 KM sa zamjenom. Auto ne servisiram u ovlaštenom, zato što u Sarajevu imamo boljeg (da, boljeg!) i 300 puta povoljnijeg majstora, tako da stvarno ne pratim sta se desava u Renaultu sa akcijama. Nisam još odlucio sta cu za diskove, ali sutra planiram mjenjati amortizere. Kayaba dodje oko 600 i kusur maraka za Megane-a a Monroe 300 i kusur, necu reci da mi je to sto posto vodilja, ali mislim da Monroe otpada. Moram se raspitati još za Bilstein i Sachs.

On topic: EASYVISION metlice brisaca, uzeo u Motorexu, nisam zadovoljan nikako, za 60 i nesto maraka bi trebale da brisu savrseno, još su kao neke sto ne skripe, ma vraga, nikad više ne kupujem.

Ne ulazim u to ko je bolji i jeftiniji, nego da je bila jedinstvena prilika da se ugrade OEM dijelovi (koji su ipak najbolji) ispod cijene zamijenskih.
A to što si zamjenio ležaje prije 20.000 ti ne pije vode , jednom upresan/ispresan pa opet upresan ježaj je samo za baciti , nemoj da ti to bude skupa škola.
Bolje vidi ako ima još dovoljno mesa na disku , odnesi ih na obradu , pa tako vozi još određeno vrijeme.
A kad budeš mijenjao , mjenjaj ih samo kompletne (sa ležajem)
 
Top