Auto vergla normalno, ali neće da upali.

Auto vergla normalno, ali neće da upali.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da znam šta sam napisao, mislim izgleda da te zajebajem ali nije tako.
Prvo put kad sam skidao one poslje filtera tu je bacalo gorivo, ali kad sam odavio one željezne tu nije bacalo gorivo.
Ali bilo je goriva u njima. Ili su joj to bili samo zadnji trzaji. Jer prošlo je od jednog do drugog dosta verglanja
 
Početnik
Franki je napisao(la):
Da znam šta sam napisao, mislim izgleda da te zajebajem ali nije tako.
Prvo put kad sam skidao one poslje filtera tu je bacalo gorivo, ali kad sam odavio one željezne tu nije bacalo gorivo.
Ali bilo je goriva u njima.
Nismo na istim talasnim duzinama no kontam sad,onda ti je do bosch pumpe najvjerovatnije opet nazalost :icon_cry:
 
Član
Filter i to sve otpada.
Ostaje još i kod ključa, jer ako je kod na boš pumpi onda i nemože dobiti struju?:icon_question:




Evo zvao sam jednog mehaničara doće ujutro ako mogne da to pogleda.
Hvala svima na pomoći posebno tebi Sarajlicu.
Pozz
 
Član
Nije ti kod na boš pumpi, zovni nekoga da ti skopca auto na dijagnostiku da provjeris sta je u pitanju, ovao samo gubis vrjeme i zivce..
 
Član
Hvala na pomoći auto je maloprije upalilo.
Ali nisam bio kuci ne znam šta je bilo.
Hvala svima na pomoci. ;)
 
Ne znam sta je kod tebe bilo,ali evo napisacu ti sta kod mene se desi cesto.
Eh ovako,takodje imam kodirane kljuceve,i jednostavno upalis auto i on fino i zavergla i sve fino uradi i ugasi se.Sve normalno,samo kad se upali i postigne normalan broj obrtaja samo se ugasi.I tako mozes pokusavati 100 puta i samo najednom normalno upali i radi sve normalno,normalno se ponasa u voznji.Kada se to dogodilo prvi put,uzeli rezervni kljuc i normalno palio jedno vrijeme,i skoro poceo opet da zeza.Svi su rekli da je to kljuca tj. do koda.U kljucu imas kao neku plastiku u obliku kvadra,sto je ustvari predajnik,i on salje to u prijemnik koji se u bravi nalazi.I to jednostavno pocne da zeza i ne vrijedi ti ni ostavlajti auto niti ista,samo probavati. Mozda je to,jer to je ja mislim isto na mom Passatu i tvom Golfu.Ako ti se ponovi pokusaj uzeti rezervni kljuc i sa njim da upalis.Ako ne uspijes ni sa njim,mozda je do prijemnika u bravi ili dalje nesto oko mehanike ;)
 
Član
Ma nije problem nikakav, i mislio sam napisati. Samo ja danas nisam bio kući ne znam šta je se radilo oko auta. ;)
EDIT: Nije se moglo ni sa rezervnim ključem upalit.
Ma meni su svašta pisali, da je kompresija slaba ovo ono, niđe veze s vezom. Na autu sve promjenjeno niti šta klapa ništa.
I kad vergla sve normalno, samo nece upalit.


EDIT: Evo sad mi govore da je dolazio neki mehanicar i da su ga probali na guranje palit i ništa. Kasnije stari bezveze da proba jos jednom i sastavi iz prve kao da nista nije bilo. Hm...
 
Mozda ti je otisao taj prijemnik u bravi :icon_question:Meni su trazili da skinu tu blokadu sa motora 200 KM ovde kod nas :icon_eek:
 
Član
Ne znam. Ali gledaj ovo.
Znači imam Cd player koji je skopčan na ključ čitaj nema ključa nema muzike.
E sad ja nekad izvadim kljuc a player ostane svirat ima li to veze sa bravom.
Kako je moram kupit? Sve novo sa novim ključevima ili?
Ali i da je do uloska zasto mi je trzno u voznji :icon_rolleyes:

Ja sam čitao na netu da se spoji nešto, naka zica pa da nece vise biti koda, kakvi 200 km :D
 
smjesan mi je taj majstor skroz probo na guranje i ostavio se posla nema tu majstora a sto se tiče tog auta i tog motora nema tu neke velike drame oko njega da se čačka uz malo bolje znanje kvar se rjesi za vrlo kratko vrijeme jer se zna koje su mu mane koje prednosti bar tih motora danas ima i majstora za njih.....pozz sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top