Auto trosi rashladnu tecnost,potrebna pomoc.

Auto trosi rashladnu tecnost,potrebna pomoc.

Član
meni se prosle godine desavalo isto na cliu dosipao vodu svaki dan...iii pregledao kod majstora i utvrdi da je racva malo prsnula i kada je pod pritiskom kada je auto upaljeno da gubi tecnost...ugl popravka 50 km ..sam sam zamjenio >D
 

xrx

Član
Imam slican problem. Doduse puno manje mi nestaje vode i to samo kad odstoji duze vremena (ne dok radi) a nista se ne vidi. Mucim se tim vec 2 mjeseca tako da sam upoznat poprilicno s tim problemom :)
Ako imas garazu, stavi karton ispod i ako imas srece vidjet ces gdje kapa. Ako ne, uzmi bateriju pa zagledaj ima li tragova osusenog permanta. Pogledaj i da li je mokro ispod nogu (podigni tapacirunge i izmakni sjedista ako treba) .Ako opet ne nadjes onda se pripremi za najgore...
Prvo provjeravaj ulje svako jutro, ako se dize onda ti mijesa ulje i tecnost 100% i zavisnosti od auta moze biti na vise mjesta, najcesce dihtung glave ili se glava iskrivila. U tom slucaju i ulje na sipci ce dobiti mjehurice (u krajnjem slucaju postane potpuno siv) a na cepu motora se stvara takozvana majoneza.
Drugo, zavuci prst u rezervoar tecnosti (kad je hladna :) ) i vidi da li je tecnost masna i ima li tragova ulja. U krajnjem slucaju ce ti se pojaviti majoneza i na cepu rashladne tecnosti.
Trece, ima jos mjesta gdje se moze mjesati tecnost sa uljem ili cak sa tecnoscu iz serva, kocnice i slicno...sve zavisi od auta. To ce ti najbolje znati majstori koji rade samo ta auta, a ne svastojedi koji su kod nas najcesci. Oni znaju za te mane i rijesit ce ti problem vrlo brzo.

U mom slucaju je izgleda hladnjak ulja prosvirao, juce su ga prespojili a danas mi je tecnost na istom nivou...pa cemo vidjeti
 
Član
auto ti se se toliko pregrijao da se ugasio....
drug,trk do majstora ko ima mjerac za CO2 u rashladnom sistemu,ako test bude pozitivan,zao mi je.....
 
Član
Jedna jako cudna stvar mi se desavala ovih dana, ne znam ima li veze sa tim, kad stojim u mestu i drukam kocnicu (jer ima malo vazduha) poraste mi ler gas...:icon_confused:
 
Član
ulje je na normalnom nivou,nadam se da to iskljucuje dihtung,kod mastora mogu tek sl.nedelje,a do tad cu preci 500-600km minimum.
 
Početnik
A jel se vrati kad prestanes???

Kod mene kad malo okrenem volan na leru obrtaji malo porastu pa se vrate to je vjerovatno zbog serva pa automatski saug to regulise da ima dovoljno struje...
 
Član
MOZE TU SVASTA BITI DIFTUNG ,MALI HLADNJAK , BOCA .

NPR KOD MENE JE TROSIO VODU ISTO
ujutro kada sam palio auto iz auspuha oblaci izlazili hehehehe tak sam skonto da je diftung.
takode mozda nisi dobro ozracio rashladni sistem , AUTO SE PREGRIJALO i ostetilo bocu odnosno cep i sad pomalo isparava .
NISAM NEKI STRUCNJAK AL ETO MOZDA TI STA POMOGNE
 
Početnik
u mene je bio digtung glave stavljen pogresan,tj ojacanja oko rupa onih za cilindre nisu bila 100% okrugla vec su bila na vrhu jajasta i dolazila u dodir sa kanalima za hladjenje,tacnije bio mi dihtung od golfovog motora,neki dan stavio originalni dihtung na kojem su ojacanja 100% okrugla i rijesen problem,imo iste simptome kao i ti...
 
Član
Pukle su neke dve racve gde se odvajaju creva za ispativac i tu gubi tecnost, sutra resavam problem, opet je plin u autu krivac :) Ne ugradjujte to djubre.
 
Top